2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Ama senin durumun farklı canım gebelik dışında da varmış bu rahatsızlığın. Gebelikte artan bi tiroid var bi de, arkadaş ondan bahsetmiş sanırım. İlk 3 ay yükseliyo sonra normale dönüyo genelde

Benimde tsh sorunum var ama öyle abartılı değil hatta normal 2.5 altına çoktan düştü de ona rağmen aylardır düzenli olarak kullanıyorm ilaçları ve doktorm gebelik ilerledikçe ilaç dozu da artacak dedi. Önemli bu hormon ihmal etmeyinil en kısa zamanda bı dahiliye ye görünün

Ama senin durumun farklı canım gebelik dışında da varmış bu rahatsızlığın. Gebelikte artan bi tiroid var bi de, arkadaş ondan bahsetmiş sanırım. İlk 3 ay yükseliyo sonra normale dönüyo genelde
Canım inan ki bende nisandan beri ilaç kullanıyorum öncesinde yoktu varsa da ben bilmiyorum en azından. Yani yinede tsh sorunu önceden varsa riske atmamak gerekir kontrol etmesinde fayda var

5.haftada mısın canım, 5.haftada gözümü açamadım ben çünkü :)

Benimde öyle hiç ummadığım kişiler duymuş tebrik için arıyorlar öyle Bi haldeyim yahu diyorum 3. Çocuk olacak neden herkes ilk gibi seviniyor ben hariç herkes mutlu oldu sanki
Ayy iyi ya heyacnlari var hâlen bu hamilelik öyledir ya haberi yayıldı mi yayılır

Çok çok güzel, gözünüz aydın

Tsh ilacı bende kullanıyorum. Gebelikten öncede vardı benim gebe kalınca dozu artırdı doktor. Gebelikte 2.5 olması gerekirken benim 3.5-4 çıktı. İlk gebeliğimde küçük bir ilçedeydik ve merkezde özel hastaneye belirli aralıklarla gidebiliyordum o zamanda tsh 4 çıkıyordu ben çok tedirgin olmuştum ama doktor çok çok önemli bir değer değil rahat ol demişti. Boy kısalığı zeka geriliği yapar diyorlar ama oğlumda çok şükür hiçbiri yok. Ama bu önlem almaya gerek yok demek değil. Ben şuan düzenli bir şekilde ilacı kullanıyorum aylardır. Ömür boyu da içecem muhtemelen :/

Şuan değerin kaç canım bide hangi ilacı kullanıyorsun. Bende ömür boyu kullancam gibi duruyor

Şuan tam 2.5 evet düşük benimki de her ay düzenli çağırıyor zaten ayda 1 gidiyorum kan veriyorum bakıyor
Benimde aslında mg daha düşük olurdu benim tsh için çok iyi dedi zaten 0.89 çıktı ama benim anti tpo değerim yüksek sanırım o yüzden dozu yüksek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…