2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
bunu bende cokduydum ve cok merak edıyordum . 4+6 da yanı gecen hafta keseyi gördüm, gectıgımız cuma da yolk sac kesesi var dedi dr. yani bu boş gebelik olmadığı anlamına mı geliyr

Canım ben de cuma verdim 3700’dü. 5+1 oldum ben de. Perşembe gideyim diyodum randevu almıştım. Acaba ertelesem mi ya gözükmezse pazartesi falan mı yapsam Vajinal istemiyorum ben de çünkü.
Bence gözükür kese sizde. Bende pazartesi 2 binlerdeydi cuma günü keseyi görmüştük. Ertelemenize gerek yok bence

Çok katılıyorum. Testlerin olabildiğince yaptırılması taraftarıyım. Aldırmakla falan alakalı değil ne var ne yok bilmek lazım ve ona göre hazırlık yapmak lazım. Doğar doğmaz tedavi gerektiren bir çok hastalık var, bilinmesi lazım ki doğumdan sonra anında önlem alınabilsin. Ya da aile en azından önden bilip bilinçlenir bu konuda

bunu bende cokduydum ve cok merak edıyordum . 4+6 da yanı gecen hafta keseyi gördüm, gectıgımız cuma da yolk sac kesesi var dedi dr. yani bu boş gebelik olmadığı anlamına mı geliyr
Aynen öyle yolk sac kesesi yemek kesesi demek. Bir kesenin içinde yemek kesesi görünüyorsa bebek de vardır yakında görülür

Evet canım bilinçlenmek, öğrenmek önemli.
Misal down sendromlu bir bebek dünyaya getirecek olsam o hastalık hakkında “detaylı” bilgi sahibi olmak isterim ki ona faydalı olabileyim ve gelecek planını yapabileyim.
Ya da bazı hastalıklara anne karnında müdahele edilebiliyor artık. Bilmesem o şansı da kaybetmiş olabilirim diye düşünüyorum ben de. Bunun vicdan azabı daha büyük olur.

Ben de kaç gündür var aslında ama bugün ekstra benim de . Tahammülüm yok biseye çabuk parliyorum. İnşallah geçer bu zamanalr da normale döneriz hormonlardan sanırım. Sinirimden oturdum ağladım resmen
ay inşallah birde aşırı yorgunluk bitkinlik çöktü ki modum düştü midem bulanmaya başladı ilk kez. açım ama bişey yemek istemiyorum amannn şükür yine halime de tuhaf oldum yani

Kızlar bende doktordan geliyorum kesem bozulmuş sağlıksız dedi doktor. Geri kalan herkese sağlıklı gebelikler dilerim
Yaa çok üzüldüm Rabb'im en kısa zamanda sağlıkla güzellikle nasip etsin
Hadi inşallah sorunsuz geçer

İşte 2 li ve 3 lu testte müdahale imkanı yok sadece risk yüzdesiyle olabiliri kabullenme olayı olabilir ama ayrıntılı ultrasonda kesinlikle müdahale imkanı var ki bence kesin yapılmalı 2 li 3 lu test ailenin kendi bileceği Bi durum isteyen yaptırır isteyen yaptırmaz tabiki ben riske göre kendimi hazırlar Down sendromunu araştırmasını yapar kabullenirim diyebilir aile aldirma olayına gelince bunu ben soylemedim zaten uzman kadin dogum Dr u söyledi riskli Bi durumda aldirmayacaksan sadece Bi yüzde hamileligini zehir etme diye ben sadece doktorumun söylediklerini paylaştım Allah im hiçbirimizi evlatlarımızla sınamasın

Kızlar bende doktordan geliyorum kesem bozulmuş sağlıksız dedi doktor. Geri kalan herkese sağlıklı gebelikler dilerim
Ah çok üzüldüm canım inşallah en yakın zamanda sağlıklı bi bebek nasip etsin Allahım
En son bebeği görmüştün sanki ama ya

Çok şükür canım ama keşke başka bi doktora da mı gitseydin daha rahat olurdun. Tabi her şey Allahten ama inşallah artık devamı gelmez kanın ve bebeğin sağlıkla büyümeye devam eder

Çok sevindim canım ins yarında hayırlı haberlerle gelirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…