2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Neden en kötüsünü düşünüyorsun ki hiç birşey olmayacak. Ensesi de kalın burun kemiği de var inşallah

Neden en kötüsünü düşünüyorsun ki hiç birşey olmayacak. Ensesi de kalın burun kemiği de var inşallah
Yok aslında hiç kötü düşünmüyorum, bütün ihtimalleri düşünüyorum sadece cinsiyet öğrenme merakınız yüzünden acaba pişman olur muyum diye tedirginim

Teşekkürler arkadaşlar. Doktoruma mesaj atıp sordum bakalım. Ferritinim 22 çıkmış ona rapmen takviye vermemesi düşündürdü
Banada 11. Haftaya girerken multivitamin verdiler demir +sülfat zaten multivitaminin içinde herşey var ama belki kan değerlerine göre veriyordur doktorlar bilmiyorum

Kızlar bide bacağımın üst tarafında ufak çatlamalar olmuş sizde de oldu mu ? 13+2
Ben lierac kullandım ilkinde hiç çatlamadım ki baya iri bir bebekti bende 14 kilo almıştım. Bence çok iyi bir çatlak jeli bunda da 8 haftalık bile değildi sanırım başladım meme karın popo bikini bölgesine sürüyorum çünkü sadece karın çatlamıyor diyorlar. Ama biraz da genetik annemde de hiç çatlak yok hiç bir şey sürdüğünü de sanmıyorum onların zamanında siz yine de önleminizi alın olursa da yapacak bir şey yok zaten

Yok aslında hiç kötü düşünmüyorum, bütün ihtimalleri düşünüyorum sadece cinsiyet öğrenme merakınız yüzünden acaba pişman olur muyum diye tedirginim
Şöyle düşün Allah korusun zaten kötü birşey olsa buna müdahale edilemez ki yani geç kalacağın bir durum olmaz. O yüzden sekreter çok doğru söylemiş ben de iki doktorla ilerliyorum. Perinatolog ayda bir çağırıyor.

ikili test galiba en iyi 13. ya da max 14. hafta içinde bakılıyor. doktor beni 13+3 civarında çağırdı, benim o ara bir seyahatim vardı 1 hafta erteletmek istedim çok geç olur diye ertelemedi. Bence 14-15. haftalar bu ense kalınlığı ölçümü için uygun mu kısmını bi doktorunuzla netleştin.

Zaten burdaki doktorum 13. Haftada çağırdı gidicem o bakacak ense kalınlığına ama işte acaba perinatologa da mı hemen gitsem diye ikileme düşmüştüm canım

Bence bukadar kiloyu kafaya takmamak lazım internetten araştırırsanız bebek 3-3,5kilo plesanta 1-1,5 kg kan artışınız 1,5-2kg anne suyu 1,5-2kg rahim büyümesi gibi bir çok faktör daha var nasıl kilonuz veya bedeniniz değişmeden nasıl doğum yapabilirsiniz ki ancak yemeden hamilelik boyunca kusarsanız kendi kilonuzdan vermiş olur bebek ağırlığını abzorde edip serum ve vitaminlerle beslenerek süreci atlatabilirsiniz. O da nekadar sağlıklı olur soru işareti ama tercih meselesi olur tabi

Anaammmm memeye sürmek hiç aklıma gelmedi benimçok mantıklı bende şimdilik sürüyorum çatlak görmedim valla herhalde işe yarıyor

Yani belki de grupta en çok kilosu olupta hamile kalan ben olabilirim. 88 kiloyla hamile kaldım ve vücudum aniden ödem topladı ilk 9 hafta. Gerçi tiroidlerim de çalışmıyormuş etkisi olabilir demişti endokrin uzmanı ama :) Şimdi güncel 92 oldu. Sağlıklı beslenmek dışında bir şey yapmıyorum paketli gıda vs ama veririm sonra diye düşünüyorum ne yapalım :)

benim için önemli canım yoğun bakım valla, iki doktora gidiyorum birini değiştiresim var ama yoğun bakım olmayan hasteneye de geçmem yani

Ben çok kilo değişimi yaşamadım boyuma oranla aşırı zayıf bir görüntüm var genel olarak ama çok net karnım çıktı ama zaten olması gereken bu kiminin 15. Haftada çıkar kiminin 11. Haftada çıkar kimi 10 kilo alır kimi 20kilo alır ama gerçekçi olmak lazım xs pantolonlarımızla doğuma gitmiycez günün sonunda ki şu 12.ay bitsin inşallah yoga-plates tempolu yürüyüş hepsinide yapmak lazım zaten sizde hiç dert etmeyin benim göbeğimi gördükçe eşim duygulanıp çıldırıyor gözleri dolu dolu gelip sarılıyor çok güzel bir süreç

Anaammmm memeye sürmek hiç aklıma gelmedi benimçok mantıklı bende şimdilik sürüyorum çatlak görmedim valla herhalde işe yarıyor
Evet memelerde önemli bir şişiyor bir küçülüyor filan yerinde durmuyorlar zaten şuan erken çatlak için aslında ama önden sürmek de önemli 30. Haftadan sonra filan olursa başlıyor bazıları doğumdan sonra farkedebiliyor. Çünkü karın şiş ve gergin olduğu için doğumdan sonra da bir balon gibi söndüğümüz için o zaman asıl belli olcak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…