2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Normal doğumda epiduralı bilmiyorum fakat sezeyanda spinal oldum çok rahat geçti tümden uyuyunca kalkınca direk o ağrıyla kalkmak sor olur sanırım ama sipinal de yavaş yavaş etki azaldığı için ağrıyıda çok hissetmedim çok rahat geçti benim için kimse benden o performansı beklemiyordu sizin normal mi olacak doğum
Şimdilik normal doğum olmasını istiyorum. Tabii daha gebeliğin başındayım ilerde bir aksilik olmazsa inşallah normal olacak.

Kizlar cilege alerjisi olan varmi? Ben hamile olmadan once alerjik bi cildim vardi ama cilege yoktu dun aksam afedersiniz biraz cilek yedim her yerim kabardi sinek isirigi gibi dirseklerim diz kapagim ve ayak bilegim deli gibi kasiniyor ve sabah kalktigimda ust dudagim sismis goz kapagim hafif sismis🥺 internetten arastirdim urtiker yaziyordu belirtisi ayni bu ve kortizonlu igne vurulunca gecermis boyle biseye alerjisi olan varmi ya🥺🥺 fotograf ekledim bu sekilde kabarciklar
Canım, kurdeşen tarzı mi kabarıklıklar? Kırmızı pancarı kaynatıp suyunu içtigim bir kür vardı karaciğeri temizliyor ama hamilelik için doğru bir kür olur mu bilmiyorum açıkçası yanlış yönlendirmek istemem

Canım, kurdeşen tarzı mi kabarıklıklar? Kırmızı pancarı kaynatıp suyunu içtigim bir kür vardı karaciğeri temizliyor ama hamilelik için doğru bir kür olur mu bilmiyorum açıkçası yanlış yönlendirmek istemem
Evet canim sanirim kurdesen gibi bisey hamile oldugum icin kortizonlu igne falanda vurduramam eger tedavisi buysa uyuz gibi kasiniyorum😂🤦🏻‍♀️

Evet canim sanirim kurdesen gibi bisey hamile oldugum icin kortizonlu igne falanda vurduramam eger tedavisi buysa uyuz gibi kasiniyorum😂🤦🏻‍♀️
Kırmızı pancar kurdesene iyi geliyor. Kardeşimin de küçükken dudağı davul gibi olmuştu bütün vücudu kabarık kabarikti. Annem o sıralar kırmızı pancar kürü yapmisti. Yıllar sonra bende de oldu dudağım şişmedi ama vücudumda kaşıntılı kabarıklıklar oldu. Kırmızı pancar kürü yapmıştım. Karaciğeri temizliyor diye biliyorum. Şu an hamilelik olunca bişey diyemiyorum tabii doktora da danışmak gerek🤷🏼‍♀️

Kırmızı pancar kurdesene iyi geliyor. Kardeşimin de küçükken dudağı davul gibi olmuştu bütün vücudu kabarık kabarikti. Annem o sıralar kırmızı pancar kürü yapmisti. Yıllar sonra bende de oldu dudağım şişmedi ama vücudumda kaşıntılı kabarıklıklar oldu. Kırmızı pancar kürü yapmıştım. Karaciğeri temizliyor diye biliyorum. Şu an hamilelik olunca bişey diyemiyorum tabii doktora da danışmak gerek🤷🏼‍♀️
Bi bakiyim arastiriyim pancar isini tesekkur ederimm🥺

Aaa çok çok geçmiş olsun canım inşallah birşeyi yoktur 🥺 Aksaray'da yaşıyorum ben canım hatta buradaki de kötü değil araştırma hastanesi yani 😅
Çok sağol canım biseyi yok sanırım elini kolunu oynatabiliyor objeleri sıkıca kavrayabiliyor çok şükür. Sanırım elini çekince bende birakmayinca hissettim sanki kemik ileri gitti geldi gibi. O ara cani yandı demekki. Hastane illaki kötü deildir arastirma hastaneleri çok kapsamlı çok güzel araştıriyor. Amaaaa hasta mahremiyeti diye bişey var canım ben İstanbulda yaşıyorum Avrupa yakası çook kalabalık. Burası kadar kalabalık hiç bir yer yoktur randevu bile almakta sıkıntı çekiyoruz. Bırak 6 kişi 4 kişiyi ben yanımda 1 kişiyi dahi görmedim. Oyuzden çok şaşırdım bu şaşkinligimi mazur gör 🫣

Ayy şimdi de ikinci bebiş mi geliyor :) nasıldı önerir misiniz epidurali?
Bünyeden bünyeye illaki değişiyordur. Ama ben kesinlikle öneriyorum. Son aylarda böbrek genişlemesi yaşadım. Crp değerim yükselmişti enfeksiyon vardı vücudumda bebeğe geçerse büyük tehditti. Acil sezeryana alındım. Normal doğumda epidurali bilmiyorum o yüzden.

Ayy şimdi de ikinci bebiş mi geliyor :) nasıldı önerir misiniz epidurali?
2. Bebiş evet😊. Sezeryanda epidural ve spinal diye ayrılıyor. Ben sezeryan oldum. Normal doğumda verilen epidurali bilmiyorum o yüzden ama sezeryanı öneriyorum 😂. 2. Yi de sezeryan olup çocuk faslını kapatmayı planlıyorum

Çok sağol canım biseyi yok sanırım elini kolunu oynatabiliyor objeleri sıkıca kavrayabiliyor çok şükür. Sanırım elini çekince bende birakmayinca hissettim sanki kemik ileri gitti geldi gibi. O ara cani yandı demekki. Hastane illaki kötü deildir arastirma hastaneleri çok kapsamlı çok güzel araştıriyor. Amaaaa hasta mahremiyeti diye bişey var canım ben İstanbulda yaşıyorum Avrupa yakası çook kalabalık. Burası kadar kalabalık hiç bir yer yoktur randevu bile almakta sıkıntı çekiyoruz. Bırak 6 kişi 4 kişiyi ben yanımda 1 kişiyi dahi görmedim. Oyuzden çok şaşırdım bu şaşkinligimi mazur gör 🫣
Aman öyle olsun Allah beterinden korusun canım 🙏🙏 bura hem kalabalık hem de dediğin gibi mahrem sıfır durumu olmayanlar mecbur geliyor napsin 🥺

Tabiki doktordan doktora değişiyor. Devleti beğenmiyoruz ordada çok iyi ve çok kötü doktorlar olduğu gibi. Ozeldede aynısı. Özelde sezeryani desteklemeyen son ana kadar normal doğumu bekleyen o kadar doktorlar var işte onlari bulmak lazım doğuma daha çok var iyice aratirmak lazım bu zaman zarfinda
Özelden bahsehmiştim bende evet doktorumun gitmesine çok üzüldüm zor seçim yapıyorum kızımda çok doktor gezdim 20 haftamda tamam bu demiştim şimdi bakalım ne olucak umarım iyi biri çıkar karşıma

Özel para almak için yapıyor her şeyi benim bir çok arkadaşım doğum yaptı ya inanirmisin hepside sezeryan oldu ya biride normal olmazmi. Sezeryanin ücreti normale göre daha fazla. Devlet hastanesi sezeryana karşı son ana kadar normal bekler olmazsa sezeyan der para almıyor çünkü. Ama özeller normal olsada sezeryan diyebiliyor. Özele gidersen de gerçekten iyi bir doktor bulman lazım normal doğumu destekleyen para göz olmayan bir doktor bulmak lazım.
Benim gittiğim hastanede normal dogum ücreti ile sezeryan doğum ücreti aynı. 9 bin dediler bana da çocuk doğana kadar zam almasa barii

X