2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    293
Kızlar bizim bebenin kulagindaki sivi olayini biliyorsunuz 10 gun antibiyotik kullandik gene gecmemis. Burundan kamera soktu burnunda sislik var dedi 2 adet sprey verdi biri iliadin. Iliadin kullanmak cok tehlikeli dedi eczacida ilaci verirken. Devlet doktoruna goturdum bu sefer daha cok vaka goruyorlar diye 1 ay bu spreyleri kullan gecmezse tup takilcak dedi. Diger damlada nazoster. Bide bana cok kizdi neden hergun serum fizyolojik ile yikyorsunuz dedi halbuki cocuk doktoru burnunj hep acik tutun demisti kafam allak bullak oldu ya napıcam bilmiyorum

Geçmiş olsun canım, bizim oğlan da mart ayında orta kulak iltihabı oldu. Bi gittik iyileşmemiş bir daha devam, olmazsa tüp takılacak dendi. Biz bir alerji burun damlası kullandık ama nazoster miydi tam emin değilim. Eczanede zor bulmuştuk. Yeşildi. Neyseki ilerlemeden bitti.

Burnun içinin sık yıkanması burun içindeki mukozaya zarar verdiği için çok tavsiye edilmiyor. Eğer emmesine beslenmesine bir engel teşkil etmiyorsa. Ben oğluma yanlışlıkla zarar verdiğimi düşünüyorum hatta, burun yıkama şişesi ile yıkamaya çalıştık ondan sonra oldu maalesef enfeksiyon. Çok oynamamak lazımmış onu öğrendik.

Geçmiş olsun canım, bizim oğlan da mart ayında orta kulak iltihabı oldu. Bi gittik iyileşmemiş bir daha devam, olmazsa tüp takılacak dendi. Biz bir alerji burun damlası kullandık ama nazoster miydi tam emin değilim. Eczanede zor bulmuştuk. Yeşildi. Neyseki ilerlemeden bitti.

Burnun içinin sık yıkanması burun içindeki mukozaya zarar verdiği için çok tavsiye edilmiyor. Eğer emmesine beslenmesine bir engel teşkil etmiyorsa. Ben oğluma yanlışlıkla zarar verdiğimi düşünüyorum hatta, burun yıkama şişesi ile yıkamaya çalıştık ondan sonra oldu maalesef enfeksiyon. Çok oynamamak lazımmış onu öğrendik.
Aynen cok pismanim keske hic temizlemeseydim.
nazoster yesil olan evet. Oglun kac yasindaydi? Cocuk doktoruna sordum iliadinde nazosterde bebeklere verilmez dedi. Iliadinin damlasini verdi. 9 aylikti basladi hala ugrasioz iste.

Aynen cok pismanim keske hic temizlemeseydim.
nazoster yesil olan evet. Oglun kac yasindaydi? Cocuk doktoruna sordum iliadinde nazosterde bebeklere verilmez dedi. Iliadinin damlasini verdi. 9 aylikti basladi hala ugrasioz iste.

Oğlum 2015 doğumlu, 9,5 yaşında. İlladin’i hiç vermedi. Bahar aylarında burun tıkanıklığı yaşıyor çok, alerjiye bağlı. Bebekliğinde hiç yoktu, 3-4 senelik konu. Maskelerden mi oldu nedir.. burun tıkanıklık ile beraber hastalık birleşince kombi oldu sanırım. Sakız çiğnesin demişti, kamerayla bana da gösterdi sıkıntısını. Yetişkin kbb baktı buarada, önce sağlık ocağına götürdüm, onun verdiği spreyler açmayınca bir üst level ilaçlar verdi sanırım bize

Bende anlamadimki 1 ay kullancaksin dedi cocuk doktoruna sorcam bakalim kullanabilirmiyiz diye zaten zonk diye kameranin hortumunu soktu ozeldeki doktor kamerayla bakmayalim travmatize olmasin demisti:)
Cnm fena grip oldum ben sinüslerim doluydu kafam ağırlaşmıştı resmen illadini bir sıktım beynime kadar açıldı bir anda burnum, bir daha da kullanmadım çok güçlü bir sprey çünkü kortizon var içinde bence kullanmadan önce bir uzmandan daha görüş al gerçekten.

Cnm fena grip oldum ben sinüslerim doluydu kafam ağırlaşmıştı resmen illadini bir sıktım beynime kadar açıldı bir anda burnum, bir daha da kullanmadım çok güçlü bir sprey çünkü kortizon var içinde bence kullanmadan önce bir uzmandan daha görüş al gerçekten.
Evet evet kortizol varmis aynen bebekde zeka geriligi yapiyormus cocuk doktoru sakin verme dedi. Iliadinin pediatrik damla versiyonunu yazdi 4 gun uyumadan once 1 damla ver dedi.

Evet evet kortizol varmis aynen bebekde zeka geriligi yapiyormus cocuk doktoru sakin verme dedi. Iliadinin pediatrik damla versiyonunu yazdi 4 gun uyumadan once 1 damla ver dedi.
bi doktor var adını unuttum bulursam atıcam amerikada yaşıyormuş türk çocuk doktoru türkiyedeki doktorların gereksiz antibiyotik kullanımını eleştiriyor sürekli. biri yorumlarda kulak enfeksiyonunu sormuştu doktor da bu enfeksiyon için antibiyotik tedavisinin yanlış olduğunu doğru tedavinin iliadin burnuna fıslatıp tıkanık olan kulak üzerine yatırmak olduğunu yazmıştı deneyin bakın enfeksiyon bir şey kalıyor mu demiş hatta

bi doktor var adını unuttum bulursam atıcam amerikada yaşıyormuş türk çocuk doktoru türkiyedeki doktorların gereksiz antibiyotik kullanımını eleştiriyor sürekli. biri yorumlarda kulak enfeksiyonunu sormuştu doktor da bu enfeksiyon için antibiyotik tedavisinin yanlış olduğunu doğru tedavinin iliadin burnuna fıslatıp tıkanık olan kulak üzerine yatırmak olduğunu yazmıştı deneyin bakın enfeksiyon bir şey kalıyor mu demiş hatta
Zaten atesi cikmadan antibiyotik vermeyin demisti doktor simdiye kadar bosa verdik hep:KK43: kulakta sivi kizariklik goren basiyor antibiyotigi anlamadimki.
son gittiğimiz doktor burunda sislik var akinti yapiyor dedi Iliadin verdi iste bizde damlasini aldik bakalim 2 gundur kullaniyoruz kulaklarini tutmuyor pek.

X