2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Bir bildiği vardır eminim doktorunuzun.ben de sonlara doğru iki haftaya düşüyor diye biliyorum nst ye falan giriliyor çünkü. Benim doktorum Prof. Perinatolog o hep bir ay bırakalım arayı şimdilik dedi.
benim 12 haftalık oldu da. özel hastane olduğu için mi böyle bilmiyorum. ikili testim vs. hepsi çıktı. kime desem 2 haftada bir gidiyorum diye Allah Allah diyorda bilemedim.

En son ne zaman gittin arası çok uzun değilse evet hiç uymuyor zamanlaması planlaman güzel bence sonucunu kendi doktoruna gösterirsin hem arada bi acil kaçamağı yaparsın doktorda anlar eminim
Kendi doktoruma 7. Haftada gittim acile de 8+2’de 6’sında gitsem dediğim gibi çok arada kalan bir hafta oluyor

benim 12 haftalık oldu da. özel hastane olduğu için mi böyle bilmiyorum. ikili testim vs. hepsi çıktı. kime desem 2 haftada bir gidiyorum diye Allah Allah diyorda bilemedim.
Canım benimki de özel her gittiğimde 1000lira veriyorum ama doktorum bu süre yeterli dedi hatta ben yüksek riskli gebelik kategorisindeyim. Ama mesela merak ediyorsan arada devlete de gidebilirsin sonuçta. Tabiki doktorun da bir bildiği vardır birşey diyemem ona da.

Kızlar merebaaa bişey sorcam. Bugün doktora gittim uygulamaya göre 12+4 dü doktor 13+1 hesapladı. Şimdi ben ultrasona göre mi tarihi ayarlayayım. Ve cinsiyeti tahmini kız dedi kızda tahminde çok yanılma oluyor muu

Bebiş önden gidiyor ama onun tarihine göre doğum olmuyor siz 12+4’ünüze göre devam edin yani ben böyle biliyorum

kızlar doktor benide 2 haftada bir çağırıyor. belli aydan sonra ayda bire dönüyormuş herhalde. ne zaman oluyor ki öyle?
Beni ilk gittimde iki hafta sonra çağırdı. Öncesinde kürtaj geçmişim var takip edeyim diye. Sonra 20 gün sonra ikiliye gel dedi ama aydan aya çekiyor

Beni bugün sağlıkocağından aradılar sorular sordu falan dediki kan verdiniz mi evet dedim sonucları doktorunda görmesi lazım eksik bişey olursa kan verirsiniz sabah 9 da gelin dedim gelemem ben kızım var sabah sabah zor olur kan grubuma kadar bakıldı zaten imza atmam lazımmış falan ısrar etti sonra dedim ki ikiz gebelik o zaman gelmeyin dedi ben doktora burdan baktırım riskli gördü herhalde ama imza atmaya haftaya salı istediğiniz zaman gelin dedi

işte bende yüksek risk vs de olmadığından garip geldi de. parası sorun değil benim için. zaten her gördüğümde mutlu oluyorum belki dese ayda bir gel ben yine erkenden giderim ama özel hastane olunca maddiyat için mi yoksa başka mı sebebi bilemiyorsun. devlette sıra bulması imkansız burda. resmen araya torpil sokarsan anca.

Kızlar selam birşey geldi aklıma ya benim doktorumda 3 haftada bir çağırıyor genelde sayıyor hesaplıyor şu gün gel şukadarlık olur vs diyor. Bundan sonra ayda bire düşecek demişti. Ama kafama takılan konu şu doktorum 12. Hafta sonuna kadar bir problem olmadıkça alttan muayene yapılabilir zararı yok dedi ancak 10.haftaya girmiş olucam ve hiç istemiyorum bu gidişimde alttan muayene zaten tedirgin oluyorum her zaman bu alttan muayene olayından utanıyorum tiksiniyorum geriliyorum söylesem mi? Sizlerde durum ne bilgi verebilir misiniz

Bebiş önden gidiyor ama onun tarihine göre doğum olmuyor siz 12+4’ünüze göre devam edin yani ben böyle biliyorum
Aaaa cidden miii kafam karışıyor öyle olunca yaa ultrason da yanılma payı olur diye duydum bende. ama gelişim önde olunca da doğumu gelişime göre ayarlamıyolar mı

Rahat olmadığını dile getirebilirsin sonuçta senin vücudun senin kararın. Ha zararı olsa yapmaz tâbi her doktor da yapmıyor ama seni geriyorsa söyle. Ve her türlü karından ultrasonla gözüküyor

Bende 3 kez vajinal muane oldum 8 haftada devlet 9 haftada da kendi doktorum göbekten baktı bakmaz ki özel bi durumunuz yoksa kanama falan bilemedim yani

Canım benim doktorum hiç alttan muayene yapmadı. Gittiğim devletteki diğer doktorlar da hiç yapmadılar, teklif bile etmediler. Sadece bir kez kimyasal geçirdiğimde kese var mı diye alttan görmek istedi özelde bir başka doktor. Bence istemiyorsan söyleyebilirsin. Belki cihazları alttan muayenede daha net gösteriyordur ama artık büyümüştür zaten karından da net görülebilir

Ya bende bugün onu düşündüm genelde özeller de 10 ya da 15 gün içinde ikinci gidişlerde muayene ücretsiz oluyo onlarda ileri tarihe verince ücret veriyoruz benimde aklıma takıldı acaba ücret için mi gerek mi görmüyorlar. Şu da olabilir her defasında ultrason bebeğe iyi olmayabilir radyasyon açısından o da mantıklı bir sebep

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…