2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Mide bulantısı için ilaç kullanan var mı? İşe yarıyor mu?
Sabah kalkıyorum hiçbir şey yemek istemiyorum, akşam oluyor yemek yapmak istemiyorum. Önüme hazır gelse yine biraz yiyorum da mide bulantısı mahvetti beni daha şimdiden
Benimde şuan midem bulanıyor ve aşırı halsizlik var 😕

4 yaşında kızım var canım ben yapmasam o da bir şey yiyemeyecek ben mecbur kalkıyorum. Eşim yapamasam dışarıdan söyleyelim diyor da her gün de ne ben ne kızım dışarıdan yiyelim istemiyorum. Aslında mecbur kızıma yaparken onlara da yapmış oluyorum

Doğulu degiller ya orta karadenizliler normalde kv benim elimi yemeğe de surdurmezdi. 1 senedir genel manada kv kp.de herkese karşı bi değişim oldu reform yaptılar galiba🤣
Sabah sinirden kustum uzatmicam napayım 2 gün kaldı inşallah sonra rahatlarim
Anladım canım neyse son 2 gün kalmış sabret. Az kaldı. Sonra gidecekler ve sen kendin evinde rahatça duracaksın. Yapacak başka bir şey yok. Sonra da kimseyi kabul etme ama 😀😀

Hadi inşallah diyelim canım ben sürekli dikkat eden biriydim saldımı almaya başlıyorum inşallah Bi noktada dururum biraz diyorum ama şu an dayanamıyorum elim ayağım titriyor yemesem :21:
Ohh ohh maşallah😂bende de yemeyince elim ayağım titrer ama bende ki sorun sık sık acikmam az yemem öyle olunca da alacak miyim görecez artık😂

Mide bulantısı için ilaç kullanan var mı? İşe yarıyor mu?
Sabah kalkıyorum hiçbir şey yemek istemiyorum, akşam oluyor yemek yapmak istemiyorum. Önüme hazır gelse yine biraz yiyorum da mide bulantısı mahvetti beni daha şimdiden
Bende oleyim canım yalnız değilsin 😂😂 sabahları bir baslıyo aksama kadar kokulardan yemeklerden tiksiniyorum ama hazır olunca iştahım ver yerim kendim zorlanıyorum sürekli işyerinde öğürüp duruyorum 😂😂

Kendi doktorum zofer vermişti. Hatta ben de eczaneden almış bulundum. Ama prospektüsü okuyunca ilacı kullanmamaya karar verdim. Prilam kullanıyorum. Prilam sadece hamileler için üretilmiş bir ilaç
Çok teşekkür ederim canım Prilam'ı araştırdım ondan almaya karar verdim

misafir son kaldırabilecek şey bence şu dönemde ya, eli ayağı tutan insana hizmet etmek de şu dönemde insanı ayrıca sinir eder neyse sabretmişsin 2 gün de geçer gider inşallah canım,
ama taviz tavizi getiriyor bu bi gerçek.
bende kusma olmuyor ama kafamı tutamayacak kadar tansiyon dengesizliği yaşıyorum mide bulantı falan solda sıfır kaldı
resmen kafamı tutamıyorum günün yarısı uzanır vaziyette geçiyor.
hamilelik hastalık değil ama konfor hiç değil.
insanların biraz düşünceli olması lazım
Ben de 3 gündür sanırım stresten çarpıntı yaşıyorum. Sadece bebeğimin sağlıklı olmasını dua ediyorum

Kızlar gece uyurken bazen elimin uyuşmasıyla uyanıyorum. Parmaklarımı bikaç kez aç-kapa yapınca uyuşma dağılıyor. Aranızda yaşayan var mı bunu? Ben de kan akışında mı sıkıntı oluyo diye korkup İnternetten baktım ama gebeliğin sonlarına doğru hormonlardan dolayı sinir uçları uyuşabiliyo yazıyodu. Gebeliğin sonlarında da değilim ama Allahtan hayırlısı
Bende de var bu durum elimin üzerine de yatmıyorum ama nedenini bende merak ediyordum

Bu benim 3. Canım ilk 2 hamileligimde 15 er kilo almıştım ve hemen vermiştim ama bu kadar iştahlı degildim bakalım bunda nasıl olacak :KK70:
Maşallah cinsiyetleri ne genelde kız çocuğu çok kilo yapıyor diyorlar tabi kişiden kişiye değişiyor

Kızlar birşey soracağım benim bacaklarda valiz var kreste çalışırken biraz çıkmıştı kızıma hamileyken de arttı tek bacağımda vardı kızımdan doğumdan sonra dopler le bakıldı tıkanıklık falan yok d-dimere bakıldı normal çıktı fakat şuan bacaklarıma bakarken üst taraflarda ve diğer bacağımda da çıkmış baya moralim bozuldu sağlık ocağında takibimi yapan hemşireyle konuştuk kadın doğumcuyla konuş kan sulandırıcı verebilir dedi haftaya randevum var . Benim gibi valiz problemi olanlar d-dimer normal olunca da kan sulandırıcı kullanıyormusunuz yada valiz çorabı falanmi kullanıyorsunuz

Kızlar birşey soracağım benim bacaklarda valiz var kreste çalışırken biraz çıkmıştı kızıma hamileyken de arttı tek bacağımda vardı kızımdan doğumdan sonra dopler le bakıldı tıkanıklık falan yok d-dimere bakıldı normal çıktı fakat şuan bacaklarıma bakarken üst taraflarda ve diğer bacağımda da çıkmış baya moralim bozuldu sağlık ocağında takibimi yapan hemşireyle konuştuk kadın doğumcuyla konuş kan sulandırıcı verebilir dedi haftaya randevum var . Benim gibi valiz problemi olanlar d-dimer normal olunca da kan sulandırıcı kullanıyormusunuz yada valiz çorabı falanmi kullanıyorsunuz
D-Dimerim normal, varis hayatımda hiç olmadı. Ama gebelikte pıhtılaşmaya daha yatkın olunduğu için doktorum günlük 100 mg coraspirin, yarım doz Oksapar kan sulandırıcı iğne verdi.

Kızlar kahverengi lekelenme 10 gündür devam ediyor. Daha ne kadar devam edecek acaba ya. Sizin de oluyor mu böyle

Kızlar ben kan sulandırıcı igne kullanıyorum her sabah 10'da vuruyordum ilk defa bugün unuttum az önce vurdum birşey olur mu ya 😕

X