2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Günaydınlar kızlar :KK200: :KK37:
malum göbekler çıkmaya başladı :anneadayı: 11. Haftamdaym bugün çatlaklar için yağ sipariş etcem bio oil isticem. Kullanmaya başlayan oldu mu acaba ?
Ben biraz geriden geliyor olabilirim belki konuşulmuştr da memlekete geldim de fazla tlfnla uğraşamıyorm 🙈😁
Günaydınnn canımmm bayadır yoktun valla nasılsın nasıl gidiyor ? Ben weleda aldım alman markası yurtdısında kullanan tanıdıklarım memnun kalmıslar organik şimdiden başladım cnku ben biraz basen ve kalçam var smdiden sürüyorum göbek gögüs kalça ve basene nerden çatlar eder bilemeyiz🤣🤣

Aslında aşırı ağr

Aslında aşırı ağrı olmuyor. Ama dün sürekli tekrarlayınca ağrı o yüzden gittim. Çok şükür her şey yolunda dedilerde içim rahatladım. 😊 Hemde bebeğimi görmek iyi geldi.
Süper ☺️ Ben de dün görünce ilk defa bir tuhaf oldum elleri ayakları falan çıkmış o kadar komik ki sen daha kendin 2,5 cm bile değilsin ne ayağı ya 🥹

Benim eşim taa ilk tanıştığımız zamandan beri Zeynep diye tutturdu kız olursa, türkü söyleyecekmiş “Zeynep bu güzellik var mı soyunda” ve “Zeyno güzel, Zeyno tatlı, Zeyno köyün en güzel kızının kızı” diye 😂 ama açıkçası ben aynı kuşaktan çok fazla aynı isim olunca bi tereddüt ettim her kız ya Zeynep ya Defne ya Derin ya da Alin, Lina, Arya gibi isimler. Bence güzeller de hatta ben Defne ismini çok beğenirim normalde ama gerçekten çok fazla var aynı kuşakta işte 😕 o yüzden ortak farklı bir isim bulmaya çalışıyoruz. Kız olursa yine çok uzaklaşmadan Güneş, Lâl, Deniz falan gibi soft isimlerden olabilir bunlar da nadir isimler değil ama diğerleri kadar fazla değil en azından. Erkek olursa da yine Deniz olabilir ya da Can. Can benim kardeşimin ismi, onu da ben koymuştum ama aman ne olacak diye düşündük hoş bir isim çünkü ikimiz de seviyoruz 🤗
2 isim koyun bence.zeynep alin mesela

Ben pek iki isme sıcak değilim açıkçası ya, zorluk oluyor ileride. Benim kardeşimin iki ismi var okulda, işte, arkadaş ortamında bu zamana kadar herkes sadece ilk ismini kullandı ve kullanıyor ama biz doğduğundan beri sadece Can diyoruz sadece karışıklık yani başka hiçbir şey değil 😂
2 isim koyun bence.zeynep alin mesela

Bana da dedi ki aslında deglet zorunlu kıldı bunu ama istemeyene de zorla yaptıramayız. İmza alırım istemediğinize dair dedi.
Evet bu doğru yaptırmak istemedikleriniz için kağıda hemen mesela “kendi rızamla ikili/üçlü testi yaptırmak istemiyorum sonuçlarından haberdarım” yazıp imzalıyoruz. Ben bu şekil yazıp vermiştim galiba 3’lü test için.

Süper ☺️ Ben de dün görünce ilk defa bir tuhaf oldum elleri ayakları falan çıkmış o kadar komik ki sen daha kendin 2,5 cm bile değilsin ne ayağı ya 🥹
Ben o kadar detaylı görmedim malum acilden giriş yaptım. Her şey yolunda mı diye baktılar sadece, bir de kalp atışısını dinletti. Çok hareketli bir bebeğin var dedi hemşire bende merak edince sen uzan ben sana göstereceğim dedi. Böyle sürekli hareket ediyor ama böyle dönüyor gibiydi. İnşallah cuma günü randevumda bende ellerini ayaklarını falan görürüm 😊 şunu anladım ki 1 ay çok uzun bir süre. Doktor 1 ay sonra gel dediği sürece ben 15 günde bir acile gidip göreceğim bebeğimi 😀

