2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kızlar 5+2 deyim dün keseyi ve yolk kesesini görmüştük. Şimdi kırmızı pembe arası lekelenmem oldu geçen pazartesi de kırmızı kanamam olmuştu kan sulandırıcıları kesmiştik. Kanama bitince yeniden başlamıştık. Aranızda böyle bi durum yaşayan var mı? Dün ultrasonda kanama alanı filan hiçbişey yoktu herşey gayet normaldi. Bu kırmızılıklar niye geldi şimdi çok moralim bozuldu 😞

Kızlar progestan kullananlar var mı ya vajinadan verdi bana doktor ben yapamadım bir türlü ittiriyorum ama tam gitmiyo sanki

Kızlar şubat anneleri grubunu takip ediyorum ben ilerde nelerle karşılaşacağız meraktan. Onların cinsiyeti belli olmaya başladı ve yüzde 70 e yakını kız. Galiba 2023 erkek bebek kız bebeğine göre daha fazla doğacak.
Her sene %2-3 erkek bebek doğumu daha fazla olur canım o erkek senesi kız senesi olayına ben inanmıyorum. 😬😅

Kızlar 5+2 deyim dün keseyi ve yolk kesesini görmüştük. Şimdi kırmızı pembe arası lekelenmem oldu geçen pazartesi de kırmızı kanamam olmuştu kan sulandırıcıları kesmiştik. Kanama bitince yeniden başlamıştık. Aranızda böyle bi durum yaşayan var mı? Dün ultrasonda kanama alanı filan hiçbişey yoktu herşey gayet normaldi. Bu kırmızılıklar niye geldi şimdi çok moralim bozuldu 😞
Kanama alanı olmadan da lekelenme olabiliyo canım. Doktoruna danış istersen progestan verir

Ben doktora gidince 5+5 bende ilk kahverengi lekeler geldi sonra pembe renge döndü..fitil kullanıyorum..yine hala devam ediyor.Doktor ultrasonda sorun yok dedi..

Kızlar progestan kullananlar var mı ya vajinadan verdi bana doktor ben yapamadım bir türlü ittiriyorum ama tam gitmiyo sanki
Yatmadan önce kullan bence canım. Ben oğlumda kullanmıştım fitili yapıp ayaklarımı yukarı dikiyodum yarım saat. Sonra uyuyodum

Bir önceki gebeliğimde (maalesef 20.haftada erken doğumla kaybettik) genetik test yaptırmıştım.

Şimdi baktım, 10+5’de yaptırmışım fakat 2 hafta sonra “yetersiz dna” şeklinde sonuç gelmişti. Ücretsiz olarak tekrar kan almışlardı 13+0 ‘da.

Bu kez 11.hafta gibi yaptırmayı düşünüyorum bu yüzden. Doktor da yönlendirir tabi, fikrini almak lazım.

Aa kaybınız için çok üzüldüm 💐
Umarım bu sefer sağlıkla devam eder 🌸

Yaş kaç sizin? Ve nerede yaptırmışınız?
Biraz bilgi verir misiniz
?

Canım en rahat wcde oluyor
Klozete otur normal tuvaletini yapacak gibi
Ve o şekilde içeri tıkmaya çalış
Kolay gelsin 🤭

Her sene %2-3 erkek bebek doğumu daha fazla olur canım o erkek senesi kız senesi olayına ben inanmıyorum. 😬😅
Evet orası doğru yani şuan belki de erkek bebekleri daha erken belli olduğu için erkek çok gibi duruyor. Şimdiden bir heyecan sardı beni. Oğlum bence erkektir diyor eşim kız diyor. Ben de erkek diye düşünüyorum.

Çarşamba günü aşırı kanamam oldu. Cuma daha fazla kanama yaşadım. Kese bebek yerinde duruyordu. Sürekli yat dedi doktor. Kan sulandırıcıyı kesmedi. Ekstra progestan iğnesi yapıldı. Allah yardımcımız olsun.

Evet orası doğru yani şuan belki de erkek bebekleri daha erken belli olduğu için erkek çok gibi duruyor. Şimdiden bir heyecan sardı beni. Oğlum bence erkektir diyor eşim kız diyor. Ben de erkek diye düşünüyorum.
Ehehe ama referans alacağımız yer burası değil kii☺️
En basiti tuik sayfasından açıp bakarsanız her sene erkek bebeklerin %2 civarı daha çok dünyaya geldiğini görürsünüz demek istemiştim ben.😊
Gönlünüzden geçen olur umarım. Ben kız hissediyorum ama istediğim için yanılıyor da olabilirim 🌝😇

Ehehe ama referans alacağımız yer burası değil kii☺️
En basiti tuik sayfasından açıp bakarsanız her sene erkek bebeklerin %2 civarı daha çok dünyaya geldiğini görürsünüz demek istemiştim ben.😊
Gönlünüzden geçen olur umarım. Ben kız hissediyorum ama istediğim için yanılıyor da olabilirim 🌝😇
Bizim nisan anneleri kızcı 😂😂 bende kız hissediyorum

Kızlar bazen çarpıntı olmaya başladı bende böyle hisseden var mı kontrolüme de daha var doktora gidip gitmemekte kararsız kaldım

ben de birşey danışıcam

doktorun verdiği son ultrason ölçümüne göre bugün 9+4'üm ben
ve 10. haftayı geçince fetal dna yaptıracağım.

Bu hesaba bakıldığında 2 gün sonra ben 10. haftayı geçtim diyebilir miyim?

yoksa mesela bebek 9+4 boyutunda kalacak şekilde bu hafta gelişim göstermemiş (Allah korusun) olabilir mi?

çünkü diyorsunuz ya her hafta ultrasonda sonuçlar nota not gitmiyor diye ?
Sen kendi sat.ına göre 10 haftayı geçince git canım aşağı yukarı oynama olabilir tabi ki

X