2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Uykusuz 3. Gecem bebek alistiriyor herhalde şimdiden😂
Bende en son uykumu ameliyat dan önceki gece almıştım şimdi uykuyu falan yok 🤪 ama bu abla için değer 😍😍

Eklentiler

• 20221230_101536.jpg
    20221230_101536.jpg
    99,6 KB · Görüntüleme: 118
Kızlar moralim çok bozuk. Benim oğlan hasta oldu grip... Sabahtan beri burun akıntısı, hapşırma... Ipege gececek diye çok korkuyorum üstelik benim de vücudum ağrımaya başladı iyiden moralim bozuldu
Maskeyle dolaş kuzum bebisi emzirirken doktor grip olursan hemen maskeni tak dedi bana

Kizlar kontrolden ciktim. 37+2’yiz. Nstde duzenli sanci yok, suyu iyi, serviks hala boru gibi uzun, ve bebis dana gibi olmus 3300 gr. Biraz ataga kalkmis cimcime, gecen hafta 2750ydi. Grafikte de zaten percentili %70 cikti. Dombili diil ama %90’a da yaklasmis.
Doktoruma artik cok yoruldugumu filan soyledim, gucum dermanim yok vs hepsini anlattim. Normal dogum istiyorum diye sonuna kadar beklemek fikrinin beni daha da cok yordugunu soyledim ki doktor bu isler belli olmaz ancak hic erken gelicekmis gibi de durmuyor dedi. Bu arada kan degerlerim muthis dusuk cikti, bu durum da beni hem yoran hem psikolojimi etkileyen noktalardanmis. Neyse doktor soyle soyledi: istersen bi miad belirleriz ornegin 38+5 o vakte kadar normal gelmezse suni sanci veririz baslatmak icin ama acilman olmazsa mecbur sezeryan olur dedi. Yani sansin %50 dedi. Bi yandan mantikli, bi yandan sanciyi cek ama acilmazsa git ameliyata gir mevzusu da can sikici. Haftaya duruma bakicaz yine, ayrica zaten bu bebis boyle haftaya yine atak yapip irilesirse normal dogumdan vazgecebilirim. Enkaz olmak istemiyorum zira. Sizler ne diyorsunuz bu duruma, ozellikle daha evvel dogum yapmis annelerin gorusune cok ihtiyacim var.
Niye bu kadar karamsar düşünüyorsun ki canım doktorun ne güzel demiş bak rahatlatmıs seni. Akışına bırak biraz rahat ol. Yüzdük yüzdük kuyruguna geldik. Bırak kendisi ne zaman gelmek isterse o zaman gelsin. Kilodan da korkma. Doktor seni de bebeği de riske atmaz sorun görürse alır hemen sezeryana. 38+3 de 4 kilo normal dogurmus biri olarak diyorum bunu 😅. Ben de korkuyordum kilosu yüksek bas cevresi geniş doguramam diyordum. Doktorum bana guven dedi hep.

Kızlar moralim çok bozuk. Benim oğlan hasta oldu grip... Sabahtan beri burun akıntısı, hapşırma... Ipege gececek diye çok korkuyorum üstelik benim de vücudum ağrımaya başladı iyiden moralim bozuldu
Maske tak bol sıvı tuket canım. Arkadaşım yenş dogum yapmısken Covit oldu emzirirken maske kullandı hep. Bi süre de bebeği ayrı odada uyutup baktı. Şükür atlattılar bebişe geçmedi.

Maske tak bol sıvı tuket canım. Arkadaşım yenş dogum yapmısken Covit oldu emzirirken maske kullandı hep. Bi süre de bebeği ayrı odada uyutup baktı. Şükür atlattılar bebişe geçmedi.
Kuzu ben iyiyim şimdilik benim oğlan hasta yanımdan ayrılmıyor bebekle aynı odada ne yapacagim bilmiyorum

Kizlar kontrolden ciktim. 37+2’yiz. Nstde duzenli sanci yok, suyu iyi, serviks hala boru gibi uzun, ve bebis dana gibi olmus 3300 gr. Biraz ataga kalkmis cimcime, gecen hafta 2750ydi. Grafikte de zaten percentili %70 cikti. Dombili diil ama %90’a da yaklasmis.
Doktoruma artik cok yoruldugumu filan soyledim, gucum dermanim yok vs hepsini anlattim. Normal dogum istiyorum diye sonuna kadar beklemek fikrinin beni daha da cok yordugunu soyledim ki doktor bu isler belli olmaz ancak hic erken gelicekmis gibi de durmuyor dedi. Bu arada kan degerlerim muthis dusuk cikti, bu durum da beni hem yoran hem psikolojimi etkileyen noktalardanmis. Neyse doktor soyle soyledi: istersen bi miad belirleriz ornegin 38+5 o vakte kadar normal gelmezse suni sanci veririz baslatmak icin ama acilman olmazsa mecbur sezeryan olur dedi. Yani sansin %50 dedi. Bi yandan mantikli, bi yandan sanciyi cek ama acilmazsa git ameliyata gir mevzusu da can sikici. Haftaya duruma bakicaz yine, ayrica zaten bu bebis boyle haftaya yine atak yapip irilesirse normal dogumdan vazgecebilirim. Enkaz olmak istemiyorum zira. Sizler ne diyorsunuz bu duruma, ozellikle daha evvel dogum yapmis annelerin gorusune cok ihtiyacim var.
Canım benzer durumdayız bizim doktorda 4 kiloyu bulursa sezeryan diyo.ama her hafta aynı hızda büyümüyor ya şansa yavaşlarsa kilo alması normal doğum 🤣 nasıl sağlıklı olcaksa bebiş içinde bizim içinde öyle gelsinler ya süreç gösterecek

Kızlar 38+2den selammm. Benim kızın daha doğası yokmuş😁 3500 gram olmuş 😳 bir haftada 500 gram alıyo ponçik. Bu gidişle 4 kg üstü doğuracağım galiba… normalden vazgeçsem mi ki. Sezeryanı sordum. Sezeryan dersen perşembe tam 39+0da alırız dedi
Canım 4 kg yi geçince doktorlar normale çok sıcak bakmıyor ama annem şişman bebek daha kolay doğuyor güçlü oluyor kendini daha kuvvetli itiyor derdi, ultrason cihazı doğru göstermiyor bence benim büyük oğluma 4,7 kilo dedi doktor 4,2 kg doğdu sonrada 3900 lere kadar düştü doğumdan sonra

Kızlar 38+2den selammm. Benim kızın daha doğası yokmuş😁 3500 gram olmuş 😳 bir haftada 500 gram alıyo ponçik. Bu gidişle 4 kg üstü doğuracağım galiba… normalden vazgeçsem mi ki. Sezeryanı sordum. Sezeryan dersen perşembe tam 39+0da alırız dedi
Aha eğer normal olmaz ise 39 da sezeryan diyen bir kişi daha 😬😬işin şakası sen ve minnak için en sağlıklı hangisi olacaksa o olsun ben çünkü iki türlü doğumu da yapmadım bişey diyemiyorum 🙈

Canım gecmid olsun bebeği ayrı odada tutmaya çalış sen. Sana gecersede maske tak.
Ypck bişey yok babaaneye mi gobdersen bikac gün oğlanı. Sensiz durursa tabi
Bensiz durmuyor burada klima ile ısınıyoruz klimanın olmadığı odalar soğuk ne yazık ki başka oda mümkün değil oglandl benden de ayrılmıyor bebeğimi babanneye bıraksam dedim ona da eşim kabul etmedi

Kızlar o kadar kötüyüm ki şu 2 gündür çocuk her emdiğinde kusuyor göğüsümü verince öğürüyor sağıyorum sütüm yetmiyor mecburen mamaya başladım yetemiyorum diye ağlamakla geçiyor günlerim sağdığım sütü de içiyor kusuyor sabah yan yatmasına rağmen allahtan uyanıktım bir kustu hemen yüz üstü yukarıda tuttum üstü başı saçı her yer anne sütü sağdığım boğuluyordu iyice panik oldum nefes alıyor mu kusar mı yan yatırmama rağmen yine yutar mı sütümü niye kusuyor diye diye şimdi süt tahlili yaptırcam 11 inde bakalım ne çıkacak

Kızlar o kadar kötüyüm ki şu 2 gündür çocuk her emdiğinde kusuyor göğüsümü verince öğürüyor sağıyorum sütüm yetmiyor mecburen mamaya başladım yetemiyorum diye ağlamakla geçiyor günlerim sağdığım sütü de içiyor kusuyor sabah yan yatmasına rağmen allahtan uyanıktım bir kustu hemen yüz üstü yukarıda tuttum üstü başı saçı her yer anne sütü sağdığım boğuluyordu iyice panik oldum nefes alıyor mu kusar mı yan yatırmama rağmen yine yutar mı sütümü niye kusuyor diye diye şimdi süt tahlili yaptırcam 11 inde bakalım ne çıkacak
Canım reflü olabilir bir baktir çocuğa da. Allah ysrdimcin olsun insallah uzun sürmez.Ama unutma bu bir süreç geçecek.kendini yipratmadan çözüm yoluna git napican her bebek ayrı oluyor hiçbirinin derdi birine bnzemiyor bazen. Kimi kabız kimi gazlı kimi reflü kimi kolik. Rabbim dermansız dert vermesin

X