2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kızlar tek tek dönemedim kusura bakmayın. Medipola gittim 12 gibi baktı yani 7+4 haftalık ama bana geldikten 4 gün sonra kalbi durmuş dedi. Kürtaj yaptır dedi Sabah başlayan kanamalar çoğalıp devam etti parçalar falan. Sonra kürtaj için geldim müşaade odasına aldılar işte kürtaj yapacaklardı o zamana kadar bebek kendiliğinden düştü maalesef. Yumurta kadardı ya kocamandı. Hemen hemşireleri çağırdım onayladılar aldılar parçayı. Sonra ultrasondan baktılar parça kalmış yani yine de kürtajdan kaçış yok. Parçayı alacaklar bekliyorum o kendi düşene kadar mı bekleteceklrr acaba kaç saattir))

Velhasıl kızlar bebek düştükten sonra biraz rahatladım ağrım azaldı.

Hepinize teker teker teşekkür ederim yanımda oldunuz. Tanışmasak ta arkadaş gibi olduk. Hepiniz miniklerinizi sağlıkla kucağınıza alın ben yine ara ara gruba bakacağım çünkü sizleri o kadar merak ediyorum ki daha cinsiyetlerini öğreneceksiniz o heyecanınıza bem de ortak olacağım inşallah. Çok öpüyorum sevgiyle kalın.
Ah canım benim çok çok üzgünüm. Keşke böyle olmasaydı ama her şey Allahtan 😔 inşallah en yakın zamanda yeniden nasip olsun 🤲🏼❤️ kendine çok iyi bak, öpüyoruz seni ❤️

Kızçeler teorilerden bahsetmişsiniz. Benim bebenin 6+3ken ki hali. Karından bakıldı. Cinsiyet tahminleri var mı? Gerçi benim ultrasonda net bi görüntü elde edemedik galiba doktor bakarkende gazın var net belli olmuyor demişti hissettiğim bi gaz sıkıntım da yoktu ama bilemiyorum. :)
Solda görünüyo canım. Karından bakıldıysa Ramziye göre erkek oluyo

Sıkıstırmamak en güzeli canım benim ztn kotlarım olmuyo smdiden kilo değil ama alt tarafta sertlik ve yanlardan genişlemem olmus lastikli kot aldım bende bir kaç ay rahat giyerim diye düşündüm
Yaaa yalnız değilmişimm!! Benim de daha şimdiden kotlarım aşırı sıkıyor. Tartıya göre kilo hiç almadım ama neden sıkıyor anlamış değilim. Sürekli elbise etekten sıkıldım ve de tüyler malesef eskinin 10 katı hızında çıkıyor, etek elbise de gyilemiyor 😕
Lastikli kot fikri süpermiş. Nerelerde var acaba?

benim boynumda düzleşme var en ufak bir harekette hemen kasılıyor
sürekli bir kıtlatma ihtiyacı duyuyorum ve bebekleri oto koltuğuna koyarken o koltuğun 360 derece dönenini istiyorum. bu konuda tek kriterim bu.
oto koltuğu ile bebek arabasına yerleştirilen puset aynı şey mi
onu bile bilmiyorum
Yok canım puset 9 aya kadar kullanılabilen hem bebek arabasında hem arabada kullanılabilen bi aparat. Oto koltuğuna biraz daha büyüyünce geçiyolar.
Biz oto koltuğu kraft spin signal kullanıyoruz 360 derece dönüyo, hala kullanıyoruz memnun kaldık aklında olsun ❤️

Kızlar benim ilk gebeliğim de gebeliğe bağlı olarak tsh yükselmişti 4.99 du doğum yapana kadar ilaç kullandım . Şimdi tekrar kan verdim gebelikten önce 0.942 ken şuan 3.5 a çıkmış yine ilaç kullanmam gerekiyor galiba 😔 anlamadım neden benim gebelikte yükseliyor normalde trioid problemim yok
Evet ilaç kullanmanız gerekiyor. İlk trimester da 2,5 altında olması istenir. Normalde böyle bir sorun yokken hamilelikte yaşanabiliyor. Bildiğim kadarıylq bir çok gebede oluyor bu durum. Endişelenmeyin, çözümü var. Doktorunuz zaten test sonucunu görüp ilaç başlayacaktır

Kızlar benim midem çok bulanıyor. Canım su bile istemiyor. Ağzımda sürekli bir acı tat. Kaybettiğim oğlumda kusardım, bunda yok ama sürekli bir bulanma var.
Mide bulantısı için prilam öneriliyor. Doktorunuza sorun dilerseniz. Acı tat diyince aklıma reflü geldi ama bilemedim buradan tanı koymak doğru olmaz

Geçmiş olsun öncelikle dün yazmak istedim ama yanlış anlaşılır diye yazmadım aynısi ben başıma geldi bundan 4 ay önce bende düşük yaptım kalbi atmiyordu ve hastaneye gittiğimde beklerken sıramı yoğun kanama ve parçalar gelerek en sonun da düştü ve karnım o kadar rahatladı ki anlatamam sonra tam muane sırasında o kalan küçük parça aniden düştü ve patolojiye gönderdiler ve kromozom bozukluğu çıktı o kadar çok üzüldüm ki anlatamam doktor hemen hamile kalabileceğini söyledi ve 3 ayda hamile kaldım hemen içini ferah tut sağlıklı huzurlu bir evlat nasip eder Allah .
Yaa şuan çok iyi anlıyorum sizi. Keşke deneyiminizi paylaşsaydınız ben çok umut ettim işte diğer dr duydu diye. Olmayınca olmuyor. Teşekkür ederim

