2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar, canlar ya ben niye bebeği halen hissedemiyorum., 21.Haftadayım anormal değilmi sizcede. Haziran anneleri olarak benim gibi hissedemeyen varmı.
Herkes yeteri kadar açıklama yapmış bende ekleyim bebeğin konumu çok önemli ilk kızımda 17 hafta olmadan hissettim ve o günden sonra da her gün vuruyordu. Bu seferki de kız en son doktor kontrolünde secde eder gibi duruyordu çok fazla vurmuyor ve az hareket ediyor. Sağlıkla gelsinler dünyaya :)

Çok sevindim aramamalarına ve ağrılarınızın geçtiğine rabbim önce sağlıklı gebelik sonra da sağlıklı doğum nasip etsin. Ben spor yapamıyorum vaktim yok 6 gün ve tam zamanlı çalışıyorum. İstanbul trafiği malum eve gitmek en az 1,5 saat sürüyor :) Yemek yiyip kızımla vakit geçiriyorum bi bakıyorum uyku vakti :)) Bi pazarım var o da temizlik vs geçiyor

Bende agdaya gidiyorum bacak ve paket yaptırıyorum. Ama hamilelikte acayip tüylendim. İnş oğlanın kılları bana geçiyordur. Kurt adam gibi olmaz diyorum

Kızlar ayrıntılı ultrasonu doktorunuz kaçıncı hafta da önerdi. Benim doktorum 24-26 hafta arası diyor bazıları da 21. Hafta uygun oluyor demiş benim doktorum neden geç istedi acaba ben gidip erken mi yaptırsam diyorum

Benimki 20-24 arası dedi cumartesi gidicem bende 21+4 olucaz

Benimki 22+1 de istedi. Hatta iki muayne önce söylemişti geçen gittiğimde detaylıyı sordu 17 şubat dedm çok mu geç verdim acaba diyip tekrar baktı yok iyimiş doğru zaman dedi

20 ile 24 arası yapılıyor demişlerdi bana. Randevu sırası 22 haftaya denk geldi

Amin canım

Çok süper ama ben şunu öğrendim haftasına göre yazılması durumu falan var onu ihmal etme birde grup ders fiyatlarını sor bence öyle biraz daha uygun evet fiyatlar genel olarak yüksek ama tabiki bu arada eğer normal doğumsa seninkisi hipnobirting diye bir kitap var onu oku morgun yöntemi diyor acaip güzel ben okuyorum tavsiye ederim.okudukça heyecanlanıyorum süreç daha bi güzel geliyor

Amin canım çok saolasın hepimiz için inşallah.bu arada sanada maşallah benim çalışma hayatım burada yok artık dil öğrenme şartı falan var çalışmak için uzun bir emek istiyor benimde önceliğim artık bebek o nedenle çalışmadım ama dili kısmen öğrendim.senin aktif hayatın olduğu için bence gerek bile olmayacak belki çünkü çok hali hazırda hareket içindesin sürekli

Bende 19+2 deyim bende hiç hissetmiyorum kaygılandırıyorda aynı zamanda 2 şubatta kontrol var geçmek bilmedi zaman
Hiç endişe etme plasenta önceyse geç farkediliyormuş birde ilk bebekse o nedenle de geç farkedebilirsin hiç kaygılanma..zaten doktor muayene ederken o an bile hareket ediyor onu görüyorsun ama hissedemiyorduk benim erken haftalarda bir bilmedin 2 hareket za zor fark ederken şimdi içimde bir mikser dönüyor gibi hissediyorum bazen günden geceye değişiyor o nedenle bekle yakında hissedersin

Kızlar şu linea nigra denilen çizgi herkeste çıkıyor mu? Bende hiç yok da
Herkeste oluşmayan bir çizgiymiş kiminde geç kiminde erken kiminde hiç.. mesela bende 8. Haftada çıktı ama hiç çıkmayan ve dha yeni çıkanlar bile var önemli değil yani bebeğe yada anneye bir faydası yok olup olmayışının sadece bir çizgi o kadar..

21 ile 26 arası ayrıntılı ultrason haftası belkide o nedenle vermiştir tarihi endişe etme hem daha iyi gelişimini tamamlıyor.ama mesela aşı olmadıysan ne zaman olacağım diye sor ortalama aynı zamanlı aşı da olmak gerekli antikor üretimimiz başlıyor başladı hatta bebeğe geçme vakti geldi o nedenle aşıları bu vakitlerde yapıyorlar

Ben gebe okuluna yazıldım mart ayı için kayıt yaptırdım emzirme doğum bebek bakımı vs egzersizler anlatılıyor beslenmeye kadar . Çoğu özellerde ücretsiz oluyor ben şehir hastanesinde yazıldım belki düşünürsünğz

Aşıyı aile hekimim 20 haftadan sonra yapıyorum dedi ama denk getirmeye çalılıcam teşekkür ederim.

Bende yazıldım ama iş sebebiyle gidemedim. Belki ilerde tekrar giderim.ilk ders guzeldi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…