2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Bu 1 aylık sürede her şeyin iyi gittiğini anlamak için bir şey olsa keşke, ne bileyim gebelik testi gibi bir şey üretmeliler evde yapılmalık

Bugün 9+1'deyim, zaten başlangışta da ağır belirtiler olmayınca şimdiye hiçbir şey kalmadı. Kendimi dinleyip duruyorum sürekli, yoruldum mu, niye yorulmadım yorulmam lazımdı inşallah normaldir her şey ya, bir an önce muayene vakti gelmeliii

Beeeen surekli aklımın içinde tıpa tıp aynıyız valla kontrole daha 10 gün var delircem
Youtubeda bir doktorun videosunu izledim Kağan Kocatepe, video adı Gebelikte Belirtilerin Kaybolması. Orada gebelerin şu bir aylık dönemde çok telaşlandıklarını, sıklıkla kontrole erken geldiklerini, çoğunlukla da bebeklerin sağlıklı olduğunu söylüyor. Hormonal adaptasyon durumuyla vücut uyum sağlıyormuş zamanla. Tam tersine belirtilerde azalma olmadan da bebekleri kaybetme durumu da varmış. Rahatlattı beni biraz, siz de izleyin

Hiiç merak etme. Ben de kendime zindan ettim iki haftayı. Kontrole kadar içim gitti ama çok şükür bir sıkıntı yok. Boşuna kendime de bebeğime de stres yaşatmışım. Sen de yapma. Allah a emanetler sağ salim kucağımıza alacağız inşallah

Kızlar bir sorum daha var. Ben de ara ara çarpıntı oluyor. Sizlerde de yaşayan var mı? 9. Haftanın içindeyim arada böyle çıkıcak gibi sesi duyuyorum hızla atıyo gaz çıkarınca da geçiyor gibi ama çok geriliyorum hemen yatar pozisyona geçiyorum keyfim kaçıyor. Zaten sonrasında psikoljik olarak yavaşlıyorum. Tabi tatildeyim güneş havuz vs etkiliyordur belki ben ara ara malesef sigarada içiyorum tatilde 4 tane içtim günde ama o da tetikliyordur. zaten carpintim olunca artık içmicem. Bir de özel bir evin havuzu ama gene de mikrop kaparım diye çok korkuyorum havuzdan ama doktorda yüz demişti bana inşallah bişi olmaz. Dertlerim ve sorularım bitmedi kafanızı şişirdim özür dilerim. ama ben eski anlsiyete hastasıyım hamile kalmak istedıgım icin terapiler aldım senelerdir, ilacı bıraktım kullandıgım gelimden geleni yapıyorum ama burasıda benım kurtuluşum gibi geliyor
Twsekkurler

Ay evet canım gerçekten çok kötü ama ilaç ise yariyordu Allah tan birkaç gundurde çok daha iyiyim çok teşekkür ederim dua icin

Benim çok mide bulantım ve halsizligim vardı bir günde gitti. Ama 2 gün sonrasında da randevum vardı şükür her şey yolundaydi
10. Hafta civarı gidiyor belirtiler yavas yavas da olabilir birden de; pozitif düşünün bacikolar

Ben de 8-9 haftalar sırasında yaşadım bunu tansiyonum normaldi ama nabzim 110a kadar çıkıyordu otururken. Normalmiş hiç kafana takma kan hacmi artıyor

Merhaba kızlar öncelikle rabbim sağ Salim bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin Allah’ın izniyle bizim doğumumuz da 1 Nisan Şuan 11+2 günlüğüz bugün ikili tarama testi için gittiğimizde ultrason muayenesinde doktorumuz cinsiyeti de söyledi pek beklemiyordum öğrenmeyi sizce ne kadar doğru bi bakar mısınız ultrason resmimize ? Doktorumuz erkek olarak gördü

Eklentiler

• 4D056E91-400B-4A7F-A734-9DBD8516039F.jpeg
    88,1 KB · Görüntüleme: 81
Anlaşılması çok zor

Ayy insallah...guzel bir haber alayim dr dan hemen yazacagim buraya kontrolum pazartesi Rabbim hepimize tum anne adaylarina,isteyenlere sag salim kavuşmak nasip etsin

Sağlıkla gelsin inşallah çok yakından cekmissiniz sanki ben hiç bişey anlamadım

Anlaşılması çok zor
Gerçekten öyle tabi öncelikle sağlıklı olsun kız erkek farketmez ama insan merak ediyor Ben doktorun anlattığı gibi resimde çizdim bacaklarının arasındaki beyaz çıkıntıya pipi diye gösterdi bilmiyorum artık

Eklentiler

• 13A06F3B-FB41-4928-BAE8-37529B41C43F.jpeg
    88,6 KB · Görüntüleme: 89
Gayet pipi benim oğlumda da doktorum 11+2 de böyle açmış bacaklarını hic utanma yok salliyordu pipisini değişmez bu canım çok belli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…