2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Ben yavaş yavaş başladım artık kuzum. Şuan 11+2 yım ateş ölçer, tırnak törpüsü, prematüre bebek bezi, katlanır banyo setini aldım şimdilik. Sırada elektronik aletler listesi yaptım onlara başlicam. Süt pompası, sterilizatör, hava nemlendirici vs. Bide pişik kremi stoğu 😅
Tam olarak aklımdaki sorular bunlar😂😂😂 Hangi marka ne alalım arkadaşlr deneyimliler destek istiyoruz🙏

Günaydın arkadaşlar, hepinizin bayramını kutluyorum ☺️ Dün doktordaydım ben de. 9+1 haftalık oldu. Doktor tarama testleri ve fetal dna dan bahsetti. İkili testi önerdi ancak olası bir risk durumunda amniyosentezi önermedi. Fetal dna yı düşünün hem onda doğruluk oranı daha yüksek dedi. Sizler hangi testleri yaptırmayı planlıyorsunuz? Bu arada cinsiyet tahmini için fotoğraf ekliyorum ☺️ Kız gibi ama ne dersiniz?
Fenalık dna daha çok gene bakıyor ikili test üç geni tarıyor dedi doktorum. Bir gen hastalığı tespit edilirse de tedavisi mümkün olmadığı için ben ikisini de yaptırmadım. Ya doğuracaksin ya gebeliği sonlandiracaksin. Şimdi böyle heyecanlı iken testten çıkacak küçük bir ihtimal bile aklımızı bulandıracak. Bütün gebeligimi keyifsiz ve şüpheli geçirmek istemediğim için yaptirmadim. Tabiki tercihtir.

Günaydın arkadaşlar, hepinizin bayramını kutluyorum ☺️ Dün doktordaydım ben de. 9+1 haftalık oldu. Doktor tarama testleri ve fetal dna dan bahsetti. İkili testi önerdi ancak olası bir risk durumunda amniyosentezi önermedi. Fetal dna yı düşünün hem onda doğruluk oranı daha yüksek dedi. Sizler hangi testleri yaptırmayı planlıyorsunuz? Bu arada cinsiyet tahmini için fotoğraf ekliyorum ☺️ Kız gibi ama ne dersiniz?
kiz gibi geldi banada 😌

Ay keşke böyle şeyler görseydim yaa o kadar saçma sapan şeyler görüyorum ki anlatamam bile😤😂
Bende gece en az bir kere uyanıyorum. Ve gerçekten saçma sağan rüyalar görüyorum. Eşimi de gördüğüm oldu dedikleri gibi hormonlardan kaynaklı ekstra arzuluyor bazen sanırım insan. Ama onun haricinde bebeğimi kaybettiğimide gördüğüm oldu. Herşeyi görüyorum

Merhaba 😊 benim doktorum ikili testten bahsetti , fetal dna yaptırsam mı diye sordum istiyordum çünkü. Ez cümle arkadaşım yaptırdı ben de yaptırayım maddi durumum yüksek diyorsan yaptır. Ama yaşın 28 riskli çıkacağını düşünmüyorum dedi. İkili test sonucuna göre aksiyon alırız zaten dedi. Ben doktoruma güveniyorum kendisi başhekim yardımcısı o yüzden onun dediğini yapacağım . Yaşın 35 olsaydı zaten farklı konuşurduk dedi 🫠

Merhaba 😊 benim doktorum ikili testten bahsetti , fetal dna yaptırsam mı diye sordum istiyordum çünkü. Ez cümle arkadaşım yaptırdı ben de yaptırayım maddi durumum yüksek diyorsan yaptır. Ama yaşın 28 riskli çıkacağını düşünmüyorum dedi. İkili test sonucuna göre aksiyon alırız zaten dedi. Ben doktoruma güveniyorum kendisi başhekim yardımcısı o yüzden onun dediğini yapacağım . Yaşın 35 olsaydı zaten farklı konuşurduk dedi 🫠
Benim yaşım 32 ancak bende şöyle bir durum var. Annem benden önceki kardeşimin doğduktan sonra beyninin ön tarafta olduğunu ve bir hafta içinde vefat ettiğini söyledi. Doktorlar yaşasaydı da engelli olacaktı demişler. 90 yılında yaşanıyor bu olay. Genetik bir problemden mi olduğunu bilmiyorlar. O sebeple ben yaptırsam mı diye düşünüyorum 😥 çok gerginlik verici bir durum

Benim yaşım 32 ancak bende şöyle bir durum var. Annem benden önceki kardeşimin doğduktan sonra beyninin ön tarafta olduğunu ve bir hafta içinde vefat ettiğini söyledi. Doktorlar yaşasaydı da engelli olacaktı demişler. 90 yılında yaşanıyor bu olay. Genetik bir problemden mi olduğunu bilmiyorlar. O sebeple ben yaptırsam mı diye düşünüyorum 😥 çok gerginlik verici bir durum
Anladım böyle bir durumda iç rahatlatmak amacıyla yaptırman senin için doğru olabilir 🙏

Her hafta sonu eşimin ailesinden birileriyle bir yerdeyiz bıktım cidden normalde olsa seslenmem ama bu dönem hem çalışıyorum hem ev işi hem sürekli akraba ziyaretleri kutlamalar etkinlikler dayanamıyorum ya söylediğim zamanda eşim kırılıp üzülüyor 😔 Ama her haftasonu akrabalarla olmayı kim ister bukadar halsizken keyifsizken

Her hafta sonu eşimin ailesinden birileriyle bir yerdeyiz bıktım cidden normalde olsa seslenmem ama bu dönem hem çalışıyorum hem ev işi hem sürekli akraba ziyaretleri kutlamalar etkinlikler dayanamıyorum ya söylediğim zamanda eşim kırılıp üzülüyor 😔 Ama her haftasonu akrabalarla olmayı kim ister bukadar halsizken keyifsizken
Bence bu dönemde özellikle dikkat edilmesi gerekiyor. Hormonlar, artan kan hacmi özellikle fazlaca yorgunluk yapıyor zaten. Bir de bana 12. Haftada gelen yeni bir güncelleme var; baş dönmesi.
Normal bir zaman olsa eşinin kırılıp üzülmesine hak verebilirim ama bu dönem için veremedim😕 bence uzunca anlatsan, anlayış gösterebilir (malum erkeklere anlatmadan anlamıyorlar)
Ayrıca herkes için geçerli değil biliyorum ama yine de uzun yolculuklar hamileler için çok güvenli değil sonuçta. Hepimiz daha hamileliğin başlarındayız. Daha çok dikkat etmemiz gerekiyor diye düşünüyorum 🤍

X