Aaa ben bilmiyordum iyi bari ihtiyaç duyarsam kullanayım bende 😂
Evet ben bugün sağlık ocağındaki doktora gaviscon şurup yazdırdım. 5 tane yazmış sağolsun. Ama eczane 3 adet karşılıyor dedi. Haberiniz olsun. Gaviscon u açtıktan sonra 6 ay kullanabiliyorsunuz
Yine doktorunuza da danışın mutlaka

Solda görünüyo canım. Karından bakıldıysa Ramziye göre erkek oluyo
Hayırlısı olsun. Bir oğlum var birde kızım olsun çok istiyorum ama Allah ne verirse o tabi. Önemli olan sağlıklı sıhhatli olması. Zaten az kaldı hepimiz yavaş yavaş 1 1.5 aya öğrenmeye başlarız artık cinsiyetleri :)

Ilk basta kullanirken evet canım sonra değişiyor yaklaşık 9. Ay gibi oto koltuğu alman gerekiyor
Anladım canım onu işte 360 alıcam demek
Kuzum smdiden bence gerek yok benim tarzım pek değil ondan yada sevemedim :) şimdilik 3 tane lastikli kot aldım mis gibi 3 ay giyerim diye düşünüyorum sonrasında ztn kışın da tayt kazak hırka yaparım yeter
Pantolon değil
O pantolona takılan aparat için yolladım
Hani bunu taktığın pantolonun üstüne uzun bir şey giyip eski pantolonlarını bir süre daha giyebilirsin diye dedim.
Ben de lastikli pantolonu giydiğimi hayal bile edemiyorum şu an çok kadın kadın geliyor bana 🥲
Ama bir noktada mecbur edinicem
Çünkü ben işe tayt giyerek gidemem malesef 😢
Yok canım puset 9 aya kadar kullanılabilen hem bebek arabasında hem arabada kullanılabilen bi aparat. Oto koltuğuna biraz daha büyüyünce geçiyolar.
Biz oto koltuğu kraft spin signal kullanıyoruz 360 derece dönüyo, hala kullanıyoruz memnun kaldık aklında olsun ❤️

Bebek arabasını alırken puseti oluyor mu?

Yaaa yalnız değilmişimm!! Benim de daha şimdiden kotlarım aşırı sıkıyor. Tartıya göre kilo hiç almadım ama neden sıkıyor anlamış değilim. Sürekli elbise etekten sıkıldım ve de tüyler malesef eskinin 10 katı hızında çıkıyor, etek elbise de gyilemiyor 😕
Lastikli kot fikri süpermiş. Nerelerde var acaba?
Canım Oxx o dan aldım ben bak istersen bir sürü model var lastikli pantolon

kızlar herkes ne güzel kilo verdi bu süreçte
Benim midem bulanmamasına rağmen yağlı ya da sulu yemek ya da yumurta yiyesim hiç gelmediği için hep tost makarna pilav yiyorum..
Kilo alıcam biliyorum
Az kiloyla bitiremicem galiba bu hamileliği ben
🥲🥲🥲🥲
Çok mutsuzum şimdi

kızlar herkes ne güzel kilo verdi bu süreçte
Benim midem bulanmamasına rağmen yağlı ya da sulu yemek ya da yumurta yiyesim hiç gelmediği için hep tost makarna pilav yiyorum..
Kilo alıcam biliyorum
Az kiloyla bitiremicem galiba bu hamileliği ben
🥲🥲🥲🥲
Çok mutsuzum şimdi
Ben 1 kilo aldım , bence o kadarcık da olur yaniii😅 Ve tesetturlu oldugumdan pantolonlarim lastikli, çoğu is kıyafetim dökümlü bi heralde 6-7 ay olmadan alışveriş masrafım yok inşallah 😁

Pantolon değil
Hani bunu taktığın pantolonun üstüne uzun bir şey giyip eski pantolonlarını bir süre daha giyebilirsin diye dedim.
Ben de lastikli pantolonu giydiğimi hayal bile edemiyorum şu an çok kadın kadın geliyor bana 🥲

Yaaa aslında üzerine şık gömlek kazak bot güzel duruyo bizde ole bir problem yok bide smdi hamileyim napiyim kumas pantolon giyemicegime göre idare etsinler artık 😂😂😂

Ben 1 kilo aldım , bence o kadarcık da olur yaniii😅 Ve tesetturlu oldugumdan pantolonlarim lastikli, çoğu is kıyafetim dökümlü bi heralde 6-7 ay olmadan alışveriş masrafım yok inşallah 😁

Ben tartılmadım ama bu kadar karbonhidratın sonunu biliyorum. Ve tartılmayı düşünmüyorum en azından kendi rızamla. Doktor tartarsa bilmem
Çünkü aşırı moralim bozulacak biliyorum 😢

ne güZel kıyafet derdin yok tesettürlüler zaten genelde de daha dökümlü giyiniyor evet
Benimde üstlerim hep salaştır ama alt sıkıntısı çekicem belli. Genelde skinny tarzı pantolonlarla dolu dolabım.
Ve kendime hiçbişey alasım yok

Pantolon değil

Benimkinde pusetle beraberdi bebek arabası, çoğu öyle oluyo canım

X