2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Ben de bugün çok kötü bir rüya gördüm. Hafta içi yeni bir doktora gidiyorum. Bir anda kalp durmasıyla alakalı durumları duyunca rüyalarıma yansıdı. Şu 3 ay bir geçseydi.😢
Benim de haftaya carsamba randevum.
Icim icimi yiyor resmen.
Bir arkadasimiz kontrolde bebeginin kalbinin durdugunu ogrenmisti,hic belirti yasamadan.
Cok etkiledi beni bu durum.
Gercekten su 12 .haftayi bi gecsek sag salim🙌

Benim de haftaya carsamba randevum.
Icim icimi yiyor resmen.
Bir arkadasimiz kontrolde bebeginin kalbinin durdugunu ogrenmisti,hic belirti yasamadan.
Cok etkiledi beni bu durum.
Gercekten su 12 .haftayi bi gecsek sag salim🙌
Evet o yorum beni de çok etkiledi 😔 hatta kalbi durduktan sonra da vücudundaki belirtiler azalmamış mesela.
ki ben asla olumsuza odaklanmam ama sanırım annemin de etkisi var. Bugün ebebekten çatlak için 2 tane yağ aldım. Kargo bedava olsun diye bir tane de bebek alt açma minderi ekledim. Ona bile daha erken, lütfen bebek için hiçbir şey alma diyor. Off 😔 zaman geçsin. Bebeğim bende kalsın. Riskler azalsın artık. Ben de çarşamba gitmeyi düşünüyorum doktora.

Bir grubun daha sonuna geldik resmen ya şaka gibisiniz
Hani doğumdan sonrayı yine anlıyorum ama 8-10 haftalık hamilelikte burada paylasamayacaginiz neyi whatsappta paylasacaksiniz ortada bebek olsa fotosunu atıyorum dersiniz de.
K Kazen genel bir uyarı yayınlarsanız iyi olur. Güzel vakit geciriyorduk kötü oldu cidden

Dileyen dilediği platformda yazışabilir ama buradan reklamını yaparsa sonuçlar malum.

Kızlar gerçekten durduk yere gerginlik girdi araya diğer kızların da kötü bir amacı yoktu admininde dediği gibi isteyen istedgi platformda yazısabilir konusabilir kimse kimseyi zorlamıuor ama böyle etiketlere şikayetlere ayıp oldu bence ki ztn orda yazısan burayı bırakacak hali de yok burda ortak bir amacımız var sonucta mesela ben annelige dair tecrübesizim hiçbişey bilmiyorum burda herşeyi öğreniyorum tecrübeli anneler sayesinde hergün yeni seyler öğreniyorum burda amacımız nisan anneleri olarak mutluluğumuzu tecrübelerimizi paylaşıp diğer aramada bizi aratan insanlara da doğru bilgiler vermekti böyle cocuk gibi şikayetlere uyarılara gerek yoktu üzüldüm acıkcası.

Ben de wapp grubuna bugun dahil olup,ayrilmak durumunda kaldim.
Wapp uzerinden iletisim daha kolay oldugu icin etkilesim cok fazla ve takip edemedigim icin ayrildim.Kk takibi daha kolay benim icin.
Ama insanlarin tercihi bu kesinlikle.
Bence kolay iletisim bu surecte onemli.Memnun olduklari surece sorun yok😊
Ben buradayim😬 Grup aktifligini kaybederse de subat-mart ayi annelerini takip etmeyi planliyorum☺️
Amacim bilgi edinmek cunku.Fazlasina da gerek duymuyorum🌾

Ben de forumda kalmayı tercih ediyorum o yüzden burda kalanlarla devam ederiz ☺️

Burdan da yazılabilir wptan da. Aynı anda ikisi de devam eder. Burda insanlar yeri geliyor tanışıp gerçek hayatta bile buluşabiliyor. Şikayet eder gibi kurucuyu etiketlemek yersiz geldi bana.

