2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Evet evet bendeki de hafta hafta gebelik. Bana da bir dahaki muayeneye kadar bekleyelim dedi kalp atisini duyunca söyler artık nasıl ilerleyeceğimizi

Yaaa benim ilk hamileliğim hep bir endişe halindeyim tadını çıkart diyorlar da dediğin gibi olacak olan varsa sudan sebeple de olur zaten. Doğum konusunda da çok endişeliyim ama doğduğu zaman da tüm acıları unutup gidicez dediğin gibi

Şehir hastaneleri daha temiz devletten . Keşke her şehire yapsalar . Yetmıyo ne doktor ne hastane.
Bende gitmeyi düşünüyorum oraya ama arama vardı sistemden direk almayı bulamadım ben.
Alttan muayane aksine daha iyi ne var ne yok herşeyi net görüyorlar. Ben çekindiğim için keşke karından yapsa diyorum ama kesenin boyutu düzeni herşeyi ilk 3 ay ordan daha net görülüyor.
Yaa aslında normal doğum daha pahalı . Sezeryana 9 küsur dedi normale 10 küsur dedi. Ama doğru normal dogumu beklemek zor geliyor . Sezeryan kes gec

Ben de bu şekilde bir yol izledim, haftaya ilk kontrolüme gideceğim, bir sorun olsa belli olurdu diyorum kendime, hatta oruç tutuyorum, ara ara zorlanıyorum mesela sabah bulantısı oluyor ben de, gün içerisinde geçiyor, inşallah sağlıklıdır bebeklerimiz, öyle olduğuna da tüm kalbimle inanıyorum

Evet yahu hissetmemek çok garip karnında bebek var ama his yok keşke hemen tekme fln bişey yapsalar da içimiz rahat etse sen ne zaman gitmeyi düşünüyorsun peki doktora canım doğuma 1 hafta kala fln mi ben anca 4+6ya kadar sabredebildim valla için rahat olsun Allah'ım riskli bir durum yaşatmasın inşallah sağlıklıdır merak etme evet evet toplu muayaene yapıyorlar burda canım, abimin eşi hem devlet hem özele kontrol olmak istedi bana sen de gel beni yalnız bırakma dedi beraber gittik içeri bi girdim 6 kişi var ultrasonda doktora bakarken diğerleri de kadına ve doktora bakiyor ben istemezdim açıkçası zaten gelinimiz de bidaha gitmedi

Aynı durumdayiz canım uyku beni öldürüyor çalışıyorum da benim evde aynı durumda hicbirseye bakamadım eve gelip yemeği yiyince bir uyku bir halsizlik bastiriyor anlatamam neyse ki son iki üç gundur bir bakabildim evime o da eşimin desteğiyle sürekli yorgunum dediğin gibi. Ve karnım da benim hemen belirdi sanki şuan 7+1im ama senin dediğin gibi 5.5 6.haftada karnım çıktı . Benim ikizlerde de böyle olmuştu birden karnım şişmişti ama tek kese suanlik. Sanırım hamilelikten hamileliğe değişiyor

Ben de öyle ev uçuyor mutfağı mola vere vere topluyorum devam edemicek gibi olursam birakiyorum ama her yer her yerde içimden bişey yapmak gelmiyor göbek çevremde kilom vardı biraz zaten o yüzden hamilelikten mi kendi göbeğim mi bilmiyorum dün ben de kendimi şöyle inceledim aynadan da kendi göbeğimdir diye düşündüm epeyi de sert karnım bı şişlik hissi var

Başta kız gibi hissettim böyle hurafelere inanmam ama sonra pek belirtim olmayip ekşi isteyince oğlum olacak demek ki dedim. Bugün de kız gibi hissettim niyeyse ama gerçekten cinsiyetini anlayamıyorum yavrumun
Ya ekşi yeyince erkek mi diyorlar bizim burda tam tersini diyorlar hatta lafı bile var " ye ekşiyi doğur Ayşe'yi, ye tatlıyı çıkar hakkıyı ya da atlıyı "

Hayır ben de varım, kilom aynı ama belim daha kalın, karnım sert ve şiş. Şişkinlik mi acaba diyorum, bu kadar erken çıkar mı hiç bilmiyorum. bir de sabahları daha düz ama akşamları iyice büyümüş oluyor

