2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar beni tebrik edin 2 ay içinde 3. Mastit oluşum😒dün yine ilk ikide ağrıyan göğsüm ağrıdı bu kez sertlik var ile yok arası bişeydi ama bu seferde bu saate kadar ateşimi anca düşürdüm. İlkinde antibiyotik kullandım anca geçmişti, ikincide bir kez parol attım o göğsü de sağdım geçmişti, bunda 4 saate bir sürekli parol attım ateş 37 ile 38.5 arası sürekli oynadı ama nasıl titreme yapıyor bende, bebek desen babada durmak istemedi sürekli bendeydi son işte 2 saat uyudu da dinlenince şükür 36 olmuş ateşim 😐

Ay okurken nefesimi tutmuşum sonuna kötü bişey oldu da onu anlatmak için yazdın sandım ya nasıl korktum 🥺ama bitince rahatlama geldi resmen minicik beden ya şuan iyi ise bin şükür gerçekten Rabbim geçmiş etsin bir daha ayağına taş değmesin inşallah 🤲🏻💜
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim 😊 ameliyat kelimesini duyunca insan doğal olarak korkuyor fakat süreç çok iyi ilerlediği için paylaşmak istedim. Başka bir aile böyle bir durumla karsilasirsa elbette endişe eder ama olumlu deneyimler fikir verebilir, sakin kalmakta fayda var 😊

Hazır vaktim varken doğum sürecimden de bahsedeyim 😁 38+0'da, analık iznimin 4. Gününde evde oturmuş TV izlerken bebeğimin o gün pek hareket etmediğini farkettim ve doktora görünmek istedim. Giyinip otobüse binerek metro duragina gittim, metro ile de hastaneye... muayene olduğumda doktor sancıları hissetmiyor musun diye sordu. Meğer doğum başlamış, 2 cm açılmam varmış ve doktor eliyle bebeğin kafasına dokunabiliyormus ama ben hiçbirini hissetmiyordum oldukça rahattım. Ultrasonla kontrol ederken kanamam olduğunu da tespit edip normal doğumu beklemeden beni acil sezeryana aldılar, plesanta erken ayrılmaya başlamıştı. Sadece eşim ve annemi arayıp beni doğuma alıyorlar diyebildim telefonda ve doğuma girdim. Doğum guzel geçti fakat bebeğim anne karnında kan yuttuğu ve akciğerlerinde sıvı kaldığı için 9 gün yenidoğan yoğun bakımda kaldı. Tam her şey yoluna girdi derken kasık fıtığı ameliyatı oldu 56 günlükken. Çaresi olan şeyler bunlar, elbette insan üzülüyor ama her şey yolunda şu an. Görüp gorecekleri buradaki sıkıntılar olsun, bir şekilde çözülüyor hepsi 😊❤️

Hazır vaktim varken doğum sürecimden de bahsedeyim 😁 38+0'da, analık iznimin 4. Gününde evde oturmuş TV izlerken bebeğimin o gün pek hareket etmediğini farkettim ve doktora görünmek istedim. Giyinip otobüse binerek metro duragina gittim, metro ile de hastaneye... muayene olduğumda doktor sancıları hissetmiyor musun diye sordu. Meğer doğum başlamış, 2 cm açılmam varmış ve doktor eliyle bebeğin kafasına dokunabiliyormus ama ben hiçbirini hissetmiyordum oldukça rahattım. Ultrasonla kontrol ederken kanamam olduğunu da tespit edip normal doğumu beklemeden beni acil sezeryana aldılar, plesanta erken ayrılmaya başlamıştı. Sadece eşim ve annemi arayıp beni doğuma alıyorlar diyebildim telefonda ve doğuma girdim. Doğum guzel geçti fakat bebeğim anne karnında kan yuttuğu ve akciğerlerinde sıvı kaldığı için 9 gün yenidoğan yoğun bakımda kaldı. Tam her şey yoluna girdi derken kasık fıtığı ameliyatı oldu 56 günlükken. Çaresi olan şeyler bunlar, elbette insan üzülüyor ama her şey yolunda şu an. Görüp gorecekleri buradaki sıkıntılar olsun, bir şekilde çözülüyor hepsi 😊❤️
Çok geçmiş olsun vallahi anladığım kadarıyla soğukkanlısiniz çok güzel bir özellik ben her zaman yapamıyorum 🌝