Ben o kadar detaylı görmedim malum acilden giriş yaptım. Her şey yolunda mı diye baktılar sadece, bir de kalp atışısını dinletti. Çok hareketli bir bebeğin var dedi hemşire bende merak edince sen uzan ben sana göstereceğim dedi. Böyle sürekli hareket ediyor ama böyle dönüyor gibiydi. İnşallah cuma günü randevumda bende ellerini ayaklarını falan görürüm 😊 şunu anladım ki 1 ay çok uzun bir süre. Doktor 1 ay sonra gel dediği sürece ben 15 günde bir acile gidip göreceğim bebeğimi 😀
İnsanın bi ultrason aleti alıp evde akşama kadar bakası geliyor 😂 eşim bi ara ciddi ciddi teklif etti 😂 şimdi bize de 1 ay sonraya verdi ama insan heyecanlanıyormuş ya bana yeni yeni geliyor bu hisler

Benim doktorum ikili test için 13. haftada ben bakarım dedi ama sizin de öyle mi?

Bir de 22.- 23. haftada detaylı ultrasona girmen gerekir dedi ama bana biraz geç geldi ya sanki?
Benim bulunduğum şehirde perinatolog yok.
12. Haftada hep doktorum baktı detaylı olarak her şeyine.

Vakti zamanı geldiğinde de 20-23 haftalarda da detaylı ultrason için şehir dışına yönlendirdi. 2 kez detaylı için Ankara’ya gittim.

Benim bulunduğum şehirde perinatolog yok.
12. Haftada hep doktorum baktı detaylı olarak her şeyine.

Vakti zamanı geldiğinde de 20-23 haftalarda da detaylı ultrason için şehir dışına yönlendirdi. 2 kez detaylı için Ankara’ya gittim.
Ben de doktoruma baktıracağım artık genetik tarama mı ikili test mi nedir hepsine. Detaylı ultrason için de burada da çok övülen doktorlar var ama eğer randevu bulabilirsem İstanbul’a Atıl Yüksel ya da Recep Has’a gitmeyi planlıyorum.

Ben de doktoruma baktıracağım artık genetik tarama mı ikili test mi nedir hepsine. Detaylı ultrason için de burada da çok övülen doktorlar var ama eğer randevu bulabilirsem İstanbul’a Atıl Yüksel ya da Recep Has’a gitmeyi planlıyorum.
Recep Has arkadaşım gitti çok memnun kaldı 🫶🏻
Kararlaştırın Önceden ayarlamak gerek randevuları en az 1-2 ay öncesi gibi belki de.

Kızlar bebişlere isim düşünen var mı 🐣 kız olursa bu, erkek olursa bu diye 😇

Günaydın canım sana bir şey soracağım.
Şimdi ben doktorumu değiştirmem gerektiğini ifade etmiştim çünkü insan gibi davranmıyor. Artık onu çekemicem.
En başından ona gidiyorum. Normalde 12+0’da tekrar gidecektim. Bana vitaminler verecekti ayrıca burun kemiği ense ölçümüne falan bakacaktı.
Fakat şimdi yeni bir doktora başlayacağım için o kadar süre beklemeden randevu alsam mı? Şimdi 10+2’yim. 3 ayın dolmasını beklemeden yeni doktora görünmem daha mı iyi olur sence? Ne düşünüyorsun bu konuda?
A AloeeVeraa canım sana da soruyorum aynı soruyu. Mesaj yazdığını şimdi gördüm.
Sizce ne zaman gideyim? Tecrübenizle fikir istiyorum😇
ben 8.aya kadar tek doktora gittim mesela son doğum yapacağım ay başka hastaneye geçtim. Hangi aşamada gidersen git şans işi ama düzgün bir doktor bulduysan direk değiştir hiç bekleme bence canım.

