2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Belkide çok kolay rahat bir doğumun olur canım inşallah nasip nerdeyse doğumun orda olur bende devlette yatıyordum 2 hafta sonunda çıktım ozelde oldu dogum nasip tamamen ama haklısınız özeller kafayi yemis fiyatlar konusunda hem muayeneleri hem doğumlar hem tahliller zaten bebek eşyalarıda çabası

Merhaba, devlette doğumla ilgili bir bilgim yok maalesef ama şu aşamada doğum şeklinizle ilgili peşin hükümlü olmamanızı öneririm. Her doğum kişiye özeldir, hatta aynı kadının ikinci doğumu ve hamileliği bile ilkinden farklı oluyor çoğu zaman, yani kimi için sezaryen idealken kimi için doğal doğum ideal olabiliyor çünkü ikisinin de olası komplikasyonları var, önemli olan size hangisinin uygun olacağını dürüstçe saptayacak bir doktordan tavsiye almak (o da ancak gebeliğin ilerleyen haftalarında belli olacaktır). Ben ilk gebeliğimde normal doğum çok istememe rağmen doktor önerisiyle sezeryan oldum (yaşım 35’i geçmişti, bebek 4 kg. yakındı ve boynuna iki kere kordon dolanmıştı). Normal doğumdan her normal kadın gibi ben de çok korkuyordum ama sezeryan hakkında duyduklarım ve okuduklarım yüzünden helak ettim kendimi operasyona kadar. (Benimki iyi geçti çok şükür, çok şanslı sayıyorum kendimi ama bu ikinci gebeliğimde o ilk sezaryenim yüzünden sorun yaşamaktan korkuyorum hala). Diyeceğim o ki, sağlıklı bir gebelik geçirmeye odaklanmak ve güvenebileceğiniz (özel veya devlet) bir doktor bulmak şu aşamada daha önemli. Bence sırf çatı muayenesini geçtiniz diye sağlık durumunuzu, diğer fiziksel özelliklerinizi (yaşınız kg.’nız, genel hamileliğiniz) ve bebeğin durumunu gözardı ederek normal doğumda ısrar eden bir doktor ne kadar kötüyse, normal doğumun sizin için çok da uygun olacağını bile bile sizi sezaryene yönlendiren doktor da o kadar kötü olabilir sizin için (ve tabii hepimiz için).

Teşekkür ederim. Rabbim en hayırlı hangisiyse onu nasip etsin hepimize..

Fesatlık değil de belki tecrübedir. Şahsen ben kayiplar yaşadığım için hiçbir aşamada tam sevinemedim. Ne testte, ne kan tahlilinde, ne kesede ne de kalp atışında. Hep bir şey olacak edisesi yaşadım. Her aşamayı geçince biraz rahatladım. Tabi ilk defa hamile kalan birine bütün bu olumsuzlukları sıralamak doğru olmaz.

Ben sizinle hemfikirim kendim daha rahatlayamadım. Ama insan bunu başkasından duymak istemiyor. Kötü tecrübe duyunca insan çok fazla etkileniyor. Ben anca doğurunca rahatlayacağım heralde

Çok üzgünüm, çok geçmiş olsun. Dualarım sizinle.

Ben sizinle hemfikirim kendim daha rahatlayamadım. Ama insan bunu başkasından duymak istemiyor. Kötü tecrübe duyunca insan çok fazla etkileniyor. Ben anca doğurunca rahatlayacağım heralde
Ben de üç ayı tamamlıyorum ama hala insanlara hamileyim derken korkuyorum. Sanki bir şey olacak gibi geliyor öncekilerden dolayı. Hala bir şey olur endişesiyle söylerken çekiniyorum. Ben de çok rahat olanları görünce şaşırıyorum. Keşke onlar gibi olabilsem diyorum ben de doğurunca rahatlayacagim, su an hareketlerini hissetmediğim için ne durumda diye devamli aklımda, belirti arıyorum sürekli.

dualarim seninle hakkinda en hayirlisi olur insallah

Devlet hastanesini hiç bilmiyorum ama ben ilk kızımı beklerken doğum benim için bir tecrübe, nasıl paraşütle atlamayı bilmiyorsam doğumu da deneyimlemedim bilmiyorum diyordum. Belki çok pozitif yaklaştığım için belki acı eşiğinden belki bebeğin geliş şeklinden bilmiyorum çok rahat bir doğum yaptım 7 cm ile girip 2 saate doğurmuştum

Açıkçası doğum için bizde baya yüksek bir rakam aldık 27,900 ve haziranda değişeceğini söylediler bu epiduralsiz fiyatmış. Ben ilkinde almadım zaten de sadece doktorumu çok seviyor ve güveniyorum. 3950 bebek doğurdum sadece 1 kesi var başkası olsa baya keserdi riske girmemek için herhalde diye düşündüm hep o yüzden kendi doktoruma çok saygım var. Beni hep doğru yönlendirdi hep cesaret verdi doğal doğum konusunda. Bu arada doktor gerçekten son dakika geliyor bebeğin saçı maçı gözüküyor öyle geliyor yani aslında devlet özel bence hiç farketmiyor o işi yürüten asıl kişi sizsiniz. Sadece beni ebe yönlendirmişti işte nefes al sancın gelince ıkın gibi onu öğretti bir de pilates topunda ne yapmam gerektiğini öğretti o kadar. Bence dünyanın en mükemmel duygusu o tanışma anı, ben dediğim gibi hep deneyim olarak çok pozitif düşündüm çok çok kolaydı. Şimdi bunda da evimizin son üyesiyle tanışma olarak hayal ediyorum aklımın en ufak köşesinde korku yok hep olumlu yaklaşıyorum hepimizin kolay doğumları olsun inşallah

Selam kızlarım. Normal beni bilgilendirin ölcem yoksa endişeden. Ben şu an 8+4 hamileyim fakat hamileliğimi öğrendiğimden beri beter halde kabızım ve basurumda var gerisini siz düşünün. Üstelik karnımda şiş berbat derecede çünkü ihtiyacımı karşılayamıyorum gaz bile çıkaramıyorum. Doktor dupalac verdi akşamları yatmadan 1 ölçek sadece fakat araştırdım biraz kötü yorumlar yapılmış. Hamilelikte olmaz, kesinlikle ilk zamanlar kullanılmamalı vs vs. Sonuçta bunu bana bir doktor verdi. Kullanıyorum ama endişeliyim beni bi aydınlatın

Bende kabızım benimde hemoroid problemim var önceden beri yeni yeni düzelmeye başladı kabızlık oda yine 2-3 günde ama daha rahat çıkıyorum zorlama olmuyor su içemiyorum sanırım oda çok etkiliyordu yavaş yavaş içmeye başladım artık eski durumdayken kayısı yiyordum şimdi suyu bi anda içiyorum bir şişeyi bi beş dakika içinde bitiriyorum o sıradada biraz yürüyüş yapıyorum hemen geliyor

Bende günde bol su içiyorum ama yok tuvalete çıkamıyorum. Geliyor, gidiyorum bir umut ama yok maalesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…