2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Merhaba kızlar size bir sorum olacaktı. Benim sat 1 temmuz. 2 ağustosta kese göründü. 10 gün sonra vajinal kalp sesi duyuldu. O doktor 6+1 demişti. Dün yani 23 Ağustos'ta tekrar gittim. 2 cm kanama alanı var dedi doktor. Bebeğe de 6+4 dedi. Böyle olan var mı
Farklı cihazsa ölçen ondan farkedebilir canım kalp atışını duyup bebeği gördüyse Bi sorun yoktur ins doktora sordun mu neden bu fark diye

Yok kanamam olmadı, duphaston ve Ecopirin verdi Dr, duphaston öncesinde de progestan fitil kullanıyordum. İnşallah kurur kendi kendine 🙏 normal bir durum da olabilirmiş düşük riski de..
evet benimde oğluma hamileyken kese etrafında vardı sadece kahverengi lekelenme yapmıştı. progestan kullanmıştım 1 hafta soonunda kurumuştu :) sizinde o şekilde olur muhtemelen kese dışında çünkü inşallah sorunsuz çözülür :dua: siz ne kadar rahat ve kendinizi yıpratmazsanız (biliyorum zor ) o kadar rahat geçip gidiyor :KK200:

Ayy inanamıyorum ya çok üzüldüm Allah tan başka Dr a gitmişsin ama ona güvende duyabilirsin göz göre göre canlı bebeği alacaktı yani Allah im böyle doktorlardan korusun
ben normalde özelde takipteyim ama sadece kalp atımı başlamışmı diye özele gitmeyim dedim. hata etmişim ama anlamıştım beş para etmediğini o doktorun. Ama kanıp yaptıran çok vardır günahı onlara vebali çok zor..

evet benimde oğluma hamileyken kese etrafında vardı sadece kahverengi lekelenme yapmıştı. progestan kullanmıştım 1 hafta soonunda kurumuştu :) sizinde o şekilde olur muhtemelen kese dışında çünkü inşallah sorunsuz çözülür :dua: siz ne kadar rahat ve kendinizi yıpratmazsanız (biliyorum zor ) o kadar rahat geçip gidiyor :KK200:
Çok teşekkür ederim, inşallah geçer gider :dua: hepimize sorunsuz bir süreç olsun umarım :KK200:

Yaşadıklarımdan tecrübe ettiğim bişey var ki o da Doktorların en kötü ihtimali en önce söylediği 🤷🏻‍♀️ Pıhtı riskine karşı oksapar iğne kullandım iki hafta. 32 yaşındayım ben de genç sayılmam 😅 yarın güzel haberler verelim birbirimize 🙏
Kesinlikle öyle beta düşük cikar dış gebelik düşük olabilir derler kese görünür bebek olmadan kalp atışı oluşmadan gebe saymıyoruz derler kalp atışı olur bebek demiyoruz derler derlerde derler :)

Yaaa İn şa Allah..kanama olayına doktor iyi demedi..bu çocuk kalırsa mucize olur.Dua edin benim icin
Sürekli dualarımız seninle canım Rabbim hayırlısıyla sağlıkla kucağına almayı nasip etsin kendimizi üzmemek elde değil ama Rabbim ne nasip ettiyse o yiyecek ekmeği olan ne olursa olsun hayata tutunup geliyor

Niqu Niqu pozitif düşünmek senin için şu aşamada çok zor biliyorum o yüzden pozitif düşün ya da düşünmemeye çalış diyemicem

benim sana önerim cumartesi gününe kadar seni meşgul edecek birilerine ya da bir yerlere gidip kafanı biraz oyalaman . evde ağla dua et ve cumartesiyi bekle şeklinde zaman geçirmen seni daha stresli yapabilir canım :KK200:

Niqu Niqu pozitif düşünmek senin için şu aşamada çok zor biliyorum o yüzden pozitif düşün ya da düşünmemeye çalış diyemicem

benim sana önerim cumartesi gününe kadar seni meşgul edecek birilerine ya da bir yerlere gidip kafanı biraz oyalaman . evde ağla dua et ve cumartesiyi bekle şeklinde zaman geçirmen seni daha stresli yapabilir canım :KK200:
Kesinlikle uzan dediler canım..

Fetal dna yaptıracağım. İkili test tarama testi sadece, kesinliği yok
Kızlar ya benim kafam çok karışık bu testleri hem yaptırmak istiyorum hemde istemiyorum. eşimse asla istemiyor.sen takıntılısın ve bu testler illaki bi sorun çıkartıyor sonra bebek sağlam doğuyor boşuna kendine zehir edeceksin diyor. eşimde öküz bi adam değildir gayet anlayışlı bilgili ancak eskiden bunlar mı vardı çevremizde kimsede yaptırmadı ne oldu olacağı varsa olacak diyor. ne kadar karıştırırsan o kadar bozarsın diyor. birde onun bi arkadaşının bebeğinde sorun var demişler kadının karnından sıvı almışlar sonra bebek ölmüş karnında o zamandan beri ayrıca gıcık oluyor böyle testlere. napıcam kafam karışıkk

Aynı haftadayız seninle. Benim de kese etrafında kanama alanı var, hematom olarak adlandırıyorlar. Yarın kontrolüm var. Yaygın bir sıkıntı bu şu birkaç haftayı atlatırsak ilaç takviyesiyle birlikte kendiliğinden geçecektir. Ben de progestan kullanıyorum ve hiç olumsuz düşünmüyorum vajinal yoğun bi kanama yoksa ya da anormal bi ağrı yoksa endişelenecek birşey yok içimizi ferah tutalım 😇🙏
Ben de sizinle aynı durumdayım. Umarım sıkıntı yaşamayız. Ben de olumlu düşünüyorum.

Kızlar ya benim kafam çok karışık bu testleri hem yaptırmak istiyorum hemde istemiyorum. eşimse asla istemiyor.sen takıntılısın ve bu testler illaki bi sorun çıkartıyor sonra bebek sağlam doğuyor boşuna kendine zehir edeceksin diyor. eşimde öküz bi adam değildir gayet anlayışlı bilgili ancak eskiden bunlar mı vardı çevremizde kimsede yaptırmadı ne oldu olacağı varsa olacak diyor. ne kadar karıştırırsan o kadar bozarsın diyor. birde onun bi arkadaşının bebeğinde sorun var demişler kadının karnından sıvı almışlar sonra bebek ölmüş karnında o zamandan beri ayrıca gıcık oluyor böyle testlere. napıcam kafam karışıkk

sonuç ne çıkarsa çıksın ben annesi olacağım diyorsan bir şey yaptırmana gerek yok gözüyle bakılıyor genelde. bu teslimiyete sahipsen zaten kuru geçtin sayılır.
hee hem sonuc neyse kabulum ama yine de durumu önden bileyim araştırma yapayım hazırlık yapayım diyorsan yaptırmalısın.

X