2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar çok acil yardım edin, bugün çok şiddetli bulantı kