2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Amin inşallah :KK70: aslında bulantı ilacı kullanmasam biliyorum bulantilardan hicbisey yiyemeyip zayıflicam yada kilo almicam ama bu sefer hayat kalitem çok düşecek 2 çocuk ev işleri hep kalacak o yüzden ilacımı içip iştahlı iştahlı tüm işimi gücümü yapiyorum çocuklarımla ilgileniyorum :KK70:
Bulantı ilacı hangisi bana da doktor yazdı aslında ama şimdilik kullanma gereği duymadım bugün biraz kötüyüm ama acaba başlasam mi🙂bende bulantı ilacına çok alıştırmaya yım diyorum bı yandan haftaya da okul açılacak her gün köye gidicem mesafede var o zamanlar rahatsız olsam kullanırım diyordum

Bulantı ilacı hangisi bana da doktor yazdı aslında ama şimdilik kullanma gereği duymadım bugün biraz kötüyüm ama acaba başlasam mi🙂bende bulantı ilacına çok alıştırmaya yım diyorum bı yandan haftaya da okul açılacak her gün köye gidicem mesafede var o zamanlar rahatsız olsam kullanırım diyordum
Prilam Dr kullanıyorum canım sadece hamileler için üretilmiş çok güzel Bi ilaç gönül rahatlığıyla kullanabilirsin

Kizlar benim cok bas agrim var ya midem de bi tuhaf hic halim yok bugun ☹
Canım benim de iki gündür öyle. Böyle bazen başım dönüyo ağrıyo. Midem çalkalanıyo. Sürekli değil ama gün içinde arada bir yokluyor. Hasta gibi hissediyorum. Çok kötü bi his 🫤 Önceki gebeliğimde hiç böyle olmamıştı. Bu da öyle olacak sanıyordum. İki gündür başladı 🤦🏻‍♀️

Kizlar benim cok bas agrim var ya midem de bi tuhaf hic halim yok bugun ☹
Bugün bütün gün bende öyleydim kafam vücumdan daha ağır geliyor ve ağırdı baya midem karışık tuhaftı uyuya kalmışım bir ara hatta. Siz kaçıncı haftadasınız

Günaydın kızlar.Dün akşam sanki hiss etdim akıntılarım kırmızıya doğru gidiyor ve çokalmis..hemen doktoruma yazdım.Prolukton iğneyi al dedi..vurdum..haftada 1 defa..ama bilmiyorum bu gün faydasını görücemmi..moralim sıfır..bel ağrıları ve kasık ağrıları var.Yarın randevum var..acaba ne durumda çocuk..bu kanamalar neden😔
Oncelikle sakin olmaya calis stres iyi gelmez ve yatis istirahat cok onemli diye biliyorum gecmis olsun

Üçüz gebeydim ancak hepsinin kalbi durdu ve kürtaj oldum
Transfer günümde doktorum prograf başlatmıştı günde 1 kez ve kalp atışı duyulana kadar iç dedi
Ancak bıraktığım günün haftasında 2 bebeğimin kalbi (7. Haftada) diğer bebeğimin ise 10. Haftada kalbi durdu hepsinin normal atarken
Acaba diyorum ilacı bıraktığım için mi böyle oldu çünkü oksapar ve ecopirin kan sulandırıcı da kullanıyordum
Kimisi 12. Haftaya kadar kullanmış
Kafam çok karışık
Tüm gebeliği boyunca ya da en uzun ne kadar kullanan oldu aranızda
canım ben iğne ve aspirin son haftalara kadar kullandım
progra f organ nakillilere vücut organı atmasın diye verilen bi bağışıklık baskılayıcı normalde,
sende fosfolipit sendrom falan da mı vardı acaba (vücudun bebeği yabancı madde gibi algılayıp atmaya çalışması)
muhtemelen ilacı bırakınca da bağışıklık sistemin hemen işe koyulmuş
ya da olacağı varmış bilemedim

Kızlar günaydın. Dün gece eşimle kavga ettim. Akabinde karın kasık ve bel ağrılarım başladı. Öyle öyle uyudum zor da olsa. Şimdi de sağ yumurtalığım ağrıyo özellikle. Bir de rahimimde iğne batması gibi bi şeyler oluyor. Bebeğime bi şey mi oluyordur sizce

2li test hakkında ne düşünüyorsunuz kızlar yaptıracak olanlar olmayanlar yorum yapabilir mi

ilkinde yaptırmamıştım ölçüm güvenli değil diye ama şimdi emin olamıyorum
risk yüksek çıkarsa devlet hastanelerinin tıbbi genetik bölümlerinde ücretsiz fetal dna testi yapılıyormuş diye duymuştum

Kızlar günaydın. Dün gece eşimle kavga ettim. Akabinde karın kasık ve bel ağrılarım başladı. Öyle öyle uyudum zor da olsa. Şimdi de sağ yumurtalığım ağrıyo özellikle. Bir de rahimimde iğne batması gibi bi şeyler oluyor. Bebeğime bi şey mi oluyordur sizce
stres kendini kasmana neden olmuştur ama öyle kavgayla bi şey olsa ağır çalışan kadınlar hatta dayak yiyen kadınlar hep düşük yapardı :)
kolay kolay hiçbişey olmaz canım

2li test hakkında ne düşünüyorsunuz kızlar yaptıracak olanlar olmayanlar yorum yapabilir mi

ilkinde yaptırmamıştım ölçüm güvenli değil diye ama şimdi emin olamıyorum
risk yüksek çıkarsa devlet hastanelerinin tıbbi genetik bölümlerinde ücretsiz fetal dna testi yapılıyormuş diye duymuştum
İlkinde yaptırdım. Bunda artık yaş faktörüm de işin içine girecektir, tam karar veremedim. Ama sağlık ocağındaki doktorum ki güvenirim hepsini yaptırmamı özellikle ikili ve ayrıntılı sakın ihmal etmememi söyledi.

X