2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Ya da şey de olabilir, sadece ultrasona giderim, her şey iyiyse fetal DNA yaptırırım. Öyle bir seçenek var mı bilmiyorum, vardır heralde. Yani 11. haftada bi görmek istiyorum durumu.

ben senin mantığı anlamadım kaçıncı haftadan sonra kendini güvende hissedeceksin?
biri diğerinden sonra değil çünkü o testlerin ikisi de 11-14 arası yapılıyor

valla sana hak kızım istediğini ye 45 kilo boyun kısa değilse çok sınır zaten :KK70:
paketli ürün ve ekmek tüketme gerisini koyver gitsin :)
bol ev yemeği, leziz soslu salatalar meyve kuruyemiş miss
Boyum 1.57 uzun değilim malesef😂ekmek kahvaltı dışında normalde de tüketmiyorum zaten. Vaktinde diyetisyene gittim yinede kilo alamadım😂O kadar zayıf olunca hamileliğe rağmen alamam gibi geliyor bende umursamıyorum yiyorum😂😂

ben senin mantığı anlamadım kaçıncı haftadan sonra kendini güvende hissedeceksin?
biri diğerinden sonra değil çünkü o testlerin ikisi de 11-14 arası yapılıyor
Şunu demek istiyorum, fetal DNA baya pahalı olduğu için onu yaptırmadan önce bebeğin hala yaşadığını görmek istiyorum. 11. haftada önce ultrasonda iyi olduğunu görüp sonra yaptırabilirim.
İkili test çok gerekli değil aslında sadece ultrason da olabilir. Anlatabildim mi bilmiyorum :)

Şunu demek istiyorum, fetal DNA baya pahalı olduğu için onu yaptırmadan önce bebeğin hala yaşadığını görmek istiyorum. 11. haftada önce ultrasonda iyi olduğunu görüp sonra yaptırabilirim.
İkili test çok gerekli değil aslında sadece ultrason da olabilir. Anlatabildim mi bilmiyorum :)

bence de o zaman ikili test gerekli değil ultrasona baktırman yeterli
misal ben bu cumartesiye randevu aldım bu gün 10+0'ım son ultrasona göre
doktor bir baksın her şey yolunda mı gerçekten 10 haftayı devir miş miyim
ona göre haftaya fetal yaptırabilirim..

detaylı inceledikçe uzmanların önce ikili test ve ikili testte oran riskli çıkarsa sonra fetal önerdiğini görüyorum
ama sen her halükarda fetal yaptırıcam dediğin için ikiliye boşuna para verme demek istedim :KK70:

Mide bulantısı için ilaç kullanan var mı? İşe yarıyor mu?
Sabah kalkıyorum hiçbir şey yemek istemiyorum, akşam oluyor yemek yapmak istemiyorum. Önüme hazır gelse yine biraz yiyorum da mide bulantısı mahvetti beni daha şimdiden

Ayy maşallah diyelim de umarım sorunsuz böyle ilerler😂yok o kadar olmazsin merak etme. Benim zaten imkansız hayatım boyunca en fazla gördüğüm kilo 48 sanki benim kilo almam mümkün değil gibi geliyor bu rahatlık ondan galiba😂
Hadi inşallah diyelim canım ben sürekli dikkat eden biriydim saldımı almaya başlıyorum inşallah Bi noktada dururum biraz diyorum ama şu an dayanamıyorum elim ayağım titriyor yemesem :21:

Cinsiyet tahmini yapabilecek olan var mı kızlaarr🥰
IMG_20220901_114533.jpg

Sizi korkutmak gibi olmasın Kızıma 58 le hamile kaldım 35 kilo aldım 36. Haftada doğum yaptım 😂 10 kilo zaten direk doğumdan sonra gidiyor doğumdan bir kaç ay sonra 75 e düştüm . Daha sonrada kilo verme çabam olmadı çünkü görenler kesinlikle verme çok yakışmış diyordu 2 sene sonrası 68 e düştüm vermek de istemiyordum çünkü boyum uzun 68 benim için ideal kilomu gostermiyorum bunda iştahım okadar çok açık değil sanırım çok fazla almam 😂
Bu benim 3. Canım ilk 2 hamileligimde 15 er kilo almıştım ve hemen vermiştim ama bu kadar iştahlı degildim bakalım bunda nasıl olacak :KK70:

Kızlar gece uyurken bazen elimin uyuşmasıyla uyanıyorum. Parmaklarımı bikaç kez aç-kapa yapınca uyuşma dağılıyor. Aranızda yaşayan var mı bunu? Ben de kan akışında mı sıkıntı oluyo diye korkup İnternetten baktım ama gebeliğin sonlarına doğru hormonlardan dolayı sinir uçları uyuşabiliyo yazıyodu. Gebeliğin sonlarında da değilim ama Allahtan hayırlısı
Doktoruna danis Bi canım temkinli olmakta fayda var :KK66:

bence de o zaman ikili test gerekli değil ultrasona baktırman yeterli
misal ben bu cumartesiye randevu aldım bu gün 10+0'ım son ultrasona göre
doktor bir baksın her şey yolunda mı gerçekten 10 haftayı devir miş miyim
ona göre haftaya fetal yaptırabilirim..

detaylı inceledikçe uzmanların önce ikili test ve ikili testte oran riskli çıkarsa sonra fetal önerdiğini görüyorum
ama sen her halükarda fetal yaptırıcam dediğin için ikiliye boşuna para verme demek istedim :KK70:
Aynen bunu demek istedim, bi bakmak lazım önce. Cumartesi günü hareketli bir bebiş görebilirsin baya büyümüş olacak :KK200:

Sabah kalkıyorum hiçbir şey yemek istemiyorum, akşam oluyor yemek yapmak istemiyorum. Önüme hazır gelse yine biraz yiyorum da mide bulantısı mahvetti beni daha şimdiden
Prilam kullanıyorum ben. İyi geldi gibi. Çok gena kustuğum gün 2 tane ard arda içmiştim, diğer günler midemin çalkalandığını anladığım anda 1 adet içiyorum

Selam kızlar. Bulantı için kadın doğum doktorunuzun tavsiye ettiği bir ilaç oldu mu?
Kendi doktorum zofer vermişti. Hatta ben de eczaneden almış bulundum. Ama prospektüsü okuyunca ilacı kullanmamaya karar verdim. Prilam kullanıyorum. Prilam sadece hamileler için üretilmiş bir ilaç

Boyum 1.57 uzun değilim malesef😂ekmek kahvaltı dışında normalde de tüketmiyorum zaten. Vaktinde diyetisyene gittim yinede kilo alamadım😂O kadar zayıf olunca hamileliğe rağmen alamam gibi geliyor bende umursamıyorum yiyorum😂😂
boyuna göre gayet zayıfsın canım ye gitsin :KK70: benim boy 160 kilo 53 tü 55 olduk bakalim

Ben prilam Dr kullanıyorum çok memnunum canım reçetesiz de alabilirsin

X