Bir de 22.- 23. haftada detaylı ultrasona girmen gerekir dedi ama bana biraz geç geldi ya sanki?
biraz son zamana bırakmış 23 hafta son olaki bebek ileri atmış olursa haftasını zamanı geçmiş olur. Ben ikili taramayı yakalayamamıştım mesela geç çağırmıştı tarama zamanım geçmişti . düşük yaptıgım gebelikte .

Günaydınnn canımmm bayadır yoktun valla nasılsın nasıl gidiyor ? Ben weleda aldım alman markası yurtdısında kullanan tanıdıklarım memnun kalmıslar organik şimdiden başladım cnku ben biraz basen ve kalçam var smdiden sürüyorum göbek gögüs kalça ve basene nerden çatlar eder bilemeyiz🤣🤣
oğluşumda sürdüm sürdüm mis gibi girdim doğuma sıfır çatlak. anam bi çıktım doğumdan aynaya bir baktım ki otoyol . çatlamamış yer kalmamış göbeğimde. 2017 den bu yana şuan beyaz çatlaklarım hiç gözükmüyor. Ama bu bence gen işi benim annemde çok çatlarmış ablamda çatladı bende o kadar kreme rağmen.

Ben lierac söyledim ama bio oil aldığını yazanlar da var. Hatta bio oil + lierac kullanacaklarda var. Ben henüz başlamadım çünkü ihtiyaç duymuyorum şu an. lierac kutusunsa 5. Aydan itibaren yazıyor
Evet farklı bir çok marka var hatta bitkisel kullananlar bile var benim konustuklarim da erken den başlamak daha iyi vücudu hazır hale getirmek Lazm o yüzden 10. Haftada başlayın demişlerdi
Bana da dedi ki aslında deglet zorunlu kıldı bunu ama istemeyene de zorla yaptıramayız. İmza alırım istemediğinize dair dedi.
Şaşırdım ya benimki hiç umursamadi bide devlet yani herşey sana bağlı dedi. Demekki her hastane kendine göre yapıyor
Sağlık ocağına da sormuştum siz ne önerirsiniz diye oda ben yerinizde olsam yaparım ama tâbi yine siz bilirsiniz demişti
İyiyim canm bı sorun yok şimdilik memlekete geldim düğünlere 😁🤣 sen nasılsın ne var ne yok?
Tâbi Canm nerde göstereceği belli değil 😁 bende göbek ve göğüse başlarda sürecem
Zaten memem kilo alip vermekten çatlamış daha da beter olmasın
Erken başlamak daha iyi ya çoğu yerde okudum hatta sordum da

Günaydın canım sana bir şey soracağım.
Şimdi ben doktorumu değiştirmem gerektiğini ifade etmiştim çünkü insan gibi davranmıyor. Artık onu çekemicem.
En başından ona gidiyorum. Normalde 12+0’da tekrar gidecektim. Bana vitaminler verecekti ayrıca burun kemiği ense ölçümüne falan bakacaktı.
Fakat şimdi yeni bir doktora başlayacağım için o kadar süre beklemeden randevu alsam mı? Şimdi 10+2’yim. 3 ayın dolmasını beklemeden yeni doktora görünmem daha mı iyi olur sence? Ne düşünüyorsun bu konuda?
A AloeeVeraa canım sana da soruyorum aynı soruyu. Mesaj yazdığını şimdi gördüm.
Sizce ne zaman gideyim? Tecrübenizle fikir istiyorum😇
Canım bence memnun değilsen bekleme hiç değiştir doktorunu daha fazla ilerlemeden. İmkanın varsa şimdiden bi git yeni doktora. 12 de ölçümler için tekrar çağırır

Bu galiba nub teorisi olan durum mu?
Bunu gördüm instagramda
Eki Görüntüle 3131225
Canim aynen dün benim cinsiyeti de buna göre söyledi tahminen, bu zaten bilimselmis, kaan kocatepede dinlemiştim, doktor dedi ki bu haftalarda organ belli olmaz ama genital çıkıntıdan cinsiyeti anlarız, gösterdi hatta bak dik, bu erkek büyük olasılıkla dedi bana ,bende aa hocam nub dedim anlattım, adı nubbuymus doğru dedi🤣

X