2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Aaaa cidden miii kafam karışıyor öyle olunca yaa ultrason da yanılma payı olur diye duydum bende. ama gelişim önde olunca da doğumu gelişime göre ayarlamıyolar mı
Ben normal haftasına göre ilerlediklerini biliyorum hatta geçenlerde takip ettiğim bir hamiş vardı o da ultrasona göre takip ettiğini ama doktorunun doğumu bu şekilde ayarlanmadığını söylemiş

arkadaşımın riskli bir durumu vardı. çokta iyi bir doktora görünüyordu. ona rağmen ilk başlarda ayda bir sonra iki haftada bir çağırmaya başlamıştı doktoru. mesela bir sonraki çağırdığı zaman 14 hafta olacak benim. belki cinsiyet görünmeyecek. 15 16 da çağırsa belki daha net olurdu. neyse artık bir sonraki gidişimde de yine iki hafta sonra mı çağıracak öğreneceğim :)

Bizimde bir muayene ücretli 10 günde tekrar ücretsiz girme hakkımız var

Az önce ben de prenatal dna testi için numune verdim. İnşallah öncelikle sonucu negatif gelsin içimiz rahatlasın cinsiyetini de söyleyeceklermiş bakalım 10 gün sonra
Geçmek bilmeyen o 10 günü bekleyenler kulübüne hoş gelsin. Umarım çok sağlıklı olduğunun haberlerini alırız. Ama ben öyle hissediyorum zaten

Benim 6 haftalık ilk ultrasonum vajinal oldu sadece. Sonrakilerin hepsi karından devam etti. Vajinal muayene seven bir kadın yoktur bence zaten:) bebeğin artık karından görünecek kadar büyümüş. Bence de sağlıksal bir gereklilik yoksa söyleyebilirsin tercihini.

Benim 5. Haftadan beri karından bakıyor. Kilo fazla olunca karından görünmez diye vajinal e yönleniyor bazı doktorlar ama sanmıyorum öyle olsaydı söylerdin zaten. Canım yurt dışında da ilk üç ay vajinal görüntüleme yapılır. Belki doktorun da o görüştedir. Ama Türkiye’de ki kadınlar istemiyor zorda kalmadıkça. Doktoruna söyle istersen hiç birşey için mecbur hissetme kendini .

bana hep karından baktı. doktorun aklında vajinalden bakılmasını sevmiyorum diye kalmış bende hiç çaktırmadım. ense kalınlığını ölçmeden önceki kontrolde bebek kendini çok göstermemişti. diğer sefer de böyle olursa alttan bakmak zorunda kalırım demişti. sende sevmediğini söylesen aslında faydası olur mu

Ayaklarınızı uzatıp biraz dinlenin eğer geçmezse doktorunuzu bilgilendirin. Neden bu kadar sinirlendiniz?
Bayadir uzanıyorum canım geçti çok şükür hafif normal ağrılarım oluyor
Herkes insan olamıyor canım işte illaki aralardan sorunlu insanlar çıkıyor

Bende 3 kez vajinal muane oldum 8 haftada devlet 9 haftada da kendi doktorum göbekten baktı bakmaz ki özel bi durumunuz yoksa kanama falan bilemedim yani
Bende bu gidişimde söyliycem hani ilk muayenede söyledi daha 12 sonuna kadar bakabiliriz diye yani 7. Haftada da ses etmedim ama söyliyim ya bu sefer

1.69 boyunda 57 kiloyum şuan bile bu doktorun kendi tercihi senin dediğin gibi bence ya çok farketmez normalde kafaya takmam ama ben zaten çocuk sürecinde alttan muayene olayını ilkkez deneyimledim alışamadım hep huzursuz oldum Şuan korkuyorum perşembe gitcem söyliyim bari hiç sormadan soyun modundalar ekipçe ama ben gitmeden arayıp söylicem

Bende bugün kontrole gittim 12+2 yiz ama ultrason da 12+6 çıktı benim diğer bebeler de hep önden giderdi zaten bu bebis de abilerine çekmiş demekki videodan yakaladım ult. Resmi pek net çıkmamış cinsiyet için haftaya tekrar bakalım dedi doktorum sizin tahminler neler kizlar

Eklentiler

• VideoCapture_20230502-181031.jpg
    86,7 KB · Görüntüleme: 63
Ay ben hiç anlamam ama çok kı gibi geldiii

Bu gebeliğimde hiç alttan muayene olmadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…