2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kızlar konu tetanoza gelmiş.
Hamilelikte olacağınız aşı bebeği de yenidoğan tetanozuna karşı koruyor bu 1.
2. İse evet artık steril koşullarda doğum yapacak olabiliriz ama farketmeden tetanoz kaptığımız bir yer olabilir, acil bir doğal afet olabilir vs. ve tetenoz
Belki bilmiyorsunuzdur ama öldüren ciddi sonuçları olan
Bir bakteri şakası yok.
2 aylık hamile bir anne geçen yıllarda ayağına bir şey batmış ve hayatını kaybetti. (Google yazıp detay bakabilirsiniz)
Yani bu olaya bence sadece doğum odaklı bakmamak lazım.
Yine de tabi ki herkes kararında Özgür ben sadece bilgilendirme yaptım kimi doktor yaptır der kimi yaptırma der
Asıl bebekler doğduğunda fikir ayrılıklarına daha çok şaşıracaksınız neredeyse hiç bir konuda fikir birlikleri yok.😂

Aynı doktor aynı ultrason. Aslında orda doktora sordum geçen geldiğimde uyumlu demiştiniz şimdi neden böyle çıktı dedim. Çok onemsemedi ama benim takıldı kafama ya
1. Trimester bitene kadar yaşanıyormuş böyle şeyler. Takılmayın lütfen, ciddi bir şey olsa doktorunuz mutlaka söylerdi
Benim de 6. Haftada girdiğimde gününden gerideydi, geçen hafta gittim olması gerekenden ilerideydi. İlk trimester bitene kadar hepsi gününü yakalıyor meraklanmayın, strese girmeyin 🙏🏻

Bir önceki gittiğimde çatlamış yumurtan var demişti kiste mi dönüştü acaba , ama kist var diyr de bişey söylemedi.
Ay bu canım doktor beni muallakta bıraktı hep,
Eşimden utabmasam çoktan gitmiştim başka doktora şimdiye kadar ama o tutuyo beni:)
Kusura bakmayın sizin de kafanızı şişiroyrum 🥰
Estağfurullah olur mu, sabredin inşallah bir daha gidisinizde netlesecek😊

Kızlar konu tetanoza gelmiş.
Hamilelikte olacağınız aşı bebeği de yenidoğan tetanozuna karşı koruyor bu 1.
2. İse evet artık steril koşullarda doğum yapacak olabiliriz ama farketmeden tetanoz kaptığımız bir yer olabilir, acil bir doğal afet olabilir vs. ve tetenoz
Belki bilmiyorsunuzdur ama öldüren ciddi sonuçları olan
Bir bakteri şakası yok.
2 aylık hamile bir anne geçen yıllarda ayağına bir şey batmış ve hayatını kaybetti. (Google yazıp detay bakabilirsiniz)
Yani bu olaya bence sadece doğum odaklı bakmamak lazım.
Yine de tabi ki herkes kararında Özgür ben sadece bilgilendirme yaptım kimi doktor yaptır der kimi yaptırma der
Asıl bebekler doğduğunda fikir ayrılıklarına daha çok şaşıracaksınız neredeyse hiç bir konuda fikir birlikleri yok.😂
Erken doğum riski olanların ysptirmamasi gerekiyor her doktor tavsiyesi etmiyor yurt dışında zaten böyle bir uygulama yok derdim muhalefet olmak degil ama bildiğimi de söyleyeyim dedim sakin beni yanlış anlama

Erken doğum riski olanların ysptirmamasi gerekiyor her doktor tavsiyesi etmiyor yurt dışında zaten böyle bir uygulama yok derdim muhalefet olmak degil ama bildiğimi de söyleyeyim dedim sakin beni yanlış anlama
Yok canım elbette ki herkes fikrini paylaşacak tek doğru hiç bir konuda yok malesef.
Hem kişiye hem şartlara göre değişiyor bazen doğrular ama gebe kalmayı planlayanlar gönül isterdi ki tetanoz aşısını önceden yaptırsa da hamilelikte bu tereddüte düşmek zorunda kalmasalardı.
Benim aşılarım tam değil gebelik düşünmediğim için tamamlamamıştım aklıma gelmedi çünkü ama 5 senelik koruması olduğu için bu gebeliğimde doktor gerek yok derse yaptırmayacağım ve içim de rahat olacak koruması olduğu için 😌

Yok canım elbette ki herkes fikrini paylaşacak tek doğru hiç bir konuda yok malesef.
Hem kişiye hem şartlara göre değişiyor bazen doğrular ama gebe kalmayı planlayanlar gönül isterdi ki tetanoz aşısını önceden yaptırsa da hamilelikte bu tereddüte düşmek zorunda kalmasalardı.
Benim aşılarım tam değil gebelik düşünmediğim için tamamlamamıştım aklıma gelmedi çünkü ama 5 senelik koruması olduğu için bu gebeliğimde doktor gerek yok derse yaptırmayacağım ve içim de rahat olacak koruması olduğu için 😌
BeN ilk bebegimde yaptırdım asi kaynaklı değil ama başka sebepten 7.ayda kaybettim oğlumda pek doktorlar üstüne düşmedi yaptirmadim Allahim ins yeniden o haftalara gelmeyi nasip ederse sanırım yine yaptirmayacagim yaptırana saygım sonsuz asla eleştirmem ya da sorgulamam ama neden sadece ülkemizde bu uygulama var anlamıyorum

1. Trimester bitene kadar yaşanıyormuş böyle şeyler. Takılmayın lütfen, ciddi bir şey olsa doktorunuz mutlaka söylerdi
Benim de 6. Haftada girdiğimde gününden gerideydi, geçen hafta gittim olması gerekenden ilerideydi. İlk trimester bitene kadar hepsi gününü yakalıyor meraklanmayın, strese girmeyin 🙏🏻
Insallah. Yazdiklariniz rahatlattı beni umarım hepimizinki sağlıkla dogar

