2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Biz ramazan boyunca haftasonları özellikle kayınvalidemde yedik yemeği, eltim ile beraber oturuyorlar üç çocukları var kalabalık olduğumuz için salona büyük masa açıyor ben gittiğimde . Her gittiğimde de 9 haftalık hamile falandım o ara kask ve bel ağrılarımın en fazla olduğu haftalar . Masayı ben kurardım yerdik içerdik 10 kişilik masayı bana bırakıp namaz kılmaya giderdi eşimden yardım isterdim . bi gün artık canıma tak etti onlar namaza durdu ben sofrayı toplayıp hiç bişey demeden eşimi alıp evime geldim. Eşim de gördü halimi. Hiç arayıp sormadım gitmedim de kayınvalidem niye gelmiyorsunuz demeye başladı. Bende açık açık söyledim kayınvalideme, nazlanıyorum diye düşünme ama ben her geldiğimde çok yoruluyorum belim ağrıyor zoruma gidiyor dedim. Tek başıma topluyorum sofrayı acıyan olmuyor ben kendi evimde daha az yoruluyorum dedim. O yüzden gelesin gelmiyor dedim. Ses etmedi. Sonra yine davet etmeye devam etti. Gittiğimde farkettim ettim ki koşa koşa namaza kaçan eltim sofrayı toplayıp öyle namazını kıldı. Bir iş elime aldığımda eltim sen yorulursun bırak ben yaparıma döndü:) yani senin konunla alakalı olmayabilir ama ben de böyle birşey yaşadım anlatmak istedim. İnsanların gözüne sokmak gerekiyor bazı şeyleri.

Bazıları kötülüğünden yapmıyorlar ama anlamıyorlar mı işlerine mi gelmiyor bilmem, gidip konuşmadan olmuyor. Neyse belli ki konuşunca hak vermişler sana

Bazıları kötülüğünden yapmıyorlar ama anlamıyorlar mı işlerine mi gelmiyor bilmem, gidip konuşmadan olmuyor. Neyse belli ki konuşunca hak vermişler sana
Eltim doğurana kadar ev işlerini geç badana bile yapmışlığı var ama bu o onun tercihi ben böyle işlere kalkışmam. O yüzden onlara göre gayet normal şeyler :) beni nazlı bile bulmuş olabilirler . Aman buldunlar daha iyi :)))

Valla ben de yapmam kim ne yaparsa yapsın. Hayatım boyunca risk sevmeyen biriydim hala da öyleyim. Pimpirikli değilim ama ne gerek var ki mesela badana yapmaya

Kızlar bir soru sormak istiyorum. Devlet hastanesinde diyelim ki hiç bir sorun yok doktor normal doğum yapabilirsin dedi ama sezaryen istediniz. Sezaryen yapıyorlar mı yoksa normal doğuma engel olmadığı için normal doğum mu yapman gerekiyor beni bilgilendirir misiniz?

Devlet normal dediyse normal canım sezeryan doğum yapanları bile sancısı gelip gittiğinde altan muayene ediyormuş normale müsait mi diye

Hayati tehlike olmadığı müddetçe bebekte ve sizde sonuna kadar normal dogumu deniyorlar canım risk olursa sezeryan oluyor soyle soyliyim ben riskli gebeliktim ozelle aynı anda devlete gitmiştim beni acil yatirmislardi orda kalırken suyum tamamen gelmisti 35 haftada olmama rağmen normal denediler beklediler ben imza atıp çıktım ozele kendi dr gidince sezeryana aldi ama normal dogum yapabilirmisim cok rahat kendi dr da öyle demişti ben kendim istedim

Ya ben normal istiyorum ama korkuyorum da ki son aylara doğru fikrim illa değişir aklım sezaryene kayacak gibi. Özele gidiyorum ama ücreti çok o yüzden devlete gideyim dedim. Ama devlette de eğer normal doğuma engelli yoksa sadece isteğe göre sezaryene almıyorlarmış diye duymuştum onu öğreneyim dedim doğru demek ki of offff napcam acaba Allahtan daha cok var

Çok teşekkür ederim umarım sağlıcakla kucağımıza alırız..

Öncelik normal doğuma yönlendiriyorlar yani bizim isteğimize göre davranmıyorlar çok acil hayati bir durum olmadıkça

Cidden herkese herşeyi bazen tek tek anlatmak gerekiyor ima etmek, belli etmek fayda etmiyor yani Hiç birimizin yaşadığınında naz olduğunu düşünmüyorum. Psikolojik olduğunu düşünmüyorum. Çünkü herkesten önce bunu yaşayan kişilerin hayat kalitesi düşüyor zaten

Herkes psikolojik psikolojik diyip durdu. Hamilelik belirtilerim olmasına rağmen psikolojiktir diye diye adetten sonrasında 4 gün bekledim. Kemiklerim acıyor diyordum abartiyorum zannediyorlardi. Sürekli uyku halindeydim üşengeç ve tembel oldum. Zorlana zorlana bir şeyler yapmaya çalıştım. Neyse adet 4 gün gecikti. Kan verdim. 2054le hamile olduğumu öğrendim. Ondan sonra inandılar. Hayır yani bir zaman sonra insanın kendisi de inanıyor psikolojik olduğuna. Kendi belirtilerime kulak asmamaya çalışıyordum

İki arkadaşım devlette doğum yaptı. Normal doğum istiyorlardı baştan sona ama doktorlar sezeryana karar verdiler. İkisi de farklı şehirlerde sezeryanla doğum yaptı. Senin isteğinin bi geçerliliği olmuyor durumun neyi gösteriyorsa ona uygun davranıyorlar

Kanda pozitif gördüğünde de dur hele önce keseyi görmeden sevinme diyenler de var

Cok haklısın bu dönem cok hassas biraz anlayış empati lazım valla ben eşimin ailesi uzakta gidemedim kendisi gidip geldi zaten bulantılarım fazla neden rezil olayım sağlık daha önemli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…