2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kızlar yolculuk öncesi bir kontrole gideyim dedim. Sata göre 7+4 olması gerekiyor ama ultrasonda 6+5 yani 4-5 gün geride...
Böyle olup ilerleyen haftalarda yakalayan var mı? Doktor hiç problem değil, herşey yolunda diyor ama ben takıldım biraz
@ipti A AloeeVeraa E B R U E B R U ve diğer kızlar ❤️
Canim ben en son 6+5 te gittim satla uyumluydu bu konuda tecrubem yok ama daha tecrubeli olan arkadaslar her gittigimizde 3 asagi 5 yukari cikar ilk zamanlar sonra sati yakalar diyorlardi. Icini ferah tut doktorun da bi sıkıntı yok dedigine gore bence hersey normal ❤

Evet bugün 2 farklı usg ye girdim ikisindede tam net göremiyorum dedi en son vajinal usg de gözüktü kalp atışı da duyuldu çok şükür . Aynı hastane de verdim aslında doktor hiçbir şekilde bilgi vermedi nefret ediyorum bilgilendirmeyen doktorlardan bişey soruyorum başka yere yolluyor gereken açıklamayı orası yapar diye oraya gidiyorum başka yere yolluyor insanı çok streslendiriyorlar devlete gitmek gerçekten işkence .
Maşallah canım kalp atisinida almışsın kese ve kalp atışı oluştuktan sonra beta hcg değeri önemli olmuyor :KK66:

Kızlar yolculuk öncesi bir kontrole gideyim dedim. Sata göre 7+4 olması gerekiyor ama ultrasonda 6+5 yani 4-5 gün geride...
Böyle olup ilerleyen haftalarda yakalayan var mı? Doktor hiç problem değil, herşey yolunda diyor ama ben takıldım biraz
Önemli olan kesenin kendi değer günüyle eşdeğer değerde büyümeye devam etmesi
Geç döllenme olmuş olabilir böyle devam ederse doktor (gerek görürse) sat tarihini değiştirir canım ♥️
Önceki gebeliğimde erken döllenme olduğu için doktor benim tarihimi 11 kasımdan 8 kasıma almıştı mesela 🥰
Yumurtlama tarihimi ben söylemiştim değiştirelim o zaman karışıklık olmasın demişti.🤓

Kızlar iyi geceler. Beni hastaneye yatırdılar herhangi bir kanamam falan yok şükür bebeğin kalp atışları normal bebek sağ tarafta fakat benim böbreklerim tuttu dalın idrar yolu enfeksiyonunu hafife almayın banada bol bol dua edermişiz Bebişimle sağ Salim çıkalım 🙏
Çok çok geçmiş olsun canım Allah şifa versin şimdi daha iyisindir inşallah stres yapma sende bebeginde sağlıkla taburcu olacaksınız inşallah

Selam herkesee merhabalarr mayis basi oldugum icin burdan da okuyorum yazdiklarinizi :) 5+0 da gittim ilk kontrolume kese gozuktu fakat bebegi goremedik henuz erkendi.haftaya ctesi gidicem 6+3 te sizce bu sefer gorebilir miyim :)))
Satla uyumlu gidiyosa kesin görürsün canım hayırlı olsun 😍

Benim de baştan beri 5-6 gün geride canım normal bunlar, geç döllenmedir. Benimki henüz yakalamadı satı, bazıları yakalıyo bazıları böyle devam ediyo. Hiçbir sorun yok ❤️

Kızlar benim gene kafam karıstı bu ikili değilde üçlü tarama dörtlü tarama testleri nedir onla fetal dna testi eşdeğer midir fetali yaptırmayığ üçlü dörtlü yaptırsak aynımıdır nedir su işin ayrıntısı ?

Günaydınlar kızlar çok katılmıyorum ama elimden geldiğince takip edip okuyorum mesjalri 🙈❤️
Nasılsınız hepiniz iyisiniz bebisleriniz iyi inşallah 🤲💕
Bu sabah birşey farkettim bu arada 8+5 oldum göbeğim kalp gibi atiyor normal de de mi öyleydi inanın hiç bilmiyorum 🤣 kocam işe gitmiş kimse de yok bakayım normal göbekler de mi öyle atıyor diye. Saçma ama atan bebeğin kalbi olabilir mi yada mideyle bağırsakla mi ilgili bir durum 🙊😒
Kendi nabzın o canım

Kızlar benim gene kafam karıstı bu ikili değilde üçlü tarama dörtlü tarama testleri nedir onla fetal dna testi eşdeğer midir fetali yaptırmayığ üçlü dörtlü yaptırsak aynımıdır nedir su işin ayrıntısı ?
Ayy bende hiç bilmiyorum ya çok düşünüyorum da
Ben galiba sadece detaylı ultrason u yaptıracağım diğerlerini yapmayacağım. İkili üçlü biliyorum da fetal ne onu hiç bilmiyorum bile

4’lü artık yapmıyoruz demişti bana doktorum
Hatta 2’li iyi çıktı 3’lü teste gerek yok dedi. Ben yaptırmadım oğlumda.
3’lü testte AFP değerine bakılıyor devlet yapıyor sormadan ama özellerde doktordan doktora değişir. Bence ama akıl karıştrmaya gerek yok. İkili test yeterli gibime geliyor (riskli çıkmadıysa tabi buna yine doktor/kişi kendi karar verir)

Fetal testi, ikili üçlü ve dörtlü yapmaya gerek bırakmayan test hepsini kapsıyor
Fetal’in doğruluk oranı hepsinin üstünde

Kızlar cinsiyet tahmini ile ilgili yeni birşey öğrendim 😅 hamileyken idrar testi verdiğinizde ph seviyesi 7- 7.5 üzerindeyse erkek aşağıdaysa kız olma ihtimali var diyorlar tabi bu vajen ph da önemliymiş ama idrar phdada tutan çok olmuş denemekte fayda var 😅 Hatta bazı anneler erkek bebek sahibi olmak için ph seviyesi yüksek su içiyor diye biliyorum . Bilimsel olarakta açıklaması var . Daha önce anne olanlar yazarsa bizi bir aydınlatsın bakalım kimlerde tuttu 😅 benim kızımda ilk ph 7 çıkmış daha sonra hep 5-6 seviyelerinde Bu gebeliğim de ise 7.5 çıkmış bakalım sonuç ne olucak
Ben de baktım 6 ph değerim. Bekleyip göreceğiz bakalım 😍

Benim de 6 😂 ama teoriler çürüyünce benim hoşuma gidiyor. Sürpriz olur çok da öğrenmek istemiyorum şimdiden 😂
Ben de öyle. İlk oğlumda 14 haftada kız demişlerdi sonra baya bir kız bebeği kıyfetleri almıştı eşim 18 haftada erkek demişlerdi kosa süreli şok geçirmiştik.😂

O yüzden ben şok yaşamak istemiyorum herkes kızın olacak diyor ben de oğlan anneye düşkün olur bence erkek diyorum. Kız da olsa erkek te olsa sağlıkla gelsinler.

Benim de baştan beri 5-6 gün geride canım normal bunlar, geç döllenmedir. Benimki henüz yakalamadı satı, bazıları yakalıyo bazıları böyle devam ediyo. Hiçbir sorun yok ❤️
Benimki de öyle 10 gün arayla gitmiştim ikisinde de 6+2 dedi dr ve sonra özele gittiğimde de bir hafta geriden geliyor demişti. Şuan 7 haftada oluyorum.

X