2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bende tüy çok o yüzden her doktora gidişimde alıyorum.

Kızlar 20+3gunluk gebeyim bir sorum olacak size ben bebeğin hareketlerini baya baya hissediyorum ama tam aşağıda kasıkta zaten başında beri öyle asagidaydi ama kızımda böyle olmadı sürekli aşağıya doğru tekmeliyor dediler ki erken doğum yapabilirsin dikkat et bunu diyen çevrem ve baya korkuttular beni olabilir mi ya böyle bişi 1 Şubat'ta kontrolum var sorucam bu durumu ama yinede sizlere sormak istedim sancı yok ama baya baya tekmelerini aşağıda tamda afedersiniz ama deyimin başında hissediyorum korkuttular beni ya

Canım benim bebeğimde aşağıya tekmeliyor ama erken doğum ihtimali yok dedi perinotolog içini ferah tut çağırma öyle şeyleri çok erken zaten daha bu haftadan sonra yukarı çıkıcak

Benimde genelde aşağıda tekmeler doktor ayaklarını aşağı yerleştirmiş tekmeleri aşağıda hissedersin normal demişti rahim boyun iyiyse neden erken doğum olsun öyle şeyler düşünme

Bunun doğumla alakası yok bebek büyüyünce yukarı çıkacak zaten rahim daha yukarı gidecek büyüklüğe ulaşmadı o nedenle..bu arada sana bir tavsiye baştan beri her yazdığını okuyorum şunu hatırladım ilk başta hatırlarsın sende senin testlerin pozitif çıkmıştı gayet bariz hamileyken bile sana yok yanlıştır yok değildir yok hemen belli olmaz diyip moralini bozuyorlardı.üstelik ozamanlar hastanedeydin annenle ilgileniyordun o psikoloji içerisinde bile sana negatif düşünceler veriyorlardı sakın dinleme insanları bu konu da da rahat ol bence doktoruna sor en doğru bilgiyi sana verecektir ama erken doğum riskini aklından çıkar.herkesin herşeye dili dönüyor sen sakın aldırma olur mu bebeğin daha minik annesi ondan aşağıda ondan bulduğu en rahat yere ayağını koyup tekmeliyor benimde oluyor üstelik hiç aklıma getirmedim sende rahat ol

Alakası yok canım dün detaylı ultrasona girdim çok şükür herşeyimiz yolundaymış hatta rahim ağzı uzunluğuna bile baktı erken doğum için ve oda normal çıktı yani erken doğum şüphesi yok ve bende sürekli bebişimi kasıkta hissediyorum vuruyor ve böyle mısır patlıyormuş gibi oluyor çok güzel duygularmış Rabbim herkese nasip etsin inşallah

Gözün aydın canım çok sevindim bişey çıkmamasına. Hamileğin tadını çıkar bak keyfine.

Gözün aydın canım çok sevindim bişey çıkmamasına. Hamileğin tadını çıkar bak keyfine.
Valla öyle yapıyorım sorma keyfim basıl yerine geldi kız ağlaya ağlaya içim dışıma çıkmıştı.öyle zor ki duyduğun an kendini tutması bebeğin ölür be demek karnımı nasıl tuttum nasıl ağladım oracıkta ve tüm gün hiç bilmiyorım şükür bitti geçti gitti Rabbim hiç birinize duyurmasın böyle sözcükler

Arkadaşlar
Kullandığınız vitaminler ve markalar nelerdir? Mesela kalsiyum kullanırken ayrıca yoğurt ve sütü bolca tüketiyor musunuz?

Allah merhamet versin. Sözde doktor nasıl böyle konuşur anlamadım. Amin amin canım rabbim evlatla sınamasın

merhaba nasıl bulabiliriz bu okulları nerde var vs?

Arkadaşlar
Kullandığınız vitaminler ve markalar nelerdir? Mesela kalsiyum kullanırken ayrıca yoğurt ve sütü bolca tüketiyor musunuz?
bana kalsiyum vermedi doktor. ocean mummu omega 3, devit d vitamini ve gyneforon demir hapı kullanıyorum. demir hapını kahvaltıdan iki saat sonra alıyorum süt ürünleri tükettikten sonra iki saat ara olması gerekiyor çünkü. geçen gittiğimde ağrılarım in de magnezyum yazdı onu ve diğerlerini de tok alıyorum

Peki tahlil yapıldı mı? Direk verdi mi doktor?

Peki tahlil yapıldı mı? Direk verdi mi doktor
Hayır tahlil yapılmadan verdi. Benim demir seviyem iyiydi ama hamilelikte ciddi anlamda kan ihtiyacı artıyor başta tereddüt etsem de araştırmalarım sonucunda kullanmam gerektiğine ikna oldum, 12. haftada folik asiti keserek başladım. Diğerlerinin kullanılmasında bi sakınca yok zaten.

Arkadaşlar ayrıntılı ultrasona giren varmı, nasıl yapılıyor, ben oğlumda randevu aldığımi gittiğimi hatırlıyorum ama nasıl yaptılar onu unutmuşum, normal dr muayenesi gibi göbekten yapılıyor degilmi, soyunup ameliyat elbisesi felan giymiyoz degilmi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…