2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben daha bugün sordum. Rahim büyüdüğü için normalmiş
Benim özellikle bu hafta (15+6) çok sık olmaya başladı her gün en az 2-3 kere ağrım acım oluyor ama bir sıkıntı görmedi doktor
İnşallah öyledir. Bende bi sormayı düşünüyorum acaba enfeksiyon mu diyede düşünüyorum.

Canım bende ilk çocuğunda prima kullandım ama şuan prima aslaaaa alacak durumda değilim, yalan yok ben bi iki değişik paket deneyip bebişin cildine göre hareket edecem, ilk aklımda molfiks ve e bebeğin baby me bezi var. Sonrasında Allah kerim, slepy çok kampanya yapıyor 2.urun 1 tl diye, normalfiyatin üzerine ikinci ürünün fiyatini koyuyor zaten indirim felan yok aslında, birde yanları testere gibi yazmış bi kaç kişi. Çok sıcak değilim o beze

Arkadaşlar merhaba. Ben 20. Haftadayım doktor doğum için 1 Haziran dedi. Bu haftada hala bebeği hiç hissetmiyorum acaba normal mi ya bir sorun olabilir mi ki.. en son 3 hafta önce gitmiştim kontrole ne yapmalıyım
Bende bugün 19+0 oldum hala güçlü bi hareket yok pıt pıt dan öteye gidemedik oda herzaman olmuyo bu hafta doktora gidince sorcam ilk gebeliklerde 21 22 ye kadar normal diyorlar da insan tedirgin oluyo ister istemez

Bende bugün 19+0 oldum hala güçlü bi hareket yok pıt pıt dan öteye gidemedik oda herzaman olmuyo bu hafta doktora gidince sorcam ilk gebeliklerde 21 22 ye kadar normal diyorlar da insan tedirgin oluyo ister istemez
ilkinde normal canım benimde ilk gebelikte öyleydi bu üçüncü gebeliğim şimdiden arada az az hissediyorum

Bebişi görmeye gittim dil çıkarıyor sıpa :)) İnat etti bacağını kapatıyor cinsiyet öğrenemedim daha Ben galiba doğunca öğrenicem zaten sürpriz biri kendisi cinsiyeti de sürpriz :)))
Bir de doktor her türlü sen bu çocuğu doğuracak mısın dedi doğurucam dedim. o zaman 3 lü test yapmıyorum dedi.

Bende bi soracağım. Cevap alınca yazarım buraya
Ben bugün gittim hastaneye . Yine farklı bir olayla karşılaştığım için aklıma gelmedi. Ama gebelik okulunda ilk hamileliklerde daha çok ağrı olur. İkincide o kadar olmaz gibi bir şey dediler . Yanlış hatırlamıyorsam. Ama bende enfeksiyon da var galiba bugün idrar tahlili verdim(belki onun da etkisi vardir)

Ağrı olmadan nasıl anlamıştınız safra taşınızı? dün ürolojiye göründüm böbreklerde bir sıkıntı yokmuş şükür enfeksiyondan kaynaklıymış bol su içmeye devam

aşılar kalkmış yaptırmak isteyen ücretli yapyırıyomuş diye duymuştumda o yüzden sordum canım
Benden ücret felan talep etmediler, ilaç yazdırmaya gitmiştim, ebe gördü beni dur senin asın var haftaya gel dedi gittim yaptirdim

Bugün doktora söyledim.. içtiğim vitamin günlük alım miktarı yeterli olmadığını ayrıca magnezyum takviyesi yapmamız gerektiği söyledi. Suda eritilen magnezyum yazdım dedi. Ama daha almadigim için ismini bilmiyorum . Büyük ihtimal magnorm yada magvital tarzı birseydir.

Teşekkür ederim

Ben sordum bugun doktoruma wpden çok normal büyüdüğü için oluyor dedi. Muayneye gittiğimde belki bende bi idrar testi isterim. Ama enfeksiyon mu diye bende düşündüm ama akıntım normal yanma kaşıntı yok. Ben hamilelikten önce 3 ayda bir sistit olurdum böyle aşırı sürekli acılı tuvalet oda yok çok şükür. Bende normal olduğunu düşünmeye başladım. Bir de tabi ilk gebelik. Bide erkek benim ki duyduğuma göre erkek çocukları normalden fazla ağrı yaparmış tabi ne kadar doğru bilemem.

Evet öyle gerçekten peki ben haftaya yaptırsam olur mu acaba illa 20 den öncemi yapılması gerekiyor
Valla ben çalıştığım için günü gününe aşı yaptıramadım benim hemşire anlayışlıydı yapıyordu :) Bi sağlık ocağına danışın illa şu hafta yaptıracaksın diye bişey yok bildiğim kadarıyla. Hamilelikten sonra da devam ediliyor aşıya toplam 5 doz oluyor 10 sene hiç aşı olmak gerekmiyor ben son dozumda hamile kaldım :)) Şubatta son doz vurulacak daha da yok çok şükür :))

Kızlar çok acil yardım edin, bugün çok şiddetli bulantı kusma yaşadım ama gebelikle alakalı değil, nerdeyse 5 ay olacak daha kusmalı kalır ki ilk haftalarda bile kusmadım ben, hiç bisey yemedim daha, kusarkede biraz karnımı zorladım, ne yapsam ne iyi gelir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…