2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Evet öyle övdüler ki aldım hemen. Dil konusunu çok önemsiyorum. Bütün beyinli çocuk da var elimde. Diğer kitabı da çok duydum. Bakarım

Ben başakşehir çam sakura devlet hastanesine gittim adımımı atmam bir daha ayın 11.de gittim kalp atımını duymak için sadece. Kese var ama bebek yok haftaya gel kürtaja dedi. Ama anne hisseder ertesi gün özele gittim kendi doktoruma ve bebeğimin kalbinide dinledim kendisinide gördüm .. Devlete güven olmuyor canlı canlı işlem yapcaktı bana biraz bilgim olmasaydı ..

Kızlar günaydın. Şimdi tuvalete gittim böyle akıntım hafif kahverengimsiydi. Normal mi bu? İlk defa oluyo bende
Canım senle aynıyz, benim de dün oldu hatta akşam arttı kahverengi lekeler hemen acile gittik Dr baktı kese oluşmuş henüz küçük kalp atışı göremedim ve kanama yok dedi. 5+2 yim bu arada. Ben belki progesteron verir demiştim gerek bile görmedi. Sanırım normal bu lekelenmeler

İnanamıyorum ya. Daha ne kadar böyle hikaye duyacağız. Dr fiyaskoları hep. Çok üzücü. çok şükür hiçbi şey yokmuş.

İnanamıyorum ya. Daha ne kadar böyle hikaye duyacağız. Dr fiyaskoları hep. Çok üzücü. çok şükür hiçbi şey yokmuş.
ilk defa devlete gittim kadın doğuma o da son oldu :) belki hepsi aynı değildir ama ben daha kapıdan çıkmadan asistanına ben çıkıyorum mesaim bitti dedi gitti ultrason kağıdını bile vermeden

Günaydıınn. Doğum günün kutlu olsu canım evlatlarınla ve tüm sevdiklerinle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu, uzun yılların olsun

Sağlıklı mutlu yaşların olsun kuzum

çok çok harika bir yaş olsun senin için
ve kocaman amin

inşallah kana falan çevirmeden bu koyu lekelerde kesilir canım
Çooook teşekkür ederim hanımlar

bebek bakımıyla ilgili olanları ben de okuyacağım işte o konuda 0 bilgi hiç olmaz
not aldım teşekkürlerr
Mahallenin en mutlu bebeğini bebeğim 2 aylıkken anca okumaya başlayabilmiştim ve keşke hemen doğum öncesi okusaydım demiştim. Bebeği yatıştırmak için öneriler ve yöntemi var doktor abimizin. (Kolik anne bebesi olarak)
Bazı doğal ebeveynlik esaslarıyla ters düştüğü noktalar var ama bence zaten bir kitabı okumamız onu illa uygulayacağımız anlamına gelmiyor. Bebeğe göre hepimiz zaten içgüdüsel yol alacağız her biri birbirinden özel çünkü

Bir de tuvalet iletişimi kitabını bence herkes alsın ve okusun (eğitimi farklı bir şey)
Uygulamak zorunda değilsiniz, ama içerisindeki ufak bilgiler için bile alınır. İçinize ve mantığınıza sinerse uygularsınız
Biz tuvalet iletişimi yaptık ama devamlı değil. Bence tuvalet eğitiminde katkısı oldu. 22,5 aylıktı bezi bırakığımızda.
İncecik su gibi akan bir kitap zaten

Benimkide öyle dedi..dedi karından duymasam..vajinal bakıcam..en önemlisi gelişme olsun yarın..bide kana çevrilmesin..hep uzanıkli zor tutuyorum kendimi
Ben kirmizi kanarken gittim doktora. Şimdi kahverengi genelde ama bazen hafif kırmızı da görüyorum. Tatile gidecektik iptal ediyordum doktor gidebilirsin dedi. Progestan verdi. Yat falan da demedi. Kanama yine görebilirsin normal dedi. Şimdi tatildeyim. Yürüyorum bol bol yüzüyorum. Bel ağrım vardı iyi geliyor hareket etmek bence. Tabii ki ağır hareket yapmiyorum. Bilmiyorum ben o zaman çok korkmuştum ondan sonra bir rahatlama geldi bana herhalde artık sağlıklı bir bebekse ve varsa bu dünyada rızkı doğacak zaten diye düşünüyorum.

Ay evet bunun da çok faydasını gördüm. Biz 29 aylık bıraktık bezi ama şıp diye bıraktık hiç sorunsuz. O kitabın katkısı olduğunu düşünüyorum. Çünkü biz de 7 aylıkken tuvalet iletişimine başlamıştık yürüyene kadar çok güzel ilerledik, yürüyünce işler bozuldu ama sonra 29 aylık çok rahat bıraktı bezi ve hiç kaza falan bile yaşamadık resmen çok şükür

canım baktırdım ben de. Doktor karından baktı. Kese var yerleşim yeri de güzel dedi. Normalde 5+2ydim ama ultrason 4+5 ölçtü. Kese 10.4 mm. Bebek yok mu dedim. Henüz çok küçük kese bebek yok dedi. Bi de geriden mi takip ediyor normalde 5+2 olmam gerekiyordu dedim. Bunlar ortalama değerler zaten dedi. Düşük önleyici tedavi başlayalım dedi. Progestan 200 mg verdi sabah akşam tok karna bi tane ağızdan alıcam. Öyle işte. Senin doktor ne dedi?

Bende kırmızı gelerken gitdim doktora..Ama benim doktorum hiç öyle bir şey söylemedi..yoksa bende senin gibi olurdum..zaten hiç sevmiyorum uzanmayı..Dün akşam fitili koydum..sabah gördüm peçete kahverengi ıslak..sonra biraz geldi..yine durdu..şimdi yine koyucam fitili.

merhaba

esenler medipol de mi takiplerinizi yaptırıcaksınız? bi de doktor öneriniz var mı acaba?

Hayır ilk gittiğimde bana da hiç olumlu konuşmadı. Embriyo görünmüyordu sadece kese vardı vajinal bakmasına rağmen. İki üç gün sonra çağırdı HCG ye baktı kalp atışını da duydu ondan sonra bunları söyledi. Bence sen de bir sonraki gittiğinde bunları duyacaksın canım hiç korkma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…