Çok geçmiş olsun vallahi anladığım kadarıyla soğukkanlısiniz çok güzel bir özellik ben her zaman yapamıyorum 🌝
Gerçekten ben de onu fark ettim ben mesela kalça çıkıklığı konusunun ne kadar üstünde durmamaya çalışsam da olmuyor hem tedavisi var şükür diyorum hem içim içimi yiyor yalan yok 🤷‍♀️ultrason gününü iple çekiyorum mesela

Sorma...tek gelinim bide baska yok ailenin soyu bana bagli:KK70: allahm ya..2 görümcem.var onlarda kariyer pesinde yani bu bebis onlarn dünyasi, hayalleri gercek.olmus durumda inanamiyolar..abartmiyorul
Bir gun sabrin taşıp eline yali capkinindaki seyran gibi sopa alip kovalama sakin🤭🤭

Merhaba, geçen ay bebeğim 36 günlükken kalça ultrasonu için hastaneye gittik doktor kalçaya ek olarak karın ultrasonu da istedi kontrol amaçlı. Ve ultrasonda sağ kasıkta fıtık tespit edildi. 3 farklı doktor ile görüştükten sonra ameliyattan başka çare olmadığına ikna olup ameliyat için gün aldık. Ameliyattan 1 gün önce hastaneye yatış yaptık, sadece anne sütü ile beslendiği için 5 saatlik açlık süresi gerekiyordu bu sebeple gece saat 04:00'dan sonra emzirmeyi bıraktım, kan şekeri düşmesin diye damar yolu açıldı ve serum bağladılar. Sabah 08:40'da bebeği ameliyata aldılar, genel anestezi ile uyutulup ameliyatı yapıldı. 09:40'da bebeğim uyanmıştı. 1 yaşından küçük olduğu için yenidogan yoğun bakımda birkaç saat takip edildi, sonra 5 dk emzirdim ve çişli bezini bekledik. Çiş yaptıktan sonra yeniden emzirdim, tekrar çişini yapınca odaya çıkardılar. 1 gece de odada takibi yapıldı fakat burada bir sorun yaşamadık. Beslenmesinde ve dışkılamasında sorun yaşamadığımız için taburcu oldu. Ameliyat öncesinde çok endişelenmiştim fakat sandığımdan kolay oldu. Böyle bir durumla karşılaşacak ebeveynler için deneyimimizi paylaşmak istedim, umarım faydası dokunur.
Ek olarak bebeğimin karnı gazdan dolayı şişkindi, aslında masajlarla gazını çıkarıyordu dışkılamasında sorun yoktu fakat şişkinlik bir türlü geçmemişti. Nurse Harvey ve probiyotik kullanıyorduk. Ameliyattan sonra lavman yapmış hemşireler şişkinliği için, epey işe yaradı ve şişkinlik geçti. Önceden kakasını gaz çıkararak gürültülü şekilde yapıyordu, altını temizlerken kakası gazla beraber çıktığı için üstümüzü birkaç kez kirlettiği de olmuştu :) lavmandan sonra sessizce kaka yapmaya başladı.
Çok çok gecmis olsun durumunun iyi olmasina cok sevindim 🙏 benimde korkum bu tur rahatsizliklari var bebegimiizn doktorlar cok detayli bakmiyor gibi ya fark etmezlerse

Kızlar beni tebrik edin 2 ay içinde 3. Mastit oluşum😒dün yine ilk ikide ağrıyan göğsüm ağrıdı bu kez sertlik var ile yok arası bişeydi ama bu seferde bu saate kadar ateşimi anca düşürdüm. İlkinde antibiyotik kullandım anca geçmişti, ikincide bir kez parol attım o göğsü de sağdım geçmişti, bunda 4 saate bir sürekli parol attım ateş 37 ile 38.5 arası sürekli oynadı ama nasıl titreme yapıyor bende, bebek desen babada durmak istemedi sürekli bendeydi son işte 2 saat uyudu da dinlenince şükür 36 olmuş ateşim 😐
Geçmiş olsun sen o zaman emzirdikten sonra tamamen boşaltacaksin memeyi.cok zor bişey biliyorum Allah yardımcın olsun

Yasadıkların cok zor kolay değil. Bende normal yaptım epizyo iç dıs yırtılma ne dersen vardı ve ilkinden sonra asla yapmam dedim ancak 6 yıl sürdü ikna sürecim. Buna karar verecek olan sensin bosver elalem ne derse desin.

Kibarca konusabilirsin. Biraz rahatlamak istiyoruz malum kırkımız da cıktı ailecek kalalım falan diyebilirsiniz. Sıkılınca biz geliriz temiz hava bebege de iyi gelir falan filan
Bende zor doğum ve anlayışsız koca tarafı yüzünden 6 yıl sonrası ancak ikna oldum ikinci kızıma eSmerimSin eSmerimSin aradaki yaş farkı ve yaşımın ilerlemesi yüzünden pişman oldum cunllku hayalim 3 çocuktu şimdi 6 yıl bıraksam 37 de doğuracağım😒

Kızlar az önce kızımın kakasında kan gördüm. Mukus da vardı. Yuksek ihtimal birsey alerji yaptı ama farklı yediğim birşey yok. Önceden az vardı da fark mı etmedim acaba diyorum. Önce neyi kessem bilemedim. Mama da alıyor süt ürünlerini kessem bi anlamı yok. Dün karışık kuruyemiş yemiştim ondan mı oldu acaba. Yumurta da yedim. Aksam da 2 bardak ayran içmiştim 🤦🏽‍♀️

Kızlar uyku eğitimi için erken mi? Gündüz uyku uyanıklık süresi fln takip edeniniz var mı?
Ben genelde 45dk 1saat altında uyursa alıp hemen uyutuyorum tekrar. Bazen 2kere bile oluyor hatta. Derin uykuya geçerse uzun uyuyor. Gün içinde çok uzun uyanık kalırsa birdaha ki uykuya zorlanıyor. Derin uyuyup uykuyu aldıysa keyifli yarım saat 45dk uyanık kalıyor. Hatta keyfi yerinde diye dün oyun halisina koydum hoşuna gitti. Uyku eğitimini hiç bilmiyorum araştırmadım. Ama yardım almayı dusunuyorsan sor istersen bı

Bugun aynısını düşündüm. 3 gündür aksamları beni mahvetti. Ne zaman los ortama geçtim rahatladı. Sanırım sevmiyo lamba ısıgını dedim ben de
Benimki bide sessizlik istiyor. Gerçi ben alistirdim zaten erken uyusun diye. Kamera almam lazım çünkü 2oglum var 1saat sonra uyuyorlar kızımdan e ses oluyor tabi

Benim kadar olamaz çocuk doğduğundan beri bizde kayınvalidemgildeyiz evet yemek derdim falan olmuyor ama rahat değilim ve çocuk her çok ağladığında uyuyamadığında kaynanam da eşim de bi yeri ağrıyo fitil yapalım rahatlasın diye tutturuyorlar ikisiyle de savaşmaktan yoruldum hadi kaynanam neyse de eşimin bu şekilde üstüme gelmesine katlanamıyorum sırf çocuk için sabrediyorum çok bunaldım her çocuk ağlar anlatamıyorum bizimki ağlarken kendinden geçiyo
Fitil çok acil durumlarda yapılan birşey ki biraz ağladı diye verme canım bence. Kimi bebek çok ağlar kimisi az. Bebeler dunyaya alışmaya çalışıyor sonuçta

Geçmiş olsun çok sıkıntılı gerçekten şu mastit. İnşallah tekrarlamaz birdaha

Geçmiş olsun çok. Sağlıkla büyüsün bebeğin inşallah 🌼

Kızlar az önce kızımın kakasında kan gördüm. Mukus da vardı. Yuksek ihtimal birsey alerji yaptı ama farklı yediğim birşey yok. Önceden az vardı da fark mı etmedim acaba diyorum. Önce neyi kessem bilemedim. Mama da alıyor süt ürünlerini kessem bi anlamı yok. Dün karışık kuruyemiş yemiştim ondan mı oldu acaba. Yumurta da yedim. Aksam da 2 bardak ayran içmiştim 🤦🏽‍♀️
Resmini çektin mi çektiysen bana özelden atar mısın yaa ben nasıl belli olur anlamam diye korkuyorum çünkü bizimkinde de mukus var bir gün illa kan da gelecek kesin arkadaşımın öyle olmuştu

Geçmiş olsun sen o zaman emzirdikten sonra tamamen boşaltacaksin memeyi.cok zor bişey biliyorum Allah yardımcın olsun
Geçmiş olsun çok sıkıntılı gerçekten şu mastit. İnşallah tekrarlamaz birdaha
Çok şükür şuan ağrı vs kalmadı ilki gibi uzun sürmüyor ama bir gün uğraştırdı bu son olan özellikle ateş dirençli çıktı resmen, artık o tarafı sürekli tam boşaltacağım başka aklıma bişey gelmiyor yapacak

X