2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Ben kısa bir süreçte tekrar olacağına canı gönülden inanıyorum. Dualarımda mutlaka yer alacaksın. Zaten bir oğlunda var allahım ona ve size sağlıklı hayırlı ömür versin. Mutlaka gel ara sıra illa aynı ayda doğum yapacak olmamız gerekmiyor. Burada ki arkadaşlığımız her zaman baki kalsın hepimizin

Evet hep oyle diyolar her gebelik ayni annede bile farkli oluyomus. Sizin ne guzel oncesinde tecrubeniz oldugu icin daha sakin geciriyorsunuzdur eminim boyle tecrucesiz olunca insan tecrubeli insanlardan duymak istiyo
Yoo hiç sakin geçirmiyorum ben de delirdim mesela mide bulantilarim geçince bebisi 3 gün önce gördüğüm için sakinim su an

Kizim karnimdayken gece 1.5ta uyanırdı ve tekmelerden 3e kadar uyuyamazdim
Doğdugu gece uyudu uyudu hemsirelere dedim ki uyanacak birazdan. Gerçekten de 1.5ta uyandi ve 3e kadar uyumadi
Ayyy bu sefer de yaşayalım inşallah çok heyecanli beee icim kıpır kıpır oldu

Şu bebek arabasını halledeyim rahatlıcam
En pahalı şey o galiba?
Park yatak vs bazı ıvır zıvırları bebişi 2 yaşına gelen kankam vericek bana
En pahalı masraf kalemi ne kalıyor başka?
Bebek arabası ve yanina mutlaka güzel bir kanguru edin derim. Ev icin de sling
Kanguru için ben solomombaby kullandım hatta evde de onu kullanmıştım 0 bel ağrısı yaşadım çok rahat ettim.

Ben 1 kilo aldım , bence o kadarcık da olur yaniii Ve tesetturlu oldugumdan pantolonlarim lastikli, çoğu is kıyafetim dökümlü bi heralde 6-7 ay olmadan alışveriş masrafım yok inşallah
Benimde tam olarak böyle zaten her şeyim o kadar bol ki bende son aylarda alırım sanırım sadece. Hamile olduğumu bilmeden öncede eşimle yürürken bunun muhabbetini yapmıştık.ben üzerimdeki takımın tuniğini öne doğru Bi çektim rahat benden bir tane daha girer içine. Bende o zaman hamile olsam kıyafet yönünden sıkıntı yaşamam hepsi bol bol zaten demiştim. Gerçekten de hamileymişim zaten.

Şu bebek arabasını halledeyim rahatlıcam
En pahalı şey o galiba?
Park yatak vs bazı ıvır zıvırları bebişi 2 yaşına gelen kankam vericek bana
En pahalı masraf kalemi ne kalıyor başka?
Oda ve park yatak almayacaksan en pahalı şey bebek arabası

ben akşamları çok erken yatıyorum sabahlarıda 7 gibi kalkıyorum işim nedeniyle. Ama yeri geliyor akşamları 21:30’da sızmış oluyorum. Kayınvalidemin arkadaşları bi sohbet esnasında bana dedi ki sen hamileliğini nasıl geçirirsen bebek oyle olacak.
Huzurluysan bebek uslu huzurlu
Erken yatarsan bebek erken uyuyan bir bebek olacak dediler. Sen bunu yazınca aklıma geldi

Bebek arabası ve yanina mutlaka güzel bir kanguru edin derim. Ev icin de sling
Kanguru için ben solomombaby kullandım hatta evde de onu kullanmıştım 0 bel ağrısı yaşadım çok rahat ettim.

Sling yerine sadece kanguru mu alayım?
Babybjörn tarzı sallanan ana kucağı alayım mı?

