2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kızlar bir bir yazamıyorum size.Cocuk duruyor şükür Allahıma.Ultrasonda 6 haftalik olduğu için..doktor dedi benimki 7 haftadan küçük olanları göstermiyor.İğne 2 tane vurdurdum ve akşam fitil.Çok gelirse kan düşük yapmışsın demek.24 sabah yine çağırdı
Canım merak etme Allah'ın izniyle fitil cok iyi gelecek 🙏🏻 iğne de zaten kanamayı kesme de çok etkili

Yaaa İn şa Allah canım..Fitili koyub sonra yaticammi?
Aksam mı koy dedi? Yatmadan önce koyacaksan bir saat falan uzan. Bana uyumadan önce koy yat demişti. banada önlem amaçlı vermişti gece yatmadan önce 3 tane fitil olarak

Bence aldırmak ile bazı durumları önceden farketmez arasında bariz bir fark var.
Evet ikili/üçlü testler pek güvenilir değil riskli bir sonuç çıkarsa amniyosentez en güvenilir sonuç. Bu da önlemdir sonuçta.
Ya da fetal DNA (%99)
Riskli de çıkabilir aldırmazsınız Mesela ama kötü bir durum varsa bunu önceden öğrenmek, hastane araştırmasına girmek ya hastalık hakkında bilgi sahibi olmak çok önemli (mesela yenidoğan bakımı gelişmiş ve tüm imkanları olan bir hastanede doğum yapmak gibi) bunlar yabana atılmayacak; hakkında araştırma ve planlama yapılması gereken konular.
Ben ilk bebeğimi kaybettim (3 günlüktü ameliyata alındı) bu konularda hassasım, şükür ki hastalığını önceden biliyordum ve Ankara’da doğum yaptım. Yaşadığım şehirde de yapabilirdim bilmesem. Bu çok daha kötü bir senaryo doğururdu. elitinin komşumun riskli çıkmış sapasağlam doğdu demekle malesef gerçek hayat ve yaşananlar bir olmuyor.
İkili/üçlü muallakta ona bir şey diyemem kişinin kendi kararı özellikle yaş ileriyse %80-90 riskli çıkıyor, benim gözlemim. ama nasılsa aldırmayacağım konusu çok sıkıntı. Bu testler yapılmasa bile ayrıntılı ultrason kesin yapılmalı zaten burada herkes hemfikirdir sanırım. Benim eleştirdiğim bu arada ikili/üçlü testlerin yapılmayacak olması değil “nasıl olsa aldırmayacağım” konusunun yanlışlığı.

Bu arada size hitaben değil genel olarak yazmak istedim umarım yanlış anlaşılmam 😆
Yok estağfurullah yanlış anlamadım, sizin de bakış açınız çok güzel ve doğru haklisiniz ama bu birazda benim kanaatim anneyle ilgili anne zaten kesin olmayan bir testle gebeliğin huzursuz geçirmek istemeyebilir ve bebek doğmadan zaten kimse yüzde yüz birsey diyemiyor, detaylı ultrason tabi gerekli ona katılıyorum ama örneğin down sa zaten bir tedavisi yok ve eğitime başlayacağı süreye kadar zaten araştırma yapılır, bu tamamen kişisel tercih bence yaptırana da yaptırmayana da saygı duyuyorum şahsen, herkesin olayları yaşayışı ve yönetmesi çok farklı...inşallah hepimizin evladı sağlıklı olur en büyük nimetlerden biri sağlık evlat🌸

Evet canım bilinçlenmek, öğrenmek önemli.
Misal down sendromlu bir bebek dünyaya getirecek olsam o hastalık hakkında “detaylı” bilgi sahibi olmak isterim ki ona faydalı olabileyim ve gelecek planını yapabileyim.
Ya da bazı hastalıklara anne karnında müdahele edilebiliyor artık. Bilmesem o şansı da kaybetmiş olabilirim diye düşünüyorum ben de. Bunun vicdan azabı daha büyük olur.

ne güzel anlatmışsın bu durumu
bu açıdan hiç düşünmemiştim
ben fetal dna düşünüyorum ve açıkçası olumsuz bir sonucu yüklenebileceğimi sanmıyorum kendime güvenmiyorum, ama dediğin gibi belki de neyle karşılaşacağımı bilmek hele bi de tedavisinin olduğu bir durumsa bana başka bir bakış açısı bile kazandırabilir 💗 i

Kızlar bende doktordan geliyorum kesem bozulmuş sağlıksız dedi doktor. Geri kalan herkese sağlıklı gebelikler dilerim 💜

Nasıl bozulmuş bu ne demek oluyor?
Birden noldu da gitti anlamadım ki ben iyi gidiyordu sanki 🥺🥺🥺🥺🥺
Kızlar bir bir yazamıyorum size.Cocuk duruyor şükür Allahıma.Ultrasonda 6 haftalik olduğu için..doktor dedi benimki 7 haftadan küçük olanları göstermiyor.İğne 2 tane vurdurdum ve akşam fitil.Çok gelirse kan düşük yapmışsın demek.24 sabah yine çağırdı

İnşallah sağlıkla bebeğin tutunacaktır canım
hayırlı bir şekilde💙

Bugün 2 tane kötü haber aldık kese bozulmuş diye. Allah yardımcıları olsun inşallah en kısa zamanda sağlıklı bebişlerine kavuşurlar. Merak ettiğim şey acaba kese bozulacağı zaman ne gibi bir belirti oluyor lekelenme ile mi doktora gittiler acaba? Bir anda noluyo yani. Çok üzücü gerçekten.

Bugün 2 tane kötü haber aldık kese bozulmuş diye. Allah yardımcıları olsun inşallah en kısa zamanda sağlıklı bebişlerine kavuşurlar. Merak ettiğim şey acaba kese bozulacağı zaman ne gibi bir belirti oluyor lekelenme ile mi doktora gittiler acaba? Bir anda noluyo yani. Çok üzücü gerçekten.

Baska haber kimden geldi?
Ben kaçırmışım 😢😢

ne güzel anlatmışsın bu durumu
bu açıdan hiç düşünmemiştim
ben fetal dna düşünüyorum ve açıkçası olumsuz bir sonucu yüklenebileceğimi sanmıyorum kendime güvenmiyorum, ama dediğin gibi belki de neyle karşılaşacağımı bilmek hele bi de tedavisinin olduğu bir durumsa bana başka bir bakış açısı bile kazandırabilir 💗 i

Nasıl bozulmuş bu ne demek oluyor?
Birden noldu da gitti anlamadım ki ben iyi gidiyordu sanki 🥺🥺🥺🥺🥺

İnşallah sağlıkla bebeğin tutunacaktır canım
hayırlı bir şekilde💙
İn şa Allah canım çok umutum var

Kızlar maalesef kal atışlarını görenedik yeni oluşuyor 10 gün sonra gel dedi. Ve tansiyonum 135 çıktı bir hafta takip et yüksek olursa acile git bu ilk zamanlarda normal değil diyor dr. Sizde nasıl çıktı tansiyonlarınız.
Bende de tansiyon oldu ilk ölçümde ama orda hızlı yürümüştüm ve hava çok sıcaktı . Doktorum tansiyon ilacı ve kan sulandırıcı verdi . Ama bir haftadır normal çıkıyor sabah akşam . Endişelenme . Sadece takip et . sabah akşam yürüyüş yap tuz kullanma .

X