2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Bu galiba nub teorisi olan durum mu?
Bunu gördüm instagramda
FAEB112D-6522-47FD-AEE8-9C568B219CB1.jpeg

Bu arada devlette şuan zorunlu ikili test. Bazı doğum hastaneleri ikili test olmadan kabul etmiyor Kuzenim ısrarla ikili testi yaptırmak istemediğini söyledi doktoru haber vermeden yapmış .
Aaa öyle mi ben devlette sordum ikiliyi yapmak zorunda mıyım diye. Hayır hiç bir şeyi yapmak zorunda değilsin senin vereceğin karara bağlı herşey dedi

Günaydınlar kızlar :KK200: :KK37:
malum göbekler çıkmaya başladı :anneadayı: 11. Haftamdaym bugün çatlaklar için yağ sipariş etcem bio oil isticem. Kullanmaya başlayan oldu mu acaba ?
Ben biraz geriden geliyor olabilirim belki konuşulmuştr da memlekete geldim de fazla tlfnla uğraşamıyorm 🙈😁

Günaydınlar kızlar :KK200: :KK37:
malum göbekler çıkmaya başladı :anneadayı: 11. Haftamdaym bugün çatlaklar için yağ sipariş etcem bio oil isticem. Kullanmaya başlayan oldu mu acaba ?
Ben biraz geriden geliyor olabilirim belki konuşulmuştr da memlekete geldim de fazla tlfnla uğraşamıyorm 🙈😁

Ben lierac söyledim ama bio oil aldığını yazanlar da var. Hatta bio oil + lierac kullanacaklarda var. Ben henüz başlamadım çünkü ihtiyaç duymuyorum şu an. lierac kutusunsa 5. Aydan itibaren yazıyor

Kızlar merhaba, kasıklarımda ağrı vardı içim rahat etmedi hastaneye gittim. Baktılar 9-10 haftayla uyumlu görünüyor her şey yolunda dediler, bir de aşırı hareketli dediler. Sizinde öyle miydi? Hiç durmuyor resmen sürekli hareket ediyor, hatta hemşire bile bu kadar hareketli bebeiş görmedim dur biraz daha seyredelim dedi güldü. Bu güzel bir şey değil mi?
Bence bir sıkıntı yok bebiş biraz hareketliyse normaldir :) çünkü benim de hafif hafif ağrılarım oluyor arada doktoruma dedim ağrılarım var biraz ama normal sanırım diye dün, tabi bebek hareket etmeye başladığı için hareket ettikçe biraz ağrı yapabilir dedi. Sizin bebiş de eğer fazla hareketliyse ağrının da çok olması normaldir bence :)

Aaa öyle mi ben devlette sordum ikiliyi yapmak zorunda mıyım diye. Hayır hiç bir şeyi yapmak zorunda değilsin senin vereceğin karara bağlı herşey dedi
Bana da dedi ki aslında deglet zorunlu kıldı bunu ama istemeyene de zorla yaptıramayız. İmza alırım istemediğinize dair dedi.

Günaydın kızlar; güzel bir haftasonu olsun

O omur ozguven bugün Allahin izniyle harika haberlerle gel kuzum; seni dualarla bekliyoruz😊

Günaydın canım sana bir şey soracağım.
Şimdi ben doktorumu değiştirmem gerektiğini ifade etmiştim çünkü insan gibi davranmıyor. Artık onu çekemicem.
En başından ona gidiyorum. Normalde 12+0’da tekrar gidecektim. Bana vitaminler verecekti ayrıca burun kemiği ense ölçümüne falan bakacaktı.
Fakat şimdi yeni bir doktora başlayacağım için o kadar süre beklemeden randevu alsam mı? Şimdi 10+2’yim. 3 ayın dolmasını beklemeden yeni doktora görünmem daha mı iyi olur sence? Ne düşünüyorsun bu konuda?
A AloeeVeraa canım sana da soruyorum aynı soruyu. Mesaj yazdığını şimdi gördüm.
Sizce ne zaman gideyim? Tecrübenizle fikir istiyorum😇

Kızlar bebişlere isim düşünen var mı 🐣 kız olursa bu, erkek olursa bu diye 😇
Benim eşim taa ilk tanıştığımız zamandan beri Zeynep diye tutturdu kız olursa, türkü söyleyecekmiş “Zeynep bu güzellik var mı soyunda” ve “Zeyno güzel, Zeyno tatlı, Zeyno köyün en güzel kızının kızı” diye 😂 ama açıkçası ben aynı kuşaktan çok fazla aynı isim olunca bi tereddüt ettim her kız ya Zeynep ya Defne ya Derin ya da Alin, Lina, Arya gibi isimler. Bence güzeller de hatta ben Defne ismini çok beğenirim normalde ama gerçekten çok fazla var aynı kuşakta işte 😕 o yüzden ortak farklı bir isim bulmaya çalışıyoruz. Kız olursa yine çok uzaklaşmadan Güneş, Lâl, Deniz falan gibi soft isimlerden olabilir bunlar da nadir isimler değil ama diğerleri kadar fazla değil en azından. Erkek olursa da yine Deniz olabilir ya da Can. Can benim kardeşimin ismi, onu da ben koymuştum ama aman ne olacak diye düşündük hoş bir isim çünkü ikimiz de seviyoruz 🤗

Aslında aşırı ağr
Bence bir sıkıntı yok bebiş biraz hareketliyse normaldir :) çünkü benim de hafif hafif ağrılarım oluyor arada doktoruma dedim ağrılarım var biraz ama normal sanırım diye dün, tabi bebek hareket etmeye başladığı için hareket ettikçe biraz ağrı yapabilir dedi. Sizin bebiş de eğer fazla hareketliyse ağrının da çok olması normaldir bence :)
Aslında aşırı ağrı olmuyor. Ama dün sürekli tekrarlayınca ağrı o yüzden gittim. Çok şükür her şey yolunda dedilerde içim rahatladım. 😊 Hemde bebeğimi görmek iyi geldi.

X