Oğlumda gece hiç uyumazdı anne karnında, özellikle sabah 5-6 hareket tavan yapardı sonra doğdu ve 5-6 da uyandı hep hala daha uyumayı hiç sevmiyo, gece geç yatıyo sabah 6.5- 7 gibi ayakta gerçekten bazı huyları anne karnında anlaşılabiliyo :)

Ana kucağı benim kurtarıcım oldu. Önce ben gerekli bulmayıp almamıştım. Oğlum doğdu 40 ı falan çıktı, ihtiyaç olduğunu anladım aldık ve çok kullandım. Mutfağa getirip yemek yapıyodum, temizlik yaparken her odaya taşıyodum çok rahat oldu günlük hayatımda

Babybjörn tarzı olandan dimi?
İnstagramda bir kadında gördüm ilk ben
O da aynı yorumu yapıyordu bebeği hiç durmuyormuş normalde

Oda yapmıyorum ilk etapta.
Sadece park yatakla yanıma alıcam
Odaya ne zaman geçiyor bebekler?
En iyisini yaparsın. Ben de park yatak aldım ve çok rahat ettim. 8 ay yatak odasında yanımızda durdu park yatak. Sonra odasına geçirdik. 20 aylık da oda yaptık, montessori tarzı.
Park yatağı hala otel tatillerine ya da şehir dışına giderken yanımızda götürüyoruz hala kullanıyo 3 olacak 1 ay sonra. Ama artık sığmaz bundan sonra

Bende hiç uyku yapmadı prilam her bünyede farklıdır bence denemekte fayda var ben onu içmesem hayat kalitem hiç kalmıyor ama onunla çok rahatım hiç hamile gibi değilim bütün isimi yapiyorum çocuklarım ve eşimle ilgileniyorum

Uyku eğitmeni bi kadın inceliyorum
Montessori yatakların bebeklerin uykuya dalmasını güçleştirdiğini söylüyor
Ama gördüğüm kadarıyla biçok kişide montessori oda yapıyor ne işe yarıyor bu montessori sistemi?

Babybjörn tarzı olandan dimi?
İnstagramda bir kadında gördüm ilk ben
O da aynı yorumu yapıyordu bebeği hiç durmuyormuş normalde
Evet o tarz da benim daha uygun yollu bi şeydi.
Ana kucağından önce hep kucak istemeye başlamıştı, bırakınca ağlıyodu. Haliyle hiçbir şey yapılmıyo o durumda. Ana kucağını alınca rahat ettim onda beni izledi hep.
Benim için olmazsa olmazlardan biri ana kucağı, biri emzirme yastığı oldu :)

Çocuk kendi yapabiliyo her şeyini ve bu da özgüvenini geliştiriyo. Yatağı kendi çıkabileceği boyda ve geniş, kitaplığı boyuna uygun, masa sandalyesi kendine göre. Yani güvenlik açısından da kullanışlı. Ben seviyorum

Maalesef her soruldugunda da acaba diyorum zaten cok bi belirtim yok bi de bunlari kafaya takinca panikliyorum bazen bian once randevu zamanim gelse de gorsem sag salim bebisimi
Yok canım şu an cok küçükler hissedemeyiz şu an biseyleri bebekmi acaba diye yorsak bile değil ben ilkte her damar seğirmesini falan bebek sanırdım bu 3. artık bebek hareketi nasıl olur tecrübeliyim artık az buçuk biseyler olsada vücudumda bebek hareketi olmadığını biliyorum

Evet ben de uygun yollusundan tabi ki bakıcam
O babybjörnün rakamları ne öyleee
Amanınn
İkiside alınacaklar listeme eklendi
Evet herkeste görüyorum bende
Daha onları hiç araştırmadım
Özetlediğin için teşekkürler canım

Çok çok geçmiş olsun canım Allah sabrını artırsın benimde ilk gebeligim dusukle sonuçlandı sonra 2 tane sağlıklı evladım oldu üzülme insallah Rabbim sanada sağlıklı evlatlar nasip etsin dualarımız seninle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…