2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Benim de bir oğlum var bana herkes işte kızın olacak kızın olsun falan diyorlar. İlk çocuk oğlan olduğu için bence. Ama ben de hep diyorum artık oldu bitti kızsa kız erkekse erkek cinsiyeti ilk günden belliydi zaten değiştiremem diyorum. Demek ki doğru diyormuşum. Erkek olsa çok güzel çok kolay bakar büyütürüm çünkü tecrübeliyim. Kız olsa da tatmadığım duyguyu tadacağım inşallah. Şu an için sadece sağlıklı doğsun. Ben de bebek te sağlıklı olalım diye dua ediyorum. Siz de öyle bol bol dua edin sadece.
Evet cevreden o baskı oluyor malesef, ama dedigim gibi duam hep hayırlı sağlıklı evlat olmasıydı. İster istemez gönlümden kız geçiyordu. Bunu okuduktan sonra üzüldüm yine duam aynı hayırlı sağlıklı evlat olsun her zaman öyle dua ettim. Sadece gönlümden kız diye gecirmicem artık 😅

Aaa bunu ilk kez duyuyorum, erkek evladı olanin gönlünden kız, kız olanında erkek geçer ya genelde. Benim bir oglum var ister istemez gönlümden kız geçiyordu ama bunu okuduktan sonra çok üzüldüm 🥺 önemli olan hayırlı sağlıklı olması benim için en önemlisi bu ama gönlümden kız da geçiyor demicem artık ☹️ sağlıkla gelsinler yeterki❤️
Yalan değil benim de geçiyo içimden, burda da hep söylüyoruz canım ama yanlış yapıyoruz. Sağlıklı, hayırlı evlatlar versin Rabbim hepimize 🤲🏼❤️

Geç döllenme olabilir canım. Ultrasona göre 5+2yse görünmemesi çok normal. Ben 5+5te gitmiştim kesenin içi boştu bebek oluşmamış demişti. Bekle bakalım strese sokma kendini Allahın izniyle bir şey yoktur💕
İnşAllah canım haftaya çağırdı dua edin görelim yolk saçı 😔🤲🏻

Evet şu an yolk sac görünmüyo ama erken olabilir bence canım. En azından 4-5 gün bekle sonra tekrar gidersin. O zaman netleşir her şey. Şu an daha çok küçük haftası
Öyle dedi doktorda çok yeni bir gebelik geç döllenme büyük ihtimal haftaya gel görürüz dedi inşallah görebiliriz 😔🤍

Valla bu söylediklerini akıl anlıyor da gel de içine anlat canım benim. Bir de benim yaşım epey var sağlık sorunlarım da var eee bir de kürtajım var ondan kendimi kontrol etmeye çalışsam da pek başarılı olamıyorum :)
Canım öncelikle çok geçmiş olsun. Sana yazılan yorumu görünce sessiz kalamadım en azından için rahatlar. ( I ipti )
Ultrason demek ultra soun demek yani soun ses demek ve o alet ses dalgalarıyla çalışıyor. Asla radyasyonla alakalı veya bebeğe zarar vermesiyle alakalı bi sıkıntın olmasın. 24 saat ultrasona girsen bişey olmaz. Bi mühendis olarak içini bu konuda rahatlatmak isterim. Dr una da danışabilirsin.

Ayrıca lütfen kimse bilmediği konu hakkında araştırmadan böyle yorumlarda bulunmasın rica ederim. Zaten hamileyiz ekstra hassasız ve yalan yanlış bilgilerle daha da kötü hissedebiliriz.
Kimsenin kötü bir amacı olduğunu düşünmüyorum ama kulaktan dolma yanlış bilgiler vermeyelim. İyi akşamlar 🙏🏻

merhabalar kızlarrr sorum şu
Doktor bana artık demir ilacına başla dedi.
Demir ilacının yan etkisi neydi?
Burda konusulmustu bir ara sanki 🤔🤔

Mide bulantısı cevabı gelmesinden çok korkuyorun çok şükür midem bulanmıyorken hiç istemem 🫣

Mide bulantısı cevabı gelmesinden çok korkuyorun çok şükür midem bulanmıyorken hiç istemem 🫣
Merhabalar

Bence sadece kabızlık olabilir onu da lifli gıdalar ile çözebilirsin 🥰
Nifty testi için yer kararı verebildin mi?

Yaa canım çok teşekkür ederim detaylı yazdığın için ❤️ Düzce'deyim ve maalesef burası doktorlar imkanlar bakımından kısıtlı.. Bir doktorum vardı o da şehir değişikliği nedeni ile gitti. Şimdi Bolu'da iyi bir doktor buldum, 2 hafta sonra ona gideceğim ona da soracağım. İnşallah yukarı çıkar ilerledikçe. Çok sağol cevabın için 🥰
Bolu’da eğitim araştırmada Ülkü hanım var tavsiye ederim.

Malesef demir ilacının yan etkisi mide bulantısı canım 😬 sabah aç karınla içiliyo bi de, o iyice etkileyebilir.
Benim kanım çok düşük başladım hamileliğe, son kontrolde istersen yazayım artık demir ilacı ama mide bulantım var diyosun, iyice kötü yapabilir dedi. Ben de bekleyelim 12.haftayı dedim

Bu ramzi kimse artik bide benim cocuguma baksin bi kizmiymis erkekmiymis 😂😂😂

Eklentiler

• 3F836F3C-1D62-421F-A596-010645EAE92B.jpeg
    3F836F3C-1D62-421F-A596-010645EAE92B.jpeg
    95 KB · Görüntüleme: 43
Canım öncelikle çok geçmiş olsun. Sana yazılan yorumu görünce sessiz kalamadım en azından için rahatlar. ( I ipti )
Ultrason demek ultra soun demek yani soun ses demek ve o alet ses dalgalarıyla çalışıyor. Asla radyasyonla alakalı veya bebeğe zarar vermesiyle alakalı bi sıkıntın olmasın. 24 saat ultrasona girsen bişey olmaz. Bi mühendis olarak içini bu konuda rahatlatmak isterim. Dr una da danışabilirsin.

Ayrıca lütfen kimse bilmediği konu hakkında araştırmadan böyle yorumlarda bulunmasın rica ederim. Zaten hamileyiz ekstra hassasız ve yalan yanlış bilgilerle daha da kötü hissedebiliriz.
Kimsenin kötü bir amacı olduğunu düşünmüyorum ama kulaktan dolma yanlış bilgiler vermeyelim. İyi akşamlar 🙏🏻
Kesinlikle ben yazdım ama gülüp dalga geçmeyi tercih etti arkadaşımız ama bu konu ortada olan bir konu bile değil tüm doktorlar net sadece doopler yapıldığı zaman ısınmadan dolayı kısa tutulması lazım

Herkeste bulanti yapmiyor ama kabızlık yapabilir her akşam bir bardak kefir ve kuru erik yemeye çalış canım bir de içeriği temiz mi ilacın bak değilse içeriği temiz bir ilaç işte doktorundan 🥰

Herkese merhaba bugün özelle kontrole gittim hem vajinal hemde 2 kere utrasonla bakıldı son adet tarihime göre 7 haftalık olmam gerekirken 5+2 günlük gözüktü fakat sıkıntı yolk saçı göremedik kese boyutu 10mm doktorum geç döllenme olabilir fakat yalancı kese yada boş gebelik olma ihtimali de var dedi bu cuma kontrole çağırdı sizce de boş gebelik olma ihtimal nedir
Benzer bir durumdayim 7.haftada gittim kese 7 hafta ile uyumluydu ama bebek yoktu vajinal baktiginda cok kucuk bebegi ve yolku gördü usg makinem 5 haftadan kicuk bebegi gormuyor bebek 5 haftadan kucuk dedi saglikli olmayabilir dedi 1 hafta sonra gittigimde bebek bebek 5+4 cikti kalp atisi duyuldu 1 hafta sonra tekrar gidecegim. O yuzden makine cok önemli baska bir yere de gidebilirsiniz

Benim de bir oğlum var bana herkes işte kızın olacak kızın olsun falan diyorlar. İlk çocuk oğlan olduğu için bence. Ama ben de hep diyorum artık oldu bitti kızsa kız erkekse erkek cinsiyeti ilk günden belliydi zaten değiştiremem diyorum. Demek ki doğru diyormuşum. Erkek olsa çok güzel çok kolay bakar büyütürüm çünkü tecrübeliyim. Kız olsa da tatmadığım duyguyu tadacağım inşallah. Şu an için sadece sağlıklı doğsun. Ben de bebek te sağlıklı olalım diye dua ediyorum. Siz de öyle bol bol dua edin sadece.
Bana da aynısını diyorlar. Herkes kız olacağını. Ben de gönlüm ikisini de istiyor. Kızım olsa ayrı oğlum olsa ayrı. Oğlum var diye oğlum olmasın diyemem ki ben oğlum olacağını düşünürdüm hep. Sağlıkla gelsin de mutlu olsun da

Aaa bunu ilk kez duyuyorum, erkek evladı olanin gönlünden kız, kız olanında erkek geçer ya genelde. Benim bir oglum var ister istemez gönlümden kız geçiyordu ama bunu okuduktan sonra çok üzüldüm 🥺 önemli olan hayırlı sağlıklı olması benim için en önemlisi bu ama gönlümden kız da geçiyor demicem artık ☹️ sağlıkla gelsinler yeterki❤️
Aynen canim bende o yorumu okuyunca etkilendim baya daha hiç bisey demicem zaten cinsiyet belli biz hicbisey yapamayız 1.5 2 Ay sonra öğrenmiş olucaz etkilemek istemiyorum o minik kalbi neyse başımızın üstüne :anneadayı: :KK36:

Aynen canim bende o yorumu okuyunca etkilendim baya daha hiç bisey demicem zaten cinsiyet belli biz hicbisey yapamayız 1.5 2 Ay sonra öğrenmiş olucaz etkilemek istemiyorum o minik kalbi neyse başımızın üstüne :anneadayı: :KK36:
Aynen öyle sağlıkla gelsinler yeterki ❤️

X