2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kıslar evde ağırlıksız antrenman yapayım diyorum squattır bacak hareketleridir falan. Doktorum ağırlıksız hafif sporlar yapabilirsin demişti , sizce squat vs zararlı olur mu bu aşamada
Kuzum bu çok önemli bir konu, internette videolar var onlardan yapmanı öneririm. Eğitmenler hamilelik için özel eğitim alarak ders veriyorlar, kafamıza göre yapmayalım. Uzun yıllar pilates yapmış biri olarak söylüyorum, sana normal gelen bir hareket bebeğe çok zarar verebilir. Aman dikkat

Kıslar evde ağırlıksız antrenman yapayım diyorum squattır bacak hareketleridir falan. Doktorum ağırlıksız hafif sporlar yapabilirsin demişti , sizce squat vs zararlı olur mu bu aşamada
İsim verebiliyor muyuz bilmiyorum ama youtube da simge duman diye biri var. Ay ay video çekiyor hamileler için kısa da olsa.
Ben hamilelik pilatesi yapmayı düşünüyorum, onay alabilirsem. Şimdilik yasak

Canım ben spor egitmeniyim şimdi doktor ucunu Cook açık bırakmış bence işini riske atma yanında olsam ben gosterirdim ama şöyle yapabilirsin en garantisi internete hamileliğin ilk aylarında hafif egzersiz yaz videodan bakarak yap çünkü bazı hareketler gerçekten sıkıntılı. Mesela squati kesinlikle ayakta yapmamalisin bebişin sana daha yeni yeni tutunduğu için ayakta yapılan squat direkt pelvik kaslarını çalıştırıyor. Onun yerine yerde squat yapmalısın gibi gibi bir çok türevi var o yüzden videodan bak en garantisi o diyorum valla ben 30 yaşındayım tam 25 yıllık sporcuyum ona rağmen 4. Ayda hamile pilatesi ile basliycam şu aralar sadece yürüyüş yapıyorum riske atmak istemiyorum 5 yıl bekledim çünkü terzi kendi söküğünü dikemiyor bu arada okuyanlara bilgi olsun diye söylüyorum eğer hamile pilatesine gidecek olursanız mutlaka ama mutlaka belgesini sorgulayın bu sizin en doğal hakkınız. Can taşıyorsunuz onlar para kazanacak diye gebeliğiniz riske girmesine hiç gerek yok. Belgesi özel yerden alınan değil gençlik spor onaylı olmalı en garantisi de fizyoterapistlerden hamile pilatesi almak bilginiz olsun

Dilkenn canım sen nasılsın kanamadan sonra doktor kontrolune gıttın mı ? Belki kacırmıs olabılırım kese bozuk vs demıstı sana sonrasında kanaman oldumu ?

Değerli bilgilerin için çok tşk ederim canım. Diğer arkadaşlar da yazmışlar iyi ki sormuşum kafama göre yapmamışım. Ben de bi ara pt ile çalışıyorum evde antrenmanla baya kilolar vermiştim zamanında. Öyle yapayım en asından 3 ay bir bitsin dediğiniz gibi. Mesela oturarak squatı ilk defa senden duyuyorum bilmiyordum :) . Peki yürüyüşü tempolu mu yapıyorsun kaç dk sürüyor toplam ? Kaç adımla bitirsek yeterli sayılır şu aşamada?

Dilkenn canım sen nasılsın kanamadan sonra doktor kontrolune gıttın mı ? Belki kacırmıs olabılırım kese bozuk vs demıstı sana sonrasında kanaman oldumu ?
Yok kaçırmadin canım o sıra çok kayıp oldu ben de yazmak istemedim kanamadan 4 gün sonra benim düşük yaptığımda gittiğim doktoruma gittim karından baktı yoo bu kese gayet düzenli ve gayet kalın bir rahmin var hatta yolk çok çok net görünüyor dedi içim rahatladı. Kanamam durdu lekelenmem de var mı yok mu bilmiyorum yani şöyle ki gece fitili koyduktan sonra sabah pecete baya sütlü kahve renginde oluyor ama gün içinde öyle birşey yok ben de doktora sordum fitilin rengidir o dedi ama benim pek inanasim gelmiyor normalde p.tesi gidecektim ama doktorum c.tsesi gel bı bakalım dedi ondan bile şüphe ettim acaba birşey var mı diye bir de benim doktor çok pimpirikli yani c.tesi günü tam 7 haftalık oluyorum ama kalbi daha duyamayiz duyulmaz diyor suratina yuh diycem olmayacak abimin eşi de aynı doktora gidiyordu kalp atışına 9. Haftada cagirip baktı o derece pimpirikli. Ben o kadar sabredemem valla gelir başında beklerim hocam dedim hahah

