2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kızlar mide bulantısına çözüm bulabilen var mı? Yiyebildiğim tek şey yoğurtlu makarna ve ondan da midem bulandı artık hiçbir şey yiyemiyorum. Doktorum ilaç vermiyor niye vermiyor hala anlamadım. İlaçsız çözüm bulabilen var mı? 😔
Prilam alıp kullanabilirsin zaten hamileler için a grubu bir ilaç. Eczanenden isteyebilirsin kullanmayan gebe yok denecek kadar az zaten. Zencefil çayı içebilirsin doktorum onu da önerdi .

Kızlar bende 9+1 den kendimde yoğunlaşan belirtileri yazayım size. Gece ve sabaha karşı dahil olmak üzere 3 kez falan idrara çıkıyorum. Bu özellik yeni geldi 😂🫠 bir de gün içinde sırtım ağrıyor sanki taş taşımış gibi. Ve gün içinde hep yorgun ve her an uyuyacakmış gibi gözlerim yanıyor ama sızmıyorum da 🫠😀 ve ve ve asabım çabuk bozuluyor çok sinirliyim 🫠
Ben 6+4te böyleyim 😂 gece idrara kalkıyorum ve hamileliğin başından beri bel ağrım var 😂 çabuk sinirlenme de baştan beri var 😂

Kızlar mide bulantısına çözüm bulabilen var mı? Yiyebildiğim tek şey yoğurtlu makarna ve ondan da midem bulandı artık hiçbir şey yiyemiyorum. Doktorum ilaç vermiyor niye vermiyor hala anlamadım. İlaçsız çözüm bulabilen var mı? 😔
Sık ve az yemek faydalı oluyor. Muz, elma, ayva, havuç leblebi tüketiyorum genelde onlar en az miğdemi rahatsız eden şeyler diyebilirim. Onun dışında hiçbirşeyi doğru düzgün yiyemiyorum. Yedikten sonra rahatsız ediyor.

Kızlar Asm de ebe dr vs kalp atışını falan dinliyor mu ?ben de gidip kayıt yaptırıcam ancak doktor kontrolüme var biraz baktılar mı bebeklerin kalp atışına nabzına (asm lerde portatif fetal doppler i olanlar varmış)
16.haftadamin önce dinlemiyorlar onlar yani benim tr deki sağlık ocağımda eski tip ultrason demeyelim de kalp atışı cihazı vardı 16haftadan sonra dinleriz demişti

Dokununca arada agrıyor ama baya baya azaldı . Sadece gözle görülür bir dolgunluk ve damar var

İlk hamileliğim olduğundan bir şey soracağım. Meme büyümeye devam ediyor mu peki? Benim normalde çok küçükler🙃 çok fazla da büyümediler. Genelde ilk haftalarda çok fazla büyüyor diyorlar ama eğer öyleyse yandım ben 🥲

Kızlar sizinle yatarken sağa sola ani dönüşlerinizde kasıkta acıma oluyor mu unutuyorum dönerken hızlıca dönüyorum bi batma oluyor özür diliyorum hemen bebeğimden😂😂🤭
Ben o yüzden yavaşça dönüyorum. Dikkat etmezsem ince bir sızı giriyor bana da ☺️

Kızlar bişey sorcam benim en az 15e yakın kistim var her iki memede de var hemde birbirine bağlı üzüm sarmalı şeklinde ama sadece biri riskli görünüyor 2 ayda bir kontrole gidiyorum. Bu yüzden göğüslerim hormonlardan ve büyümeden kaynaklı anlatamayacagim şekilde hassas yürürken bile göğüslerimi tutup yürüyorum o derece 😅 doktoruma kistlerim göğüslerim büyüdükçe kistlerim daha da çok büyür mü ve emzirmede sıkıntı olur mu diye sordum. Doktor da üzüm sarmalı gibi birbirine bağlı olduğu için cok ağrılı olacağı kesin sütüne engel olacağını sanmıyorum ama aşırı büyüyüp morarip sürekli mastit olma olasılığın yüksek demişti. Aranızda göğüs kisti olan var mı nasıl ilerliyorsunuz bu durumda ?

iyi aksamlar kizlar. Bogaz agrisina ne iyi gelir ilacta icemiyoruz tuzlu sirkeli gargara denedim viks falan surmedim emin olamadim ne yapabilirim baska

Kızlar bişey sorcam benim en az 15e yakın kistim var her iki memede de var hemde birbirine bağlı üzüm sarmalı şeklinde ama sadece biri riskli görünüyor 2 ayda bir kontrole gidiyorum. Bu yüzden göğüslerim hormonlardan ve büyümeden kaynaklı anlatamayacagim şekilde hassas yürürken bile göğüslerimi tutup yürüyorum o derece 😅 doktoruma kistlerim göğüslerim büyüdükçe kistlerim daha da çok büyür mü ve emzirmede sıkıntı olur mu diye sordum. Doktor da üzüm sarmalı gibi birbirine bağlı olduğu için cok ağrılı olacağı kesin sütüne engel olacağını sanmıyorum ama aşırı büyüyüp morarip sürekli mastit olma olasılığın yüksek demişti. Aranızda göğüs kisti olan var mı nasıl ilerliyorsunuz bu durumda ?
Normalinden fazla açıyordur yav kıyamam ☺️

iyi aksamlar kizlar. Bogaz agrisina ne iyi gelir ilacta icemiyoruz tuzlu sirkeli gargara denedim viks falan surmedim emin olamadim ne yapabilirim baska
Eğer miden bulanmıyorsa ılık ballı süt, veya zencefil bal karabiberi macun gibi yapıp kaşıklamak. Hem faydalı hem gerçekten iyi geliyor☺️

İlk hamileliğim olduğundan bir şey soracağım. Meme büyümeye devam ediyor mu peki? Benim normalde çok küçükler🙃 çok fazla da büyümediler. Genelde ilk haftalarda çok fazla büyüyor diyorlar ama eğer öyleyse yandım ben 🥲

Ben o yüzden yavaşça dönüyorum. Dikkat etmezsem ince bir sızı giriyor bana da ☺️
Benim göğüslerim büyüdü evet mesela rengi de sanki kızarıyor gibi. Halka kısmı genişliyor anlıyorum ben🤭 böyle pigmenti dağılmış gibi duruyor yukarı doğru. Ama bence asıl 2. 3. Trimesterde daha da büyüyecek süt dolacak artık☺️

X