2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kuruluklar oldu mu sizde iyi geldi mi peki. Yag falan sürdüm iyi gelmedi çünkü hiç. Bide yüzünde minik sivilce gibi şeylerden çıktı geçer dedim ama geçmedi bide kuruyor onlar işte baya
Yok bizde olmadı ben her banyo sonrası tüm vücuduna kullanıyorum. Bebek sivilcileri için geçici birşey diyorlar ama sizinki nasıl bilemiyorum .kuruma dediğiniz konak gibi bisry mi

Oglumda aynı seyleri yasadım. Kaynanam kucagına alıp vermiyordu bile bana. Senin gibi çok sinirlendim agladım falan. Oglum beni tanımayacak diye korktum. Ama öyle olmadı inan hepsi geçiyor. Şimdi kızımda yalnızım biri gelse baksa da dinlensem diyorum

Ahh ahh bende isterdim rahat büyütmeyi kimse bisey getirmesin ve gelmesinde..
Sürekli dibimde birilerinin olmasi cok yipratici 27.01.dogdu bnmki ve o günden beri sadece 1gün ev bos kaldi düsün
Çok yıpratıcı haklısın. Seninkiler benimkiler den fenaymis. Eşinle güzelce konuş bence o halletsin. Herkes Kendi ailesiyle konuşmalı böyle şeyleri

Benm bu ilk ve son cocugum cünkü dogumum normal oldu ama malesf cok kötü bi sekilde yirtilma oldu bende yani söyle söyliym popoda bile kas yirtilmasi oldu 2 dikis de öyle yedim.. normal dogum yaptm ve hmn bana sorduklari ameliyathanede mi yapalm dikisini yada suan bu odada kalip mi istersin igne yapcaz biraz beklememiz gerek etkisi icin..ben tabi sok..
agri kesici bile almadan dogum yapmism smdi dikim icin ameliyathane diyolar dogrumu anliyorum diye sordum onlarda izah ettiler böyle böyle bi durum.var..nyse hastane cikisi yanima fizyoterapist geldi, dosyama bakilmis ve özel bi fizyoterpist ile tedavi görmem gerekmis ilerde kakami tutamiyabilirmism ..bir an önce tedavi olmaliymism nyse üstüne bide bu kayinvalde olaylari yani.benm icin ikinci cocuk konusu kapandi..dogumda da cok acizdim isedim kustum bi kaka yapmadim nyse acizdim yani hic bisey kontrolumun altinda degildi o durumu bidaha yasamak.istemem travma oldu sanirm bende.dogum cünkü hatirlamak istemiyorum tek hatirlamak istedigim o an onun kokusu ve sicakligini tenimde hissettigim an

Çok yıpratıcı haklısın. Seninkiler benimkiler den fenaymis. Eşinle güzelce konuş bence o halletsin. Herkes Kendi ailesiyle konuşmalı böyle şeyleri

Ondada anlayis yok..seviyolar iste tadini cikarsinlarmis, ben abartiyormusm benim icin gelmiyolarmis cok rahatsizsam yatak odasinda dinlenebilirmism..bikere konustu hani gecemiz gündüzümüz belli degl dedi onlar sadece tek bi gün gelmedi sonra yine dvm

Yaşadıkların zor gerçekten. Tabi insan ikinciyi düşünmez. İlerde sen istersen zaten yaparsın. Şimdiden bu muhabbet çok saçma. Kendi kızları dogursun işte 3-5 tane. Senide rahat bırakırlar ama sen şu anların tadını çıkarmak istiyorsun çokta haklısın. Bı şekilde anlatın canım ozaman senin en güzel zamanların kötü anilarla dolmasın

Benim kız akşam oldumu resmen ışıklara gıcık oluyor karanlık sessiz ortam istiyor. Odaya çıktık şimdi karanlıkta uyudu. Gündüz ışığını seviyor ama akşamlara gıcık
Acil kamera almam lazım misafir gelirse akşam odada uyutup kapisini kapatmam lazım. Kamera kullanıp memnun olan var mı?

Bugun aynısını düşündüm. 3 gündür aksamları beni mahvetti. Ne zaman los ortama geçtim rahatladı. Sanırım sevmiyo lamba ısıgını dedim ben de

Yasadıkların cok zor kolay değil. Bende normal yaptım epizyo iç dıs yırtılma ne dersen vardı ve ilkinden sonra asla yapmam dedim ancak 6 yıl sürdü ikna sürecim. Buna karar verecek olan sensin bosver elalem ne derse desin.