Ben de buradayim 🙋‍♀️

Yasak olduğunu duymadım bilmiyorum da . Ama kimsenin siteyi bırakmak gibi bı çabası yok bu şikayet çok yersiz . Bizler birbirimizin samimiyetine güvendiğimiz için grup açmak istedik herşey burdan atılmıyor . Ben 2019 temmuz anneleriyle de hala görüşüyorum ozamandan beride kkk aktif kullanıyorum. Herkes gruba girmek zorunda değil illa sitede kalanlar da olacak haliyle burdada konuşma sohbet devam edicek .

Kimse kimseyi zorla whaatsap grubuna dahil etmedi .herkez kendi hür iradesiyle katılmak istedi .burda da yine yazılmaya devam edilirdi .sonuçta üyelik sildirmedik .

Siz I ipti yi yanlış anladınız arkadaşlar o baştan da uyarmıştı yasak olduğunu ve onun da dediği gibi onun birine bişeyi şikayet etmesine gerek yok kurucular ve yöneticiler zaten bunu farkedecek ve olmaması gereken bişey varsa gereğini yapacak burda olmak istemeyedebilirsiniz ama bencede wp grubu mantıklı değil herkesin kendi görüşü tabi ama burda da bi çok arkadaşlıklar devam edebilir biz doğum yaptık diye bu grup bu sayfa kapanmıyor ki yine konuşmaya devem edebiliriz ama birbirimizi yanlış anlamayalım lütfen

Ayrıca şu konuya da katılıyorum wp grubu açıldığında beri burası sakin ve sessiz gayet canlı ve güzeldi grubumuz öyle de kalmasını isterim

Ama bu şekilde tepki çekilirse kimse burayı aktif kullanmaz .

Site sessiz ve sakin çünkü hafta sonu. Herkesin eşi yanında ve siteye girip yazamıyor doğal olarak. Hastaneye kontrole giden birileri de yok hafta sonu olduğu için o yüzden bu şekilde. Aslında burası da aynı devam ederdi daha özel şeyler wp de konuşulurdu, ya da hemen ulaşmak istediğimiz kişiye yazardık wp den ama bu dediğim şey, şuan daha zor. Şikayet eden kişiler, şikayeti haklı bulanlar vb. Dünden beri herkes bu konuyu konuştu madem öyle yok burada devam edelim yasak denilseydi. Ben yasak olduğunu bilmiyordum bile, ama bilseydim de herkesin numarasını alırdım arkadaşlığıma da dışarıda da devam ederdim aynı şekilde.

Canım yasak olduğu arkadaşımız tarafından zaten söylenmişti bugün pazar diye aktif değil belki ama dünde aynı şekildeydi farklı bi grup kurulması bi diğer grubu illaki pasif hale getirecektir

Bende burda olmayı tercih edenlerdenim kizlar🌸 ben 16. Haftaya kadar Allahin izniyle kontrole gitmeyi düşünmüyorum, ben canlandırayim grubu 3 boyutlu fotomuzu atayim, ben orda sanki bebisin cinsiyetini gördüm doktorda tahmin etmişti ztn erkek diye ama sizde bakın bi, bacak arasında resmen çıkıntı var🤣🤣🤣🤣
Tepki gösteren arkadaşlara sesleniyorum

Yazılım, sistem vs hiçbir şeyden haberiniz olmadığı aşikar. Daha önce dogruduzgun KK kullanmadiginiz da. Öncelikle siteye girerken de kabul ediyorum diye tıkladığınız kurallardan bir tanesi de bu.
Ben uyarı yayınlanmasını, devam ederseniz banlanacağınız ve burdaki ekibi kaybedecegimiz için istedim. Yani birbirimizden kopmayalım diye. Ben bunu istemeseydim de zaten bunu fark etmeleri maksimum bu akşamı bulacaktı. Ama iş işten geçmiş olacaktı ki çoğu kişi banlanmış.

