2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Bende öyle düşünüyorum büyük konuşmayım ama bana zarar vermediği sürece aldırmayi düşünmem o sebeple yapıp hamileliği stresli gecirmekte var, yapmasam da bu sefer acaba olacak, yapıp temiz çıkarsa rahat nefes alırım bi yandan da.... kafalar karışık

Bende bunu sormak istiyordum tam, ben aldırmayın düşünmem Allahin izniyle ama kötü bi sonuç çıksa tedavisi olan birsey değil demi, yani sadece engelli alalim mi diyorlar bu sonuçlara göre, herhangi bir tedavisi olan hastalık teşhis edebiliyorlar mi

Öyle maalesef bakalım 11. Haftada yapılıyor zaten o zamana kadar Allah büyük

I ipti zararlı demisti ya duymak ,ben doktoruma söylemek istedim bebeğe bi zarari varsa ben dinlemek istemiyorum siz görün yeter dedim, öyle şey mi olur ses dalgasıyla çalışıyor cihaz ne zararı fln dedi lafı ağzıma tıkadı tersleyince bise diyemedim peki dedim, dinledik kalbi , doktorun kimisi de böyle oluyor

Hayır başka Bi teşhis yok canım bu test sadece bunun için ama 21. Hafta civarında ayrıntılı ultrason var onda bütün organlarını tek tek inceliyorlar ve tedavi edilecek Bi durum varsa müdahale edilebiliyor o yüzden ayrıntılı ultrason çok önemli bence

Ayy Allah'ım hepsi bi acaip

İkili ve üçlüyü yapmayız detaylıyi yaparz olur mu öyle madem müdahale imkanı var

Cok teşekkür ederim canım, sanırım yaptırmayacağım bende

İkili ve üçlüyü yapmayız detaylıyi yaparz olur mu öyle madem müdahale imkanı var
Aynen çok örnekleri var ayrintiliyi yapıp tanı ve tedavisi yapılan o yüzden ben ona çok önem veriyorum diğerleri dediğim gibi risk yüzdesi ki güvenilir değil zaten tabi herkesin kendi tercihi inşallah hepimizin evladı sağlıklı bir şekilde doğar kucağımıza alırız

Down sendromu ihtimalini ölçen bir test canım
Olursa da müdahale şansları yok dimi yapmasak daha iyi
Amin amin inşallah
O zaman diğerlerini yapmamak daha iyi detaylı ultrason için beklerim teşekkür ederim

Bence aldırmak ile bazı durumları önceden farketmez arasında bariz bir fark var.
Evet ikili/üçlü testler pek güvenilir değil riskli bir sonuç çıkarsa amniyosentez en güvenilir sonuç. Bu da önlemdir sonuçta.
Ya da fetal DNA (%99)
Riskli de çıkabilir aldırmazsınız Mesela ama kötü bir durum varsa bunu önceden öğrenmek, hastane araştırmasına girmek ya hastalık hakkında bilgi sahibi olmak çok önemli (mesela yenidoğan bakımı gelişmiş ve tüm imkanları olan bir hastanede doğum yapmak gibi) bunlar yabana atılmayacak; hakkında araştırma ve planlama yapılması gereken konular.
Ben ilk bebeğimi kaybettim (3 günlüktü ameliyata alındı) bu konularda hassasım, şükür ki hastalığını önceden biliyordum ve Ankara’da doğum yaptım. Yaşadığım şehirde de yapabilirdim bilmesem. Bu çok daha kötü bir senaryo doğururdu. elitinin komşumun riskli çıkmış sapasağlam doğdu demekle malesef gerçek hayat ve yaşananlar bir olmuyor.
İkili/üçlü muallakta ona bir şey diyemem kişinin kendi kararı özellikle yaş ileriyse %80-90 riskli çıkıyor, benim gözlemim. ama nasılsa aldırmayacağım konusu çok sıkıntı. Bu testler yapılmasa bile ayrıntılı ultrason kesin yapılmalı zaten burada herkes hemfikirdir sanırım. Benim eleştirdiğim bu arada ikili/üçlü testlerin yapılmayacak olması değil “nasıl olsa aldırmayacağım” konusunun yanlışlığı.

Bu arada size hitaben değil genel olarak yazmak istedim umarım yanlış anlaşılmam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…