2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Canım reflü olabilir bir baktir çocuğa da. Allah ysrdimcin olsun insallah uzun sürmez.Ama unutma bu bir süreç geçecek.kendini yipratmadan çözüm yoluna git napican her bebek ayrı oluyor hiçbirinin derdi birine bnzemiyor bazen. Kimi kabız kimi gazlı kimi reflü kimi kolik. Rabbim dermansız dert vermesin
Kesinlikle öyle doktora gidince söyleyeceğim baktıracağım zaten azda olsa sarılığı var bende streste bitmiyor kaynanam sağolsun gitmedi cümle alem mama verdiğimi duydu sütü yetmiyor bakamıyor edemiyor ondan da oturup ağlıyorum ağrıma gidiyor stresten de sütüm gidiyor elimde olmadan nette ne arttırıyorsa yapıyorum ama bakalım kısmet artık

Kesinlikle öyle doktora gidince söyleyeceğim baktıracağım zaten azda olsa sarılığı var bende streste bitmiyor kaynanam sağolsun gitmedi cümle alem mama verdiğimi duydu sütü yetmiyor bakamıyor edemiyor ondan da oturup ağlıyorum ağrıma gidiyor stresten de sütüm gidiyor elimde olmadan nette ne arttırıyorsa yapıyorum ama bakalım kısmet artık
Sadece mama ile büyüyen bebekler var. Kime ne yahu. Lohusa iken daha çok takıyoruz sanırım. Bi gitmedi şu kaynanan. Mama ver ki sarılığı artmasın. Sütünü de sağ bebeğe verme, buzluğa at. Süt tahlili sonucuna göre sonra verirsin

Doğum yapanlara hayırlı olsun, yapacaklara da Rabbim yardımcı olsun. Doğum olunca, burda yazmaya bile zaman az kalıyormuş. Miniğim 3. Gün ateşlendi. Siz de aynı duruma düşmeyin de yazıyorum. Üst üste giydirip, üst üste örtüp bebeğin ateşini çıkarmayın. Anneler bilir dedim karışmadım. Sarıp sardılar, sıcak yerden çıktı üşütür hasta olur dediler. 200 gr kaybetmiş sıcaktan. Boşuna 2 tüp kan alındı sıkarak kanı çıkardılar 3 günlük bebeğimden. Nasıl zormuş onu öyle görmek. Oda sıcaklığı 24 25 derece olmalıymış, annenin giydiğinin bir tık üstü olmalıymış.

Kızlar gerçekten kızım doğduktan sonra telefonun yerini bile bilemez oldum şimdi kızım da sarılık başladı 12 çıktı değeri sütüm de az doyurmuyor sürekli uyuyor yarım saat uğraşıyorum uyandırmak için doktor mamaya çok karşı asla verme emzir sürekli diyor yükselmesinden korkuyorum ne yapacağımı şaşırdım 😔😔

Sadece mama ile büyüyen bebekler var. Kime ne yahu. Lohusa iken daha çok takıyoruz sanırım. Bi gitmedi şu kaynanan. Mama ver ki sarılığı artmasın. Sütünü de sağ bebeğe verme, buzluğa at. Süt tahlili sonucuna göre sonra verirsin
Öyle yapıyorum canım umarım bir şey çıkmaz
Allah herkese kıymet bilen insanlarla karşılaştırsın aile apartmanı pişmanlık yeminlen bir de annem 3 gün kalabildi öğretmen diye 15 tatili bekliyor ona bile laf edildi Allah var eşim olmasa bir dakika durulacak insanlar değiller karım ve oğluma laf edeni silerim dedi de duruldular 3 gündür hayırlısı bakalım

Kızlar gerçekten kızım doğduktan sonra telefonun yerini bile bilemez oldum şimdi kızım da sarılık başladı 12 çıktı değeri sütüm de az doyurmuyor sürekli uyuyor yarım saat uğraşıyorum uyandırmak için doktor mamaya çok karşı asla verme emzir sürekli diyor yükselmesinden korkuyorum ne yapacağımı şaşırdım 😔😔
Benim 12.8 çıktı 1 hafta sonra 11 çıktı mamaya kesinlikle karşı ama yapacak bir şey yok mecburen başladım uyanma konusu sürekli uyuyordu 1 saat zor uyandırıyorum artık soyuyorum öyle uyanıyordu mamadan sonra uyanmaya başladı doydukça sürekli emzirsen bile kaç çekişten sonra yutkunuyor bak dediler bana 8-9 çekişte anca bir kere yutkunuyor sağdım bir karışı geçmedi bir saat sağmama rağmen emzirme odasında bir kadın dedi mamaya başla yoksa düşmez bir aydır geçmiyor artık doktor başla dedi demişti bende başladım bir de anne sütünü de kusuyot bizimki sende takip et canım ne kadar çektikten sonra yutkunuyor diye sarı örtü falan her şey yalan bence

Benim 12.8 çıktı 1 hafta sonra 11 çıktı mamaya kesinlikle karşı ama yapacak bir şey yok mecburen başladım uyanma konusu sürekli uyuyordu 1 saat zor uyandırıyorum artık soyuyorum öyle uyanıyordu mamadan sonra uyanmaya başladı doydukça sürekli emzirsen bile kaç çekişten sonra yutkunuyor bak dediler bana 8-9 çekişte anca bir kere yutkunuyor sağdım bir karışı geçmedi bir saat sağmama rağmen emzirme odasında bir kadın dedi mamaya başla yoksa düşmez bir aydır geçmiyor artık doktor başla dedi demişti bende başladım bir de anne sütünü de kusuyot bizimki sende takip et canım ne kadar çektikten sonra yutkunuyor diye sarı örtü falan her şey yalan bence
3100 doğdu 2980 e düştü sonra kontrolde 2930 a düşmüş 2 gün sonraki şimdi 3200 oldu kilo alıyor mamaya başlama demişti 3120 e düştü kustuğu için bende mamaya başladım bakalım 11 inde işitme testi var bir de cerrah görecek sünnet için o zaman ne çıkar bilemiyorum

Gaviskon olmadan yaşayamam diyordum sonucu ekte 😂

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    145,4 KB · Görüntüleme: 103
Ya sen dinleme ver mamayı emmiyorsa bı şekilde doyurulacsk bu çocuk kussada. Ne demek bakamıyor sütü yok . Herkes anne sütü ile büyütecek diye bişey mi var olmayınca olmuyir demek ki kim istemez çocuğunu emzirmek doya doya. Bunu yapan da bı kadın akıl almıyor ya.dinleme duyma boşver.

Bizim sarılık 11 normal, emzir sürekli dedi o kadar. 17 üstü problemmiş.

Aynen öyle bende 1 saat uğraşıyorum uyandırmak için ancak uyanıyor yarın başlicam mamaya bende yükselmesinden korkuyorum bende istemem ama yapacak bir şey yok

X