Yaa maşallah inşallah hersey yolunda gıder guzel bir süreç yaşarsın saglıklada kavusursun bebegıne ..

İnsanın içine sinmezse sinmiyor başından beri ben tedırgınım yolunda gıtmeyen bırseyler var gıbı hıssedıyorum . Bugun ınanılmaz gerginim çook ağladım . Bence bebeğin gelişimi yavasladı cunku 1 haftada 3 gun buyumesı ımkansız.
Dayanamadım doktordan randevu aldım sanırım benım kadar doktora gıden yok . Yarında gelişimi yoksa umudumu kaybedecegım tamamen.. Bugun bıraz lekelenmem de oldu. Ondan sana sordum umudum yeşerir mi dıye .. İnşallah ben hislerimde yanılırım ..

Ay ne demek canım ne zaman ne istersen sorabilirsin seve seve cevaplarım şöyle ki eğer kanama lekelenme yoksa günde en az 20 en fazla 45 dakika normal nabız yükseltmeyen tempoda yürümen yeterli şimdilik. Bir de herkesin eşiği farklı kimisi 10 dakikada yorulur kimisi 1 saat yürüse bana mısın demez o yüzden sen kendini, vücudunu yorulunca neler hissettiğini biliyorsundur azı çoğu yok kendini çok yormadan istediğin kadar yuruyebilirsjn aslında mesela benim bel fıtığı olduğu için en fazla 20 dakika yuruyebiliyorum hemen belim ağrıyor 20 dakikadan fazlası bana faydadan çok zararı oluyo o yüzden dinleme dinlene yürüyorum sen de kendini bildiğin ölçüde yuruyebilirsin

Amin Allah'ım hepimizin bebeğine sağlıkla kavuşmasını nasip etsin canım okurken üzüldüm ümitsizliğe kapılmak çok kötü çok iyi bilirim ama ben 2 kimyasaldan sonraki düşüğümde anladım ki ağlasam da uzulsem de olacak olan oluyor Allah'ın takdiri dedim kendi kendime ama lütfen yine de kötü düşünmemeye çalış Allah esirgesin bişey olacaksa da kendini suçlayacaksin bu sefer. Ben çok stres yaptım acaba o yüzden mi oldu diyeceksin sen önlemini al gerisi Allah'tan peki ne zamana aldın randevuyu ne zaman gideceksin ?

Bu ara bacaklarım hemen ağrıyor ama ölçeceğim kendimi bakalım tekrardan tşk ederim

Yaa varya biz anneler takacak bişey buluyoruz.. Bi kere kafaya takıldıysa o artık sonuclanana kadar yer bitirir bizi yaa 260 bhcg geldı dıye kahrolmustm ya halbukı artması gereken kadar atmıs, ama işte taktım ya Bı kere o ille neden 1000leri görmedi vsvs kafayı yedim o gun
İçin rahat edecek sonucta git valla.. Kendı kendını yemektense Bir oh cekersın

Eğer doktor vajinal baktıysa lekelenme olabiliyor bir de cihazdan cihaza ölçümler değişiyor

Isparta ama hamile kalmadan yapılmalıymış hamilelikten sonra yapn bi yer varmış ama istanbul izmir ve bursa da geçerliymiş sanırım ben doğum düşündüğüm hastaneye gidip paket soracağım bir de sadece doğum fiyatı soracağım çünlü devletteki dr umu seviyorum onunla doğuma kadar takibi bırakmayı düşünmüyorum inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…