2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Maşaallah, Allah nasip etmiş olmuş. İnşallah sorunsuz doğum yaparsınız. Bulantısız gebe olanları kıskanırdım eskiden, bu gebeliğimde Prilam Dr ilacını kullandım, bulantı ve kusma az oldu. Her şeyin çaresi var artık

teşekkür ederim bende bio oil alsammi diye düşünmedim değil çünkü çoğu öneriyor yorumlarıda iyi bendeki çatlak önleyici kreminde yorumları iyi aslında ama 1 saat sonra kremden eser kalmıyor

Sakın stres yapma herşey düzeliyor. Bak ben hamileliğimin başında hastanede yattım sadece serumla beslendim kontrole gittiğimde bebek gelişmemiş dedi doktor sağlıklı beslendim gelişimi normale döndü bir de ultrason ölçümleri tahmini bir ölçüm oluyor özellikle kilosunu çok dikkate alma o tamamen tahmini oluyor. Boy desen çocuğun duruşuna göre değişiyor. beyninde olan kistleri çok duydum ileride kendiliğinden kayboluyormuş. İçini ferah tut Allah'ın izniyle sağlıklı alırsın kucağına.

Merhaba hanımlar ben de 17 haftalık hamileyim fazla aktif olamıyorum bu topikte.

Bugün doktor randevuda detaylı ultrason için beni yakınımızda bir araştırma hastanesine gitmemi önerdi ama perinatoloji bölümü çıkmıyor listede acaba kadın doğum doktorundan randevu alıp onlar mi perinatolojiye yönlendirecekler?

Bu konuda bilgisi olan paylaşabilir mi acaba?

Evet çoğu yerde perinatoloji olmuyor. Kadın doğum bölümüne randevu alıyorsunuz ordan yönlendiriyorlar. Ya da kadın doğum bölümünde bir tane doktor oluyor sadece detaylı ultrason yapan o kişiye randevü alıyorsunuz. En sağlıklı sonuca 182 i arayıp sorabilirsiniz ya da hastaneyi arayıp bilgi alabilirsiniz.

merhaba evet doktor yönlendirmesi gerekiyor. inşallah randevu bulabilirsiniz ben bayağı zorlanmıştım

Merhaba, yaşadığım şehirde perinatoloji olmadığı için kadın doğuma gittim ordan radyolojiye yönlendirdi sizin yaşadığınız şehirde perinatoloji olsa da yine de kadın doğumcu yönlendiriyor diye biliyorum

rahmin olduğu bölgede batma kaşıntı baskı gibi şeyler hissediyorum ara ara bebişin hareketleri olabilir mi

Peki çok teşekkür ederim cevaplariniz için. Gideceğim araştırma hastanesi 2 saat uzaklıktaki bir il o yuzden merak ettim. Gidip de boş dönmek istemiyorum. Umarım bor sorun çıkmadan hallederim

Kızlar ikili testi düşük risk çıkıp doktoru üçlü de yapalım diyen var mı? Benim doktorum üçlü hakkında hiçbir şey demedi ben de sormayı unuttum yapmayacak sanırım
Baktığım kadarıyla tamamen doktordan doktora değişen bir şey. Yine de yapalım demeli miyim yoksa gerek yok mu acaba
Detaylı ultrason üçlüye göre çok daha kesin diye düşünüyorum bana kalırsa üçlü test anlamsız ama yine de sizlere sorayım dedim

Arkadaşlar benim gibi 19+3 günlük yani bu haftalard solup hala cinsiyet ogrenemeyen kaldı mı bir kız bir erkek dendi sadece benzetilme oldu ama netlik yok sizler ne durumdasınız merak ediyorum

Aynen öyle önce araştırma hastanesinde kadın doğum uzmanına randevu alcaksin onlar bölüme randevu almanız için kayıt açacaklar yani yeşil alana alınacak siniz daha hızlı randevu bulmak için bende araştırmaya gidecektim malesef kızım çok rahatsızlandı iptal ettim özelde yaptircam yarın randevu almak için konuşmaya gidicem kızım bu durumdayken 1 saatlik yola gidemem onu bırakıp malesef Sultanbeyli den Ümraniye araştırmaya 11 üs 1 saate gidiyor

Merhaba benim kızımın doğum tarihide 20-24 Haziran :) 16 haftalık oldum ikinci gebeliğim ama hala kıpırtı hissedemedim benim gibi olan varmı daha 10 gün oldu doktora gittiğim yeniden randevu aldım

Arkadaşlar benim gibi 19+3 günlük yani bu haftalard solup hala cinsiyet ogrenemeyen kaldı mı bir kız bir erkek dendi sadece benzetilme oldu ama netlik yok sizler ne durumdasınız merak ediyorum
Merhaba ben oğlumu 11 haftalıkken öğrenmiştim şimdiki gebeliğimde 13+6 da net kız olduğunu söyledi pozisyondan dolayı göstermemiş olabilirmi

İçimi rahatlatmaya çalışan herkese çok ama çok teşekkür ederim. Eşimle zor bir süreçten geçiyoruz zaten bir de üstüne doktor bebeğin beyninde kistler var deyince iyice alt üst oldum. Bugün özel hastanede güvendiğim bir doktora muayene oldum tekrar kistlerin tek başına bi anlamı olmadığını söyledi o da. En geç 1 aya kaybolur zaten dedi. Kilosu için her doktorun farklı ölçebileceğini, milimetrik sapmaların bile sonucu değiştirebileceğini söyledi. İçim rahatladı açıkçası. Hepinize tek tek çok teşekkür ederim tekrar

En bugğn detaylıya girdim 10 dk muayene etti bebekte bir sorun yok dedi çok şükür ama bende değişik bir rahatsızlık çıkmış kendi antikorum kendi kan grubuma karşı antikor üretiyormuş Buda bebeğimin ölümüne sebep olabilirmiş sürekli kan alıp takip edecek şimdi bir sorun yok görünüyor.ben kendimde doğum sonrası Hematoloji ye görünmeliymişim kan falan almam gerekirse bu riskliymiş risk nedir bilmiyorum açıklama yapmadı benim adıma da ölümcül mü bilmiyorım.açıkçası saatlerce ağladım.yeniden kan alındı haftaya aramazsak herşey normal dendi ararsak sıkıntı var denildi çok fazla yorum da yapmadı can sıkıntılı bir süreç yani.bu karmaşada aşımı oldum tetanoz boğmaca difteri bir aradaymış.

Slm benimde 19+3 günlük bende öğrenemedim cinsiyetini. İki gün önceydi randevun göstermedi kendisini ufaklık

Canım çok geçmiş olsun korkma içini ferah tut. Rabbim korktuklarından emin eylesin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…