Bu doktordan doktora değişiyor doktorum bana normali denetmek için neler söyledi ama ben o stresi kaldırabiliceğimi düşünmüyodum 37+3 kilo alımı az sen daha iyi büyütürsün dedi suni sancı falan verilicekti istemedim zatenn hep sezerya istiyodum kendi isteğimle olmasına rağmen zorunlu girdi yarı fiyatı kadar uygun ödemiştim o zaman bu doktorla alakalı bişey bence ve hastaneden ayrılmış çok üzülmüştüm

Ya ekşi yeyince erkek mi diyorlar bizim burda tam tersini diyorlar hatta lafı bile var " ye ekşiyi doğur Ayşe'yi, ye tatlıyı çıkar hakkıyı ya da atlıyı "
Evet evet ben de öyle biliyorum ama etrafımda eksi yiyenlerin oğlu tatlı yiyenlerin kızı olmuştu ben de bilemedim yaa neyim olcak çok merak ediyorum

Evet evet benim de öyle sert ve şiş ama daha bebek minicik ya ben kendim için kilo olduğunu düşünüyorum

Evet katılıyorum benim doktorum da normal doğum taraftarı hep, hikâyelerinde de görüyorum hep bebekler normal doğumla geliyor

Of bir an önce sağlıklı bir şekilde o günlere atlayalim amiinn
Amiiin inşallah ben de şu 3 ayı atlatıp o tatlişli alışveriş zamanlarına geçmek istiyorum artık gönlüm bı tık kızdan yana gibiydi bugün önüme erkek bebek videoları geldi nasıl tatlilaaar, hangisi olursa çok sevcez zaten sağlıklı olsunlar da
Bu arada sen nasıl oldun canım eve geçtin mi kanaman ne durumda

Yanında çocuklar olması konuşmasını ve bir çok şeyini baya bir etkiliyor kreş tabiki çok iyi bircok şey öğreniyor biz evde ne oğretebiliyoruzki işten güçten fırsat bulupta. Benimki bir buçuk deilde 3 gibi olaydı verirdim.

Ben ve saçma takıntılarım olarak uzanırken bacaklarınızı dümdüz uzatıyor musunuz sanki kötü etkilerse diye uzatmak istemiyorum ama öbür türlü de toplamaktan bacaklarım ağrıyor
kıyamam ya, hiç kötü etkilemez ki bacaklarını uzatmak. ben öksüreceğim ya da hapsıracağım zaman bükülüyorum sadece. cünkü uzanık halde olursa cok ciddi acı veriyor karın bölgeme. onun dısında her zamanki gibi uzanıyorum. bazılarının kaybı var, bazılarının cok, Allah hepimize hayırlı, sağlıklı doğum nasip etsin. ama diyorum burada, çünkü okuduklarım bazen beni çok şaşırtıyor. kendinizi çok kasıyorsunuz bence. her şey olacağına varır. insanlar istemediği bebekleri düşürmek için neler yapıyormuş eskiden de tutunan bebek tutunuyor. sağlıksızsa belki 24 saat yatsan da düşüyor. tabii ki tedbirimizi alıp yanlış şeyler yapmayalım, dikkat edelim ama lütfen bu dönemi kendinize zehir etmeyin. nacizane :)

Bencede tadını çıkar ikinci hamileliğin de cikaramazsin ben sabahın köründe kalkıyorum oysaki evdeyim yat uyu öğlene kadar yoook çünkü bebem kalkıyor. kendimi çok halsiz hissediyorum az uzaniyim diyorum saçimdan tutuyor çekiyor kalk diye böyle bir hamilelik geçiricem. İlk hamileliginm zindan olmuştu endişe kuruntu evham herşey vardı bence sen böyle yapma tadını çıkar. Düşük tehliken şimdilik yoksa araştırma yapma bu internete göre bı hastalık yazsan kansersin beta yazsan yok mol gebelik yok dış gebelik yok kimyasal boşver canım yaa. Ben hiç bilmezdim biliyormusun kimyasal mol su dış gebelik ilk hamile kalınca öğrendim ve sonrası hamilelik zindan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…