Kibarca konusabilirsin. Biraz rahatlamak istiyoruz malum kırkımız da cıktı ailecek kalalım falan diyebilirsiniz. Sıkılınca biz geliriz temiz hava bebege de iyi gelir falan filan

Kuruluklar oldu mu sizde iyi geldi mi peki. Yag falan sürdüm iyi gelmedi çünkü hiç. Bide yüzünde minik sivilce gibi şeylerden çıktı geçer dedim ama geçmedi bide kuruyor onlar işte baya
aynisi benim kızımda da oldu kulağına kadar küçük sivilce ve kuruydu yüzü doktor bunu önerdi bize 2 gün kullandık çok şükür azaldı 5 gün oldu şimdi kullanalı tamamen bitti çok iyi geldi dene bence çok güzel bir krem

_peri_ bana bunu önerdiler geçen burada

Eklentiler

• Screenshot_20230311_000545_com.pozitron.hepsiburada.jpg
    62,8 KB · Görüntüleme: 37
Benim kadar olamaz çocuk doğduğundan beri bizde kayınvalidemgildeyiz evet yemek derdim falan olmuyor ama rahat değilim ve çocuk her çok ağladığında uyuyamadığında kaynanam da eşim de bi yeri ağrıyo fitil yapalım rahatlasın diye tutturuyorlar ikisiyle de savaşmaktan yoruldum hadi kaynanam neyse de eşimin bu şekilde üstüme gelmesine katlanamıyorum sırf çocuk için sabrediyorum çok bunaldım her çocuk ağlar anlatamıyorum bizimki ağlarken kendinden geçiyo

Cocuk senin ve esinin cocugu abarti ne yaaa saygi duymalari lazim

Yasim 32 yani, evt yasli deglm ama iste..
Cok sükür yinede..
bebisin bi uyku sorunu var oda kucaktan kaynakli, sakin bi ortamda deglki, onun disinda yemesi, kilo alimi fln yerinde artk Böyle böyle büyücek
Cocuk senin ve esinin cocugu abarti ne yaaa saygi duymalari lazim

Sorma...tek gelinim bide baska yok ailenin soyu bana bagli allahm ya..2 görümcem.var onlarda kariyer pesinde yani bu bebis onlarn dünyasi, hayalleri gercek.olmus durumda inanamiyolar..abartmiyorul

Merhaba, geçen ay bebeğim 36 günlükken kalça ultrasonu için hastaneye gittik doktor kalçaya ek olarak karın ultrasonu da istedi kontrol amaçlı. Ve ultrasonda sağ kasıkta fıtık tespit edildi. 3 farklı doktor ile görüştükten sonra ameliyattan başka çare olmadığına ikna olup ameliyat için gün aldık. Ameliyattan 1 gün önce hastaneye yatış yaptık, sadece anne sütü ile beslendiği için 5 saatlik açlık süresi gerekiyordu bu sebeple gece saat 04:00'dan sonra emzirmeyi bıraktım, kan şekeri düşmesin diye damar yolu açıldı ve serum bağladılar. Sabah 08:40'da bebeği ameliyata aldılar, genel anestezi ile uyutulup ameliyatı yapıldı. 09:40'da bebeğim uyanmıştı. 1 yaşından küçük olduğu için yenidogan yoğun bakımda birkaç saat takip edildi, sonra 5 dk emzirdim ve çişli bezini bekledik. Çiş yaptıktan sonra yeniden emzirdim, tekrar çişini yapınca odaya çıkardılar. 1 gece de odada takibi yapıldı fakat burada bir sorun yaşamadık. Beslenmesinde ve dışkılamasında sorun yaşamadığımız için taburcu oldu. Ameliyat öncesinde çok endişelenmiştim fakat sandığımdan kolay oldu. Böyle bir durumla karşılaşacak ebeveynler için deneyimimizi paylaşmak istedim, umarım faydası dokunur.
Ek olarak bebeğimin karnı gazdan dolayı şişkindi, aslında masajlarla gazını çıkarıyordu dışkılamasında sorun yoktu fakat şişkinlik bir türlü geçmemişti. Nurse Harvey ve probiyotik kullanıyorduk. Ameliyattan sonra lavman yapmış hemşireler şişkinliği için, epey işe yaradı ve şişkinlik geçti. Önceden kakasını gaz çıkararak gürültülü şekilde yapıyordu, altını temizlerken kakası gazla beraber çıktığı için üstümüzü birkaç kez kirlettiği de olmuştu :) lavmandan sonra sessizce kaka yapmaya başladı.

Son düzenleme:
Bebegimin yüzünde, özellikle kaşında konaklar vardı, Mustela Stelatopia Emollient kremi ile iki gün içinde tamamen iyileşti. Kulak arkasındaki kalın kabuklar için de kullandık o da çabucak iyileşti.

Son düzenleme:
Ay okurken nefesimi tutmuşum sonuna kötü bişey oldu da onu anlatmak için yazdın sandım ya nasıl korktum ama bitince rahatlama geldi resmen minicik beden ya şuan iyi ise bin şükür gerçekten Rabbim geçmiş etsin bir daha ayağına taş değmesin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…