Merhaba bende acile hastayken bel ağrısından bahsedince kadın doğum doktoru da baktı . Banada cinsel ilişki yasaklandı prostogan verildi ve çok fazla ayakda durma dedi . Ama bel ağrım kesilince lekelenmem falan olmayınca öyle çok dikkat etmedim kendi doktorumda herşeyin normal olduğunu bı sıkıntı olmadığını söyledi yani normal hayatıma devam ettim şükür birşey yok şuan .
Çok şükür inşallah böyle sonuna kadar devam eder darısı başıma

BeN ilk bebegimde yaptırdım asi kaynaklı değil ama başka sebepten 7.ayda kaybettim oğlumda pek doktorlar üstüne düşmedi yaptirmadim Allahim ins yeniden o haftalara gelmeyi nasip ederse sanırım yine yaptirmayacagim yaptırana saygım sonsuz asla eleştirmem ya da sorgulamam ama neden sadece ülkemizde bu uygulama var anlamıyorum
Onu ben de bilmiyorum 😂
Ama vardır elbet bir sebebi. Ben ülkemizi sağlık yönünden yeterli ve Hatta ileri görüyorum. Tetanozun da İlk uygulandığı zamana bakmak lazım hangi gerekçeyle bu karar alınmış vs.
valla vaktim olsaydı araştırırdım 2 yaş bebesiyle buraya bakmak bile zor, anca uyuyunca 😇

Canım benim anlıyorum seni.
Ben tüm gebeliklerimi kanamalı ve kasık ağrılı geçiriyorum.
Çok şükür kızım 8 yaşında, şimdi de bilmiyorum sağlıklı mı.
Yaradana sığınmaktan başka çaremiz yok.
Dilerim seninle olmayı seçer bebeğin ve sağ salim kavuşursunuz.
Amin amin inşallah 🤲 rabbim sağlıkla kucağımiza almayı nasip etsin inşallah

Kızlar açım ama canı. Hiç bit şey çekmiyor .yine de bir şeyler yiyorum ama doymuyorum bu sefer de …. Bulantılarım yok birkaç gündür . Sizde de böyle mi? Bi de 2 litre su içeyim diye ayarladım kendimi ama 1,5 litre anca içtim gün içinde ve de dakkada bi WC deyim normal mi?

Bı kereden başladı önceden yoktu böyle ağrılarım. Birden bire sancılarim arttı ve kendimi hastende buldum
Benim eltimde sürekli düşük riski vardı canım son aylarda merdiven çıkması bile yasaktı erken doğum olacak deniliyordu biraz daha büyüsün diyodu doktorlar 41.haftada sezeryanla aldılar :) şimdi oğlu 8 yaşında çok şükür moralini bozma sen elinden geleni yapıyorsun sağlıkla kucağına alacaksin ins

Kızlar açım ama canı. Hiç bit şey çekmiyor .yine de bir şeyler yiyorum ama doymuyorum bu sefer de …. Bulantılarım yok birkaç gündür . Sizde de böyle mi? Bi de 2 litre su içeyim diye ayarladım kendimi ama 1,5 litre anca içtim gün içinde ve de dakkada bi WC deyim normal mi?
Canım sık idrara cıkma durumu bende de var maalesef gebelik önceside cıkardım smdi 2 katına cıktı arka arkaya 2 bardak bile su içsem 15 dakika bir geliyor bu sefer sıvı almasam sıkıntı bende ortalama 1.5 anca içebiliyorum fazla su içincede öğürüyprum bu sefer hemde 5 dkya iniyo tuvalet molam😂😂

Bende biraz yemesem midem bulanıyor iştahım çok açıktı ama son günlerde biraz gitti sanki yine sık yiyorum ama daha çabuk doyuyorum sanki

Kizlar ikili test sonucundan anlayan var mi doktora pazartesi gidebilicem

Eklentiler

• Screenshot_20220915-232237.png
    Screenshot_20220915-232237.png
    204,4 KB · Görüntüleme: 60
Canım önce karından baktı kese ve yolk kesesi görünüyodu ama bebek görünmedi vajinal baktı yine görmedi.
Kürtaj dedi ama ben yumurtlama tarihimi bildiğim için henüz küçük diye beklemek istedim.
Çok düşük ihtimal bebek oluşur dedi.
Eşim videoya çekmişti bebeği görücez diye, ben cesaret edip dün videoyu yine seyrettiğimde sanki iki kese gördüm birbirinin aynısı
Bilemedim kadın mı yorum yapamadı, benim sabır sınavım mı varmış :)
Cumartesi hepsi belli olur inşallah
Sizce diğeri de kese mi yoksa kist falan mı?
Vallahi canım baya kese var orda. Doktorun numarası yokmu atsaydın bi wp den heyecanlandım ben şimdi. İyiki henen kürtaja karar vermedin bi bekle bakalım cok merak ettim bende hangi gün gideceksin

Ama kese ve bebek varsa sorun yoktur inş çok küçük olduğu için alamamıştır yoksa derdi bebek yeterince büyük ama kalp atışı alamıyorum Bi sıkıntı var derdi bence Dr lar herseyi söylüyor çünkü kalbini ferah tut kalp atışında alacaksın ins :KK36:
Doktorum cok küçük kızım daha görünmez bu haftaya ancak görürüz dedi icin rahat olsun falan dedi ama doktorum eskiden beri tanıdığım babacan bi doktor hep iyi tarafından bakar olaylara bilemedim hic merakla bekliyorum duyacam inşallah 🙏🤲 benlw ayni anda transferi olanların kalp atışları görülünce ben etkilendim tabi

X