2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Geçen hafta benim de aynıydı 1 aylıktı aşırı ağlıyordu gaz sancısı sandık doktora gittik kaç defa en son özel kliniğe gittik doktor bu çocuk aç dedi şok oldum tüm gün emiyor nasıl aç olur diye meğer sütüm azmış bebeğim yoğun bakımda kalmıştı 10 gün üzüntüden sütüm azalmış 3 saatte bir mama verin dedi 30 ml yetmezse 60 yetmezse 90 vermeye başladıktan sonra çok şükür o ağlamaları geçti sütünü sağ istersen bi bak belki aynı durum olabilir
Peki neye göre öyle dedi kilo alımı mı azalmış

Geçen hafta benim de aynıydı 1 aylıktı aşırı ağlıyordu gaz sancısı sandık doktora gittik kaç defa en son özel kliniğe gittik doktor bu çocuk aç dedi şok oldum tüm gün emiyor nasıl aç olur diye meğer sütüm azmış bebeğim yoğun bakımda kalmıştı 10 gün üzüntüden sütüm azalmış 3 saatte bir mama verin dedi 30 ml yetmezse 60 yetmezse 90 vermeye başladıktan sonra çok şükür o ağlamaları geçti sütünü sağ istersen bi bak belki aynı durum olabilir
Cok ilginç benim oğlum cok emmiyor ama alıyor. İlk ay 1.5 kilo aldi. Geçen evde tarttim yine almıştı ama cok emmiyor. Ama bazen bezi az cisli oluyor
Siz anlamadinz ki bezden vs

Cok ilginç benim oğlum cok emmiyor ama alıyor. İlk ay 1.5 kilo aldi. Geçen evde tarttim yine almıştı ama cok emmiyor. Ama bazen bezi az cisli oluyor
Benimki son zamanlarda çok emmeye başladı ama ilk ay kilo alımı iyiydi evde şimdi bakıyoruz doğru çıkarsa bence şuan da iyi her alt almada çişi dolu alıyorum çok nadir az oluyor ama kaka 2 güne bir yapıyor bazen işte alakası varsa onun ile

Benimki son zamanlarda çok emmeye başladı ama ilk ay kilo alımı iyiydi evde şimdi bakıyoruz doğru çıkarsa bence şuan da iyi her alt almada çişi dolu alıyorum çok nadir az oluyor ama kaka 2 güne bir yapıyor bazen işte alakası varsa onun ile
Ya cok kaka yapiyor her acmada var, daha kakasiz gün olmadı . Bu ara emmiyor savaşıyoruz. Gece sütü sağdım üzüldüm.emmiyor. oğlumda böyledi damlalikla agizina akitirdik

Altını her açtığımda hem çiş hem kaka oluyordu bende o yüzden doyuyor diye düşünüyordum yoğun bakımda kaldığı için de beni özlemiştir o yüzden sürekli emmek istiyordur diye düşündüm mama vermeye başlayınca kaka azaldı her açtığımda olmuyor artık günde 1 defa falan yapıyor

Kizlar size bir bilgi vereyim bana cocuk doktorumuz soylemisti kizimda, bazen bebekler kilo alimi icin yediklerini bedende tutarmis o yuzden kaka sık yapmazlarmis l.

Kızlar , bebeğin hiç kusmamasi normal mi ? Hani emdikten sonra ağzının kenarına gelir az da olsa , o bile yok. 2 aylık oldu kızım , ilk defa 2 hafta önce 1 kere kustu ,baya aktı ağzından emdiği süt. Onun dışında hiç kusmadi doğduğundan beri , normal mi bu ? Internette aratmama rağmen ne Türkçe ne İngilizce hiçbir bilgiye ulaşamadım bununla ilgili. Hep bebeklerin kusmasinin normal olduğu yazıyor ama aksi ile ilgili birşey bulamadım.

Geçmiş olsun emzirden uzun süre durdun mu peki benim de bazen sertleşiyor ağrıyor bebek boşaltınca geçiyor ağrısı
Sıcak suya girip masaj yaptım sağdım. Hala ağrısı vardı. Faranjit olmuşum. Gece acile gidip iğne yedim, sabah akşam antibiyotik başladım.İlaçların etkisi sanırım memedeki ağrı azaldı.
Ya cok kaka yapiyor her acmada var, daha kakasiz gün olmadı . Bu ara emmiyor savaşıyoruz. Gece sütü sağdım üzüldüm.emmiyor. oğlumda böyledi damlalikla agizina akitirdik
Bugün beni emmedi 30 sn ağzında tutuyor sonra bas bas bağırıyor. Süt ü mü beğenmedi, memede mi birşey var, cocugun ağzında mı diye şaşkınım. Tüm gün uyumadı. Akşam da çok ağlayınca, gaz yapacağını bile bile biberona süt koyup ağzına sıktım 30 ml kadar. Yeni uyudu. Çoğumuzda böyle okuyunca atak haftası sanırım. Normal mi bilemedim. Yediklerime de dikkat ettim.

Bende şuanda odamda uyutuyorum gece lambası ışığı azıcık ve sessizde. Diğer çocuklarımda da hepboyle yaptım erken yatarlar erken kalkarlar. Küçükken alışıyorlar. Uyanırsa dalana kadar tekrar uyutuyorum
Allah aşkına şu egitimi detsyli yazın ne zaman vericez uyku eğitimini
Ben büyük kızımda başaramadım uyku ile ilgili biseyi. Bunda bari rahat edeyim 2 çocukla çok zor oluyor

Kizlar doğum paralarinizi aldınız mi

Ben 1 ocakta doğum yaptım 26 ocakta doğum öncesi param yattı 32. Haftada ayrılmıştım izine. Normalde bu ayın 26 sında da doğum sonrası ilk param yatacaktı ama muhasebeci raporumu onaylamayı unutmuş o yüzden 6 martta rapor bitince 2 aylık parayı toplu alacağım.

Kocaları vazektomi yaptıralım 😂
Valla ben teklif ettim 2 tane çocuk doğurdum taşıdım, emzirdim, uykusuz kaldım bir de hormonlu şeylerle korunmaya çalışamam git bu fedakarlığı da sen yap dedim a-aaa ne münasebet ben neden ameliyat olayım yiaaa sende hormonlu şeylerle korunma dedi 😑 ben üçüncüyü istemiyorum Allah olmayana nasip etsin inşallah ama bu iş yine bana kaldı 😭

Kızlar 50 gunlui olduk ne sıklıkta emzirmek gerek ki. Acaba çok mu sık emiyorda huzursuz tüm gün onu düşünmeye bsladim

Gündüz her istediğinde emziriyorum ama gazdan dolayı emmek istiyorsa emzirmiyorum emzik veriyorum ağzına, gece de artık alarm kurup kalkmıyorum bebeğim acıkıp ağlıyor o zaman kalkıp emziriyorum.

Kızlar , bebeğin hiç kusmamasi normal mi ? Hani emdikten sonra ağzının kenarına gelir az da olsa , o bile yok. 2 aylık oldu kızım , ilk defa 2 hafta önce 1 kere kustu ,baya aktı ağzından emdiği süt. Onun dışında hiç kusmadi doğduğundan beri , normal mi bu ? Internette aratmama rağmen ne Türkçe ne İngilizce hiçbir bilgiye ulaşamadım bununla ilgili. Hep bebeklerin kusmasinin normal olduğu yazıyor ama aksi ile ilgili birşey bulamadım.
Benimkide kusmaz sadece tika basa icerse cok az cikariyor.

Benim bebeğim de hiç kusmuyor.

Ben 1 ocakta doğum yaptım 26 ocakta doğum öncesi param yattı 32. Haftada ayrılmıştım izine. Normalde bu ayın 26 sında da doğum sonrası ilk param yatacaktı ama muhasebeci raporumu onaylamayı unutmuş o yüzden 6 martta rapor bitince 2 aylık parayı toplu alacağım.

Valla ben teklif ettim 2 tane çocuk doğurdum taşıdım, emzirdim, uykusuz kaldım bir de hormonlu şeylerle korunmaya çalışamam git bu fedakarlığı da sen yap dedim a-aaa ne münasebet ben neden ameliyat olayım yiaaa sende hormonlu şeylerle korunma dedi 😑 ben üçüncüyü istemiyorum Allah olmayana nasip etsin inşallah ama bu iş yine bana kaldı 😭

Gündüz her istediğinde emziriyorum ama gazdan dolayı emmek istiyorsa emzirmiyorum emzik veriyorum ağzına, gece de artık alarm kurup kalkmıyorum bebeğim acıkıp ağlıyor o zaman kalkıp emziriyorum.
Eşim gecen hafta kasık fıtığı ameliyatı oldu. Dedim gel diyelim doktora aradan onu da cıkartsın 😂 yok dedi olmaz. Dedlm ben de yabancı cisim koyduramam vücuduma sen korunmaya devam edeceksin kusura bakma dedim 😂
Sirt agrilarim basladi bebegim bugun uyuyasi geldi ben sırt agrisindan uyuyamiyorum😭
Ay aman canım yaa dikkat et. Geceleri falan yataktan terll kalkıyoruz ya üşütüyoruz ondan agrıyordur. Benimki yine aşırı huysuzdu zorla uyuttum 2 saat uyumusuz uyandı şimdi

Maşallah nasıl yaptınız düzeni ne kadarlık bebeğiniz
2 aylık olduk en baştan beri gündüzleri oturma odasında uyudu geceleri yatak odasında önceleri ağladık 5-10 dk sonra oda alıştı ışıklar tamamen kapanınca odaya girince uyuyor uyanmıyor ama 1 hafta baya zordu sabırlı olmanız lazım

Her seferinde de aynı saatlerde uyanması mucize bebek maşallah
Her seferinde aynı saatlerde uyanmıyor tabi canım ama ben düzen olsun diye aynı saatlerde yedirmeye dikkat ediyorum mesela 10 da yedi uyudu 1 de yedi 4:50 de uyandı bende duymamışım alarmı zaten büyüdükçe aç olunca uyanıyor dedi doktor bugün alarm falan kurmana gerek yok artık dedi zaten bir süre sonra sen istemesende düzen oturuyor mesela sabah uyanıyor 8 de 12 ye kadar istediğini yap uyumuyor mesela gündüzleri hatta o kadar az uyuyor ki geceleri şükretmemim sebebi bu yüzden belki de

Her seferinde aynı saatlerde uyanmıyor tabi canım ama ben düzen olsun diye aynı saatlerde yedirmeye dikkat ediyorum mesela 10 da yedi uyudu 1 de yedi 4:50 de uyandı bende duymamışım alarmı zaten büyüdükçe aç olunca uyanıyor dedi doktor bugün alarm falan kurmana gerek yok artık dedi zaten bir süre sonra sen istemesende düzen oturuyor mesela sabah uyanıyor 8 de 12 ye kadar istediğini yap uyumuyor mesela gündüzleri hatta o kadar az uyuyor ki geceleri şükretmemim sebebi bu yüzden belki de
Hangi mamayı günlük ne kadar veriyorsun canım. Hiç anne sütü almıyor mu

X