2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Hatta size ilginç bişey daha söyleyeyim kayınvalidemgil bebek doğunca takı vs de takmadılar oğluma, şaşırmadım usul adap pek bilmez kendileri
Benim kvdler büyük oğlumda takmadı biz eşimin eğitimi vardi ankrada biz o zaman 6 saatlik yerde yaşıyorduk.4ay onlarla kaldık hamileydim. Doğum yaptım 2 hafta daha kaldım belki ondan bişey takmadı 100 tl çıkardı bez parasi olsun dedi o zaman ceyrek 150-160di bak en düdüğü çeyrek bile takmadı. Pek bildiklerini düşünüyorum ilk torundu ailem cumhuriyet altını takmıştı. Şimdi oğluma kendisi çeyrek takti, bekar kaynım çeyrek kpnde 2500 tl verdi. Bende diyorum orda kaldık 4-5ay filan ondan sanırım yapmadı

Biraz daha zaman gecsin bir sekilde gece gunduzu düzeltm gerek

Esim disinda herkes yalan zaten gerci bazen o bile bunaltiyor beni
Bizimde cikti, esim tas topladı, çiçek altin koyduk,vs 40tas su döktüm. Esimle okuduk dua, sonra şu aşağı, boyu yukarı olsun ömrü güzel olsun gibi bişey söyledik. Sonra giydirip dissri çıkardık.
Nasil düzelteceksn gece ve gündüzü

Son bir haftadır bizim sürekli emme halinde ama nasıl desem sakin bir emme değil katılarak ağlıyor emiyor 5 dk diyor bırakıp bir daha ağlıyor sakinleşiyor 10 20 dk uyu sil baştan saçma bir döngü
Geçen hafta benim de aynıydı 1 aylıktı aşırı ağlıyordu gaz sancısı sandık doktora gittik kaç defa en son özel kliniğe gittik doktor bu çocuk aç dedi şok oldum tüm gün emiyor nasıl aç olur diye meğer sütüm azmış bebeğim yoğun bakımda kalmıştı 10 gün üzüntüden sütüm azalmış 3 saatte bir mama verin dedi 30 ml yetmezse 60 yetmezse 90 vermeye başladıktan sonra çok şükür o ağlamaları geçti sütünü sağ istersen bi bak belki aynı durum olabilir

9 dan sonra hic isik yakmayip uzun uykusuna dalana kadar orda uyutmaya caliscam. Simdi oyoe etrafi inletiyor ki salon korudor mutfak geziyoruz

Gündüz sürekli emiyor çünkü hep ağlıyor
Emzirme bence agliyor istiyor diye. Baska sekilde oyaalmaya calis çünkü tek bildigi emmek elinden geldigince 2 saat koy araya cunku bizimkide surkeli istiyor uyanikken verince bu sefer daha cok agliyor gaz ustune gaz olusuyor cunku

Benim bebeğim 10 da uyumuş oluyor sabah 8 e kadar 1-4-7 de mama için uyanıyorum o uyanmıyor sadece uykusunda emiyor gibi ses çıkarıyor ona uyanıyorum bende çok şükür uyku düzenini yaptım ilk baştan

Gündüz sürekli emiyor çünkü hep ağlıyor
Emzige ve elektrikli süpürge sesine alıştırma saydım benimkide memede yaşardı muhtemelen. Açken degilcunku sadece uyumak için sıkıntısı olduguzaman devamlı emmek istiyorlar e ozamanda aşağıdan yukardan hep gaz demek. Hep başa sarıyor. Büyük oğlum öyleydi benimde

Kilo alımına goremi söyledi peki bunu? İlk ay kaç kilo almıştı az mı yani ?

9 dan sonra hic isik yakmayip uzun uykusuna dalana kadar orda uyutmaya caliscam. Simdi oyoe etrafi inletiyor ki salon korudor mutfak geziyoruz
Bende şuanda odamda uyutuyorum gece lambası ışığı azıcık ve sessizde. Diğer çocuklarımda da hepboyle yaptım erken yatarlar erken kalkarlar. Küçükken alışıyorlar. Uyanırsa dalana kadar tekrar uyutuyorum

Ben gece kalkınca ışığı açıyorum uyuyakalirm diye, benim oğlumda emmiyor bu ara cok zorlanıyorum. Hep dışarı atıyor

Benim bebeğim 10 da uyumuş oluyor sabah 8 e kadar 1-4-7 de mama için uyanıyorum o uyanmıyor sadece uykusunda emiyor gibi ses çıkarıyor ona uyanıyorum bende çok şükür uyku düzenini yaptım ilk baştan
Bizimde uyuma uyanma saati öyle sabah 7de oluyor. Çünkü büyük oğlum okula gidiyor gün 7de başlıyor bize. Ama gece uyanma sıklığı değişiyor gaz durumuna gore

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…