2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Aynen canım kadınlara bu psikolojik baskıyı yapacaklarına hastanedeki doktorlara ebelere versinler bu eğitimleri. Sezeryan yapan kadınların %90 ı doktor yönlendirmesi ile sezeryan oluyor çok nadirdir korktuğu için sezeryan isteyen ki ona da çok saygı duyuyorum ve normal karşılıyorum. Birebir tanıdığım doğum masasında ebesinin sen bu çocuğu doğuramazsın cümlesi yüzünden pes edip sezeryan istedi mesela. Ben kendim en başından beri vajinal doğum istiyordum ben de ameliyattan kesiden korkuyordum sezeryan gözümde büyüyordu. Ama son dk bebeğin sağlık durumu riske girdiği için doktor istersen suni verelim ama daha da strese girebilir sen seç diyince napabilirdim ki bebeğimin sağlığından önemli mi o an insan sadece yavrusunu sağlıkla kucağına almak istiyor. Ne oldu yani başaramadık mı ?
Sezeryan doğum 4 ay emzirme kızımla aramdaki bağı sevgiyi görseler ağızları açık kalır çok şükür 🤲🏻 Ki evlat edinip kalbiyle doğuran kadınlar kendi evladından daha çok sahiplenen bağ kuran insanlar var. Başlı başına saçmalık daniskası bir video 🤐
Varolan bir hastalığım nedeniyle sezaryen planlıydı ki o tarihten erken geldi küçük hanım. Bebeğimle aramdaki bağa ne bakanlık karar verebilir ne tıbbi çalışmalar, onu sadece ikimiz bilir hissederiz. Ne çok anne ne çok lohusa incinmiş üzülmüştür kimbilir. Başarmak nasıl doğum yaptığın, emzirdiğin mi mama mı verdiğin bunlarla ilgili değildir, başarmak o çocuğa iyi ki bu ailenin çocuğu olarak dünyaya geldim dedirtmektir benim gözümde. Bu videoya gelene dek keşke pompalı tüfekle hastane basılması engellense.

Aynen canım kadınlara bu psikolojik baskıyı yapacaklarına hastanedeki doktorlara ebelere versinler bu eğitimleri. Sezeryan yapan kadınların %90 ı doktor yönlendirmesi ile sezeryan oluyor çok nadirdir korktuğu için sezeryan isteyen ki ona da çok saygı duyuyorum ve normal karşılıyorum. Birebir tanıdığım doğum masasında ebesinin sen bu çocuğu doğuramazsın cümlesi yüzünden pes edip sezeryan istedi mesela. Ben kendim en başından beri vajinal doğum istiyordum ben de ameliyattan kesiden korkuyordum sezeryan gözümde büyüyordu. Ama son dk bebeğin sağlık durumu riske girdiği için doktor istersen suni verelim ama daha da strese girebilir sen seç diyince napabilirdim ki bebeğimin sağlığından önemli mi o an insan sadece yavrusunu sağlıkla kucağına almak istiyor. Ne oldu yani başaramadık mı ?
Sezeryan doğum 4 ay emzirme kızımla aramdaki bağı sevgiyi görseler ağızları açık kalır çok şükür 🤲🏻 Ki evlat edinip kalbiyle doğuran kadınlar kendi evladından daha çok sahiplenen bağ kuran insanlar var. Başlı başına saçmalık daniskası bir video 🤐
O kadar haklısın ki çoğu kadın zaten doktorun yönlendirmesiyle sezeryan oluyor, Eylül annelerinde birine bebek iri sezeryan yapalım dediler 3 kilo doğdu, doktorların çoğuna normal doğumun belirsizliği zamansızlığı zor geliyor yönlendiriyorlar sezeryana anne de napsın bebeğim iyi olsun yeter ki diye kabul ediyor kaldı ki isteğe bağlı sezeryan da olabilir kimin haddine sorgulamak herkesin kendi bedeni, acı olan böyle bir reklamı bakanlığın çekmesi kimse demedi mi ya biz napıyoruz burda bi yanlış var diye🙄

Bakanlığın normal adı altında vajinal doğuma teşvikini doğru buluyorum. Fakat teşvik diye ortaya sürülen videoyu konuşmaya bile gerek, yok o derece yanlış. Nice hamile ve lohusa etkilenmiştir kim bilir. Toplumda vajinal doğum mucizevi bir şeymiş, büyük bir başarıymış gibi karşılanıyor. Çünkü sezaryen doğum inanılmaz artmış durumda. Elbetteki her doktor aynı değildir ama nicelerini biliyoruz ki bariz bir şekilde sezaryene yönlendirme, hiçbir şekilde risk almama, günü saati belli olmadığı için işine gelmeme durumları var, yok değil ne yazık ki🤷🏼‍♀️ Öyleyse bakanlık önce doktorları teşvik etsin, ebeleri daha narin, hassas davranma konusunda eğitsin vs vs.
Çoğul konuşuyorum tabii ki işini hakkıyla yapan çokça hekimimiz, ebemiz var. Ben de o insanlara denk geldim çok şükür 🙏🏻

X