2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Şuan değerin kaç canım bide hangi ilacı kullanıyorsun. Bende ömür boyu kullancam gibi duruyor
Geçen baktırdım daha 3.70 çıkmıştı sanırım. Doktor euthyrox verdi. 50 mg olanı haftada 4 gün içiyorum geri kalan 3 günde 25 mg şeklinde. Bana bu şekilde ayarladı dozu. Ama gebe kalmadan önce de tsh değerim değişiyordur bazen 4 5 6 falan çıkıyordu ama hep her sabah 25 mg kullanıyordum. Gebelikte daha düşük olması gerektiği için 50 mg başlattı.

Yok hayır tiroid hastası değilim.Evet hatta bence ilk 3 ayda gayet normaldi çünki değerim 1.7e düşmüştü 9cu haftalarda.Daha sonra da ilacı durdur dedi bidaha da değerlerime baktırmadım

Hemen düşer zaten canım bı tık yüksek ama olsun ben ilk kullandigimda 6 dan 1 e kadar düşmüştü

Yok canım ben zaten tiroid hastası değildim. Sadece azacık yüksek çıktı. 4,5tan çok olursa yüksek sayılıyormuş benimki tam 4.5taydı.Doktorum da azacık yüksek kötü değil fakat biraz düşmesi iyi olur demişti. 20 gün sonra 1,7lere düştü öylece de ilacı durdurduk bidaha da bakmadık değerlerime zaten

Evet burda yazılanlar kafamı çok karıştırdı.Yarın hemen gidib baktıracağım.Amma ben tiroid hastası değilim bence bende sınırdaydı yüksek değildi yani yüksek sayılması için 4.5tan yüksek olması gerekirmiş.Bende sadece hamilelik için tavsiye edilen değere düşürdü doktor

Olsun benimde sınırda ona rağmen ilaç kullanımına devam ediyorm hiç bırakmadı doktorum gebelikte önemliymis sağlık ocağında bile ilk baktıkları değerler arasında TSH var

Anladım canım gerek görmediyse bir bildiği vardır mutlaka yani yinede bak istersen için rahat eder

Çok fazla hemde dokunamıyorum bile çok fazla halsizlik uyku hali aşırı iştah açılması bel ağrısı bendeki bariz belirtiler
Bende öyle ya belirtilerim var baya mide bulantısı da kendini belli ediyor yavaştan yarın ilk kanımı vericem bakalım inşallah güzel sonuç alırım

ne diyim kötü bir tecrübe olmuş
inşallah vajinal muayene ile ilgisi yoktur durumun, çünkü bu ihtimallere rağmen doktorların bunu yapması korkunç.
Nedense benimki de aynı şekil oldu çok az kahve lekelenme olmuştu bende korktum doktora gittim ve alttan muaneden sonra eve geldiğim de kanama olmaya başladı ve düşük yaptım

Evet canım. Normalde adet tarihime göre baya olacaktı ama geç döllenme sanırım o yüzden daha tahmini 5+5 falanım. Geçti mi peki sonra seni.
Benim de aynı geç döllenme canım. Sata göre 5-6 gün geride ve yeni tarihe göre ilerliyo belirtiler de resmen. Yeni tarihime göre 5 haftalıkken çok uyku halim vardı. Şimdi 6+6 oluyorum artık, 6.haftada daha iyiydim azaldı o uyku hali

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…