Öncelikle daha önce böyle bir durumun yasak olduğunu bilmeden bu whatsapp gruplarinin içinde de bulundum. Ve karşımıza çıkan insanlara inanamazsınız. Büyük belalar atlattık. Tabi ki reelde de hala görüştüğüm 5-6 kişi hala var. Ama bunu instagram adreslerinizi birbirinize vererek de yapabilirsiniz bunda bir kısıtlama yok diye biliyorum di mi K Kazen Mune Mune

Su an burada yazan herkesin kadın olmama, hamile olmama gibi ihtimali bile var. Whatsapp grubunu kuran kişi de 3 aydır burada doğru düzgün aktif olmayan birisi. Ne alaka bile demeden bir gruba giriyorsunuz.

Biraz birbirini tanısın herkes sonra instagramdan vs iletisime geçilir. En basitinden bu grupta İstanbul Anadolu Yakasinda oturan bir sürü kişi var onlarla buluşma ayarlansa ileride ona da katılırım ama çok erken. Ve gerçekten herkesi de kendiniz gibi iyi sanıyorsunuz
Bakın biz çok fazla terör örgütü dahili ve o zaman fetö'nün civcivli zamanlariydi içine çekmek isteyen, para isteyen, propaganda yapan insanla aynı gruba girdik ve telefon numarası verilince ve whatsappta muhabbet ilerleyince aşırı kişisel bilgi vermiş oluyorsunuz yakanızı kurtarmaniz tek engele bakmıyor. Bir de takıntılı deliler var gerçekten çok baska baska insan var.

Ben sizleri düşündüm yaşadığım tecrübeler hoş değildi. Banlanacaginizi bildiğim icin de banlanmadan uyarı yayinlansin dedim.

Arkadaşlar benim gerçek hayatta su an benle ayni anda doğuracak 4 arkadaşım var benim çevrem de geniş Allah aşkına ben evden çıkmayan arkadaşı olmayan bir insan değilim; sadece buradaki muhabbeti sevdiğim için sizlerin de iyi niyetli olduğunu düşündüğüm için burada da devam etmek istedim yoksa banane? Ben bu muhabbeti zaten reel arkadaslarimla whatsappta yapabiliyorum ve ya her gün gördüğüm komsularim arkadaşlarımla yapabiliyorum.

Bir mecrada bulunuyorsaniz kurallarina uymak durumundasiniz hepsi bu

Ben de bu görüntüyle karşılaşsam daha net görsem bebeğimi keşke. 😍 çok güzelmiş. 😇
Ama bir şey göremedim ben cinsiyet konusunda. Biraz yorgunum algılayamıyorum herhalde😅
Doktor ultrasonla burun kemiğine falan baktı di mi 12.haftada?
Canim burun kemiği, ense kalınlığı, karaciğer damarı, rahimden gelen damarlar, mesanesi, midesi , kalp kapakciklari hepsine bakıldı, ve ense kalınlığı baya ince çıktı, bu iyi dedi doktor, internetten baktim da 2 mm nin altındaysa ense kalınlığı down riski 100 de 1 in altında yazıyor, eğer ikili dusunmuyorsan mutlaka perinatolog a git ben bide 20. Haftada gideceğim canim🌸 kime göstersem görmüyor, bi ben görüyorum çıkıntıyı😅

Dileyen dilediği platformda yazışabilir ama buradan reklamını yaparsa sonuçlar malum.
Arkadaşların bunu "bildiğini" zannetmiyorum; önce uyarsaydiniz ki yazma sebebim buydu bence anlayabilirlerdi
Kızlar gerçekten durduk yere gerginlik girdi araya diğer kızların da kötü bir amacı yoktu admininde dediği gibi isteyen istedgi platformda yazısabilir konusabilir kimse kimseyi zorlamıuor ama böyle etiketlere şikayetlere ayıp oldu bence ki ztn orda yazısan burayı bırakacak hali de yok burda ortak bir amacımız var sonucta mesela ben annelige dair tecrübesizim hiçbişey bilmiyorum burda herşeyi öğreniyorum tecrübeli anneler sayesinde hergün yeni seyler öğreniyorum burda amacımız nisan anneleri olarak mutluluğumuzu tecrübelerimizi paylaşıp diğer aramada bizi aratan insanlara da doğru bilgiler vermekti böyle cocuk gibi şikayetlere uyarılara gerek yoktu üzüldüm acıkcası.
Ben etiket yapmasaydım da fark edeceklerdi; ben bu durumu bilmeden 5 sene önce yaşayan biriyim
Bak o whatsapp grubunda da çıkacak birileri çok iyi anlayacaklar da geç olacak.
Helal be I ipti gruba bombayı attın ve gittin. Yaşın insanı olamamak böyle bi şeymiş galiba. Görmüş olduk biz de
Hayırdır? Benim tek işim senin gibi burada aktif olmak değil neyin lafını soktun anlayamadim???

Evet o yorum beni de çok etkiledi 😔 hatta kalbi durduktan sonra da vücudundaki belirtiler azalmamış mesela.
ki ben asla olumsuza odaklanmam ama sanırım annemin de etkisi var. Bugün ebebekten çatlak için 2 tane yağ aldım. Kargo bedava olsun diye bir tane de bebek alt açma minderi ekledim. Ona bile daha erken, lütfen bebek için hiçbir şey alma diyor. Off 😔 zaman geçsin. Bebeğim bende kalsın. Riskler azalsın artık. Ben de çarşamba gitmeyi düşünüyorum doktora.
Ben kizimi kaybettiğimde hic toplanamadim sonra oğluma hamile kaldım 32.haftaya geldim hala bisey almıyordum psikilogum dediki bu heyecandan niye mahrum kalıyorsun birsey olcaksa zaten olur bebeğe haksızlık yapma dedi gercekten öyle bisey olunca eşyalar çokta mühim olmuyor heyecanını kirma

Ben kizimi kaybettiğimde hic toplanamadim sonra oğluma hamile kaldım 32.haftaya geldim hala bisey almıyordum psikilogum dediki bu heyecandan niye mahrum kalıyorsun birsey olcaksa zaten olur bebeğe haksızlık yapma dedi gercekten öyle bisey olunca eşyalar çokta mühim olmuyor heyecanını kirma
Bence de sanki hicbirsey almasak uzulmeyecek miyiz birsey olsa , gene çok büyük yıkım, aslında korku insanı esir alan bi duygu pozitif olup gönlümüzce davranalim😊🌸

Evet haklısın ben de öyle düşünüyorum ama hayatımda en sevdiğim insan annem. O da ilk çocuğunu ölü doğurmuş maalesef. O yüzden hep çok temkinli biridir her şeyde. Ondan etkileniyorum.
Ama her insan bir değil, dediğin gibi heyecanı yaşamak, umutlu olmak lazım kesinlikle😇

Arkadaşların bunu "bildiğini" zannetmiyorum; önce uyarsaydiniz ki yazma sebebim buydu bence anlayabilirlerdi

Ben etiket yapmasaydım da fark edeceklerdi; ben bu durumu bilmeden 5 sene önce yaşayan biriyim

Hayırdır? Benim tek işim senin gibi burada aktif olmak değil neyin lafını soktun anlayamadim???
Allahasen napıyosun çok merak ettim I ipti Sana göre burdaki herkes için hayat burdan ibaret de. Ne kariyerin ne özelliğin var acaba da böyle insanları hakir görüyorsun. Eğitimse eğitim sosyallikse sosyallik burda herkeste var. Eminim ki bende senden de çok var. Çünkü insan neyin eksikliğini yaşarsa onu göze sokmak ister. Senin yaptığın gibi. Aynen sen devam et komşularınla arkadaşlarınla konuşmayı. Bi de her şeyi fazla düşünme kafayı yersin maazallah. Terör örgütüdür bilmem nedir o kadar kolay değil seni üye göstermeleri. Bi gruba girince üye sayılmış olmuyosun yani. Hukukçu kimliğimle konuşuyorum laf olsun diye değil yani. Allah yardımcın olsun.

Allahasen napıyosun çok merak ettim I ipti Sana göre burdaki herkes için hayat burdan ibaret de. Ne kariyerin ne özelliğin var acaba da böyle insanları hakir görüyorsun. Eğitimse eğitim sosyallikse sosyallik burda herkeste var. Eminim ki bende senden de çok var. Çünkü insan neyin eksikliğini yaşarsa onu göze sokmak ister. Senin yaptığın gibi. Aynen sen devam et komşularınla arkadaşlarınla konuşmayı. Bi de her şeyi fazla düşünme kafayı yersin maazallah. Terör örgütüdür bilmem nedir o kadar kolay değil seni üye göstermeleri. Bi gruba girince üye sayılmış olmuyosun yani. Hukukçu kimliğimle konuşuyorum laf olsun diye değil yani. Allah yardımcın olsun.
Beni üye mi gösterdiler dedim terör örgütüne? Yazık kafana

Sadece uyarı verecektim ama yazılanları okuyunca site kurallarını daha katı uyguladım. Daha şurada 1 aydır sitede olan kim olduğu belli olmayan birini peşinde devam etsinler.

Son düzenleme:
Bence de sanki hicbirsey almasak uzulmeyecek miyiz birsey olsa , gene çok büyük yıkım, aslında korku insanı esir alan bi duygu pozitif olup gönlümüzce davranalim😊🌸
Gercekten öyle ins sağlıkla kucağımıza aliriz Allah evlat acısı göstermesin sağlığı ile de imtihan etmesin inşallah

Canim burun kemiği, ense kalınlığı, karaciğer damarı, rahimden gelen damarlar, mesanesi, midesi , kalp kapakciklari hepsine bakıldı, ve ense kalınlığı baya ince çıktı, bu iyi dedi doktor, internetten baktim da 2 mm nin altındaysa ense kalınlığı down riski 100 de 1 in altında yazıyor, eğer ikili dusunmuyorsan mutlaka perinatolog a git ben bide 20. Haftada gideceğim canim🌸 kime göstersem görmüyor, bi ben görüyorum çıkıntıyı😅
Eski doktorum 20.haftada perinatoloğa yönlendireceğini söylemişti. Ama 12.haftada kendisi bakacaktı burnuna vs. Yenisi ne derse ona göre hareket edeceğim. Perinatologdan kaçış yok. Mutlaka giderim ben de

T thepinklawyer Amacına ulaştırıyorum seni bak bi dava da benden sana hediye olsun. Sizinle ugrasamayacagim. Grubu ben bozduysam hesabımı pasiflestiriyorum hayatta başarılar...

Evet haklısın ben de öyle düşünüyorum ama hayatımda en sevdiğim insan annem. O da ilk çocuğunu ölü doğurmuş maalesef. O yüzden hep çok temkinli biridir her şeyde. Ondan etkileniyorum.
Ama her insan bir değil, dediğin gibi heyecanı yaşamak, umutlu olmak lazım kesinlikle😇
Eskiden olsa bende burda almayın temkinli olun derdim ama diyorum ya bebeğe bisey olunca gözü insanın onları görmüyor ki inşallah saglikla kucağımıza aliriz 🥰

Canım keske kendiliğinden fark etselerdi ban yiyen yeseydi sen bu duruma öncülük etmeseydin bu tavrın yanlıs oldu özellikle etiketlemek bana göre yanlıs hareket ben kimseyi tek tek savunmuyorum dedigm gibi ben burda ztn aktif kullanıcılardan biriyim eski topiclerden de beni tanırsın hatta aynı topicdede keza birlikte bulunduk seninle eskiden de sohbetimiz var bir cok insan da tanıdım ettim bende hala da konuşuyorum bu kişinin kendi tercihiydi sadece dışarıdan senin tavrın diğer arkdaslara ters geldi doğal olarak benide kırdı acıkcası

X