2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kizlar saclarimda inanilmaz dokulme var dustan cikinca öbek öbek sac dokuluyor. Gun icinde kedi tuyu gibi kiyafetlerim sac oluyor sizde varmi boyle bisey 11. Haftadayim
Ahhh gebeliği öğrenmeden önce birden başladı bazen olurdu ama dönem dönem bu çok fazla kesin b12 d vitaminim düşük devlette kan tahlillerinde bunlara bakmamış o yüzden gitmiştim sırf biliyorum çünkü bir de 2 tane şuan beni tüketiyolar enerji 0
Kızım da da vardı taa ki b 12 düşük çıkıp iğne vurulana kadar düzelmişti ama nerden baksan 20 haftalıktım baktırmakta fayda var hem bebekler için de önemli

Ah keşkee dün sadece akşam yemeği yedim, onlar da gayet hafifti; pırasa ve yayla çorbası. Hem akşam hem de gece mide yanmasıyla kıvrandım gebelikte kesin çözüm yok, tek kesin bilgi bu
Pırasada etkilemiş olabilir neden dersen bazı soğanlar beni etkiliyor. Hepsi değil ama bide ekmekte de şeker var ondanda olabilir. Bende hep yediklerim neden oldu demekki farklı sebepleri de oluyor.

Kızlar ben aslında gebeliğin başından bu yana 5 kilo verdim. 11 artı 5 bugün ve farkettim ki belim yana doğru genişlemeye başladı. Kilo almışsındır dersiniz diye zayıfladığımı belirttim. Sizde de genişleme var mı farkediyor musunuz hiç? Bu kız belirtisi mi erkek mi

Ben tartıldım aynıyım keşke bir 5 kilo versem tam evlendiğimde ki kiloya dönerdim geniş olunca kız derler (teyzeler derler ben bilemem)

Radyoloji bölümü veya perinatologlar bakmıyor mu kızımda radyoloji doktoru yapmıştı muanesini
Doktorların muane etmesini hiç duymadım canım ben
Benim arkadaşımda böyle söyledi bende kendi doktorumuz diye biliyorum ama arkadaşım ve tüm tanıdıkları böyle ilerlemiş bakalım bende doktoruma soracağım ama büyük ihtimalle devlet hastanesinde yaptırırım pahalıdır diye düşünüyorum gittiğim hastanede

Ben tartıldım aynıyım keşke bir 5 kilo versem tam evlendiğimde ki kiloya dönerdim geniş olunca kız derler (teyzeler derler ben bilemem)
Bende öyle biliyorum tüm işaretler kız gösteriyor bakalım. Çokta ümitlenmek istemiyorum ama Rabbim bilir doğru olanı. Valla ben yemek yiyemedim çok ilk zamanlar yoğurt salatalık peynir domates tarhan çorbası ve yayla çorbası dışında bir şey yiyemedim. Öyle olunca da kilo verdim.

Güzelse devlet hastaneniz olabilir tabiki bizim buradaki pek içime sinmedi zaten ikilide yaptıramıcam ikiz olduğu için doktor perinatologu önerdi ona muane olucam umarım sürekli petinatog ile ilertletmez yoksa vay halime kan tahlilleri için bende devlete gidicem özelde ona verdiğim paraya içim acır gerçekten

Bence bir fiyatını sor. Çok değişiyor ben 305 muayene parası veriyorum. 200 de ikili taramaya istedi 505 e geldi yani. Ama çok uçuk paralar isteyen yerler varmış

Bence bir fiyatını sor. Çok değişiyor ben 305 muayene parası veriyorum. 200 de ikili taramaya istedi 505 e geldi yani. Ama çok uçuk paralar isteyen yerler varmış
Yani bizim muayene 565₺ zaten 400 bile olsa her türlü 1000’i buluyor ama bu ay zaten muayene olucaktım kendi içimde onu vermemiş sayıp eğer 300-400 bişeyse kendi gittiğim hastanede yaptırabilirim ama muayene bile bu fiyat olunca hiç umudum yok

Bende çok bilmiyorum aslında izmirdeyim önerilere açığım zaten çok yaptırmakta içimden gelmiyor da müdahale edilebilecek bişey olursa pişman olmak istemem bazı durumlarda doğumdan hemen sonra müdahale edebilen durumlar da olabiliyor ya vs vs ne zor bir süreç telaşımız hiiçç bitmiyor beta kese kalp atışı testler ohoo

Canınızı sıkmayın benim doktorum bu dönemde çok fazla zaten tıka basa yemek yenmenin hiç bir faydası olmadığını söyledi çünkü 3 ayın sonunda zaten bebeğin maksimum 100 gram olcağını söylemişti(gram konusunda emin değilim ama çok az söyledi) ilk tremesterdan(yanlış yazdım kesin) sonra beslenme daha önemli oluyor o zamanda inşallah bulantılarımız vs azalır

Gerçekten bitmiyor doğuma kadar dokuz doğurucaz bu tecrübe ile sabit izmir üniversite hastanesi var diye biliyorum orası olabilir tam bilmiyorum istanbulda yaşıyorum ama abimin eşi aydınlı konuşmalarda öyle duymuştum sanki

Evet 3 ay benim yediklerimden beslenmiyormuş zaten öyle demişti bana da. O yüzden çok sorun etmedim ama aç kalmamaya dikkat ettim yine de. Allahtan su içmekten tiksinmedim. Onu içemeyen arkadaşlarda vardı

Midesi bulananlar ve yemekten tiksinenler akşam yemeklerinde ne yiyorsunuz? Makarna tost patates dışında bi seçeneğim yok resmen haftalardır, varsa mide bulandırmayan yemek önerileriniz alırım
ekmek arasi kahvalti tarzi yedigimde rahatim biraz.ama bugun tavuk yedim cok kötüyüm keske yemeseydim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…