2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bebekler için gece uykusu çok önemliymiş akşam 7 den sabah 7 ye kadar uyuması gerekiyormuş ama benim bebeğim gündüz zaten yarım saat yarım saat uyuyor en fazla gece de en erken 11 12 gibi uykuya dalıyor aynı durumda olan var mı ne yapmamız gerekiyor kızlar uyku eğitimi 4 aydan sonra galiba o konuda da tam bilgim yok
Canim hangi bebek aksam 7den sabah 7ye uyuyabilir. Benim büyük oğlum asidi uyurdu emmeye zor kaldırır 3dk emerdi bazen o bile olmazdı ams gece 5 6 saat uyurdu. Smdi oğlumda uykusu düzenli ama en uzun uykusu 4 saat onuda aksama koydu 🫤 gece 2 defa kalkıyor yine 12 saat uyuyamzlar

Annem diyo ki 3 cocuk buyuttum gazdı beslemek icin uyandırmaydı falan hic bilmedim diyo. Emzirip yatırıyodum bi de kundak yapıyodum hic böyle değildiniz diyo 😂 dedim anne bunlar folik asit bebesi 😂 beyinleri 2 yıl önden doğuyo ondan böyle dedim 😂😂
Seni bilmemde ben 2ay emmişim mama olarak. Pirinç unuyla yapılan sekerde katılan mama yapıp vermişler hemde 500ml biberonla kundaklayp. uyutmsilsr.ee sabaha kadr nasil uyansin bebe. Bencede folik ast , aldığımız vitaminlerden omega3 vs cok etkili. Büyük oğlumda doğduğu gün başını tutuyordu ama onda omega almadım balik cok yemistim, küçük oğlumda yine doğduğu gün başını tutuyordudu bunda vitamin içinde OMEGA vardı. Bence hep bunlardan. Bebek başını tutunca şaşırıyor annem ee bu bebekler farklı diyorum

Uyku eğitimiyle ilgili bilgin var mı gerçekten işe yarıyor mu
Ben kiizmda uygulamistim ise yaradi ama kendinden baya fedakarlik vermek ugrasmak gerekiyor birde sürekli geri sarıyor uyku egitimi verdiginde bunu bilmek gerek uyku gerilemesi oldugunda atak haftalarinda falan hersey altust oluyor. Benim kizinda uyku problemi vardi uyumazdi uyku egitimi verdi kendi kendine uyumayi ogre di hic sallamama gerek kalmazdi saati geldi mi uyumak ister. Faydasini gördüm görmedim değilde öyle araliksiz uyku surekli duzenli olrak rahatsiz etmeden uyumamak beklememek gerek bence

Babasi gelince eve benim yuzume bakmaz benim kocam der iki elinin arasina alir yuzunu oper koklar babasini 😅😂 bende oglumdan umutluyum
Erkek annesi olmak cok güzel büyüdükce anlayacaksın sana çok düşkün olacak 🥰
Seni bilmemde ben 2ay emmişim mama olarak. Pirinç unuyla yapılan sekerde katılan mama yapıp vermişler hemde 500ml biberonla kundaklayp. uyutmsilsr.ee sabaha kadr nasil uyansin bebe. Bencede folik ast , aldığımız vitaminlerden omega3 vs cok etkili. Büyük oğlumda doğduğu gün başını tutuyordu ama onda omega almadım balik cok yemistim, küçük oğlumda yine doğduğu gün başını tutuyordudu bunda vitamin içinde OMEGA vardı. Bence hep bunlardan. Bebek başını tutunca şaşırıyor annem ee bu bebekler farklı diyorum
Oww bayağı şekerin yükselip uyumussun 😅 beni emzirmiş ama biraz büyüdükten sonra da bebe bisküvisi vermiş Süt ile. Hala çok severim 😂

Ya evet benimkiler de dogduklarından beri başlarını tutuyolar. Hele şuan kızımın üstünü giydirirken kolunu bi diretmesi var kendi istemediği sürece asla kıvrılmıyor 🤦🏽‍♀️😂
Kesinlikle aldığımız vitaminler çok etkili

Annem diyo ki 3 cocuk buyuttum gazdı beslemek icin uyandırmaydı falan hic bilmedim diyo. Emzirip yatırıyodum bi de kundak yapıyodum hic böyle değildiniz diyo 😂 dedim anne bunlar folik asit bebesi 😂 beyinleri 2 yıl önden doğuyo ondan böyle dedim 😂😂
Annemde aynısını diyo🤣 biz herşeyi yerdik hiç böyle gaz maz yoktu diyo🤣 ben yediklerime dikkat ediyorum çoğu şeyi yemiyorum söyleniyo , 🤣 bende folikasitlere ve yediklerimize bağlıyorum bu durumu

Benimkide ne alayım kıyafet, elbise vs diye sordu. Bende benim çocuğumun kıyafete ihtiyacı yok dedim. Öğretmen arkadaşlarım bile az çok demeden Gr altın almışlar ama kaynanam sağolsun kıyafet almayı teklif etti 😏
Biz de okulda kimin çocuğu olur evlenir vs para toplayıp altın hediye alıyoruz 😅 görümcem ve kızı kıyafet almışlar kızı da öğretmen iki gün sonra evlenir ben de ona kıyafet takarım 😂

Mastit oldum sanırım. Baş ağrısı, üşüme, titreme, ateş, göğsümün biri çok ağrıyor üstüne yatamadım. Sütü çektim, sıcak su ile ovaladım. Emzirdim vs hala aynı. Mastit olan var mı kaç günde geçiyor
Geçmiş olsun emzirden uzun süre durdun mu peki benim de bazen sertleşiyor ağrıyor bebek boşaltınca geçiyor ağrısı

Benim annem de şok içinde ben asla bakamam diyor sürekli bana 😂😂

Kızlar 50 gunlui olduk ne sıklıkta emzirmek gerek ki. Acaba çok mu sık emiyorda huzursuz tüm gün onu düşünmeye bsladim
Ben 2 saati tutuyorum bazen 3 oluyor . Bazen yarım saat😂 Acıkınca zaten durmaz şu an çok küçükler bi emziğinde belki az emer birinde çok. Sen o ağlamadan kendin mi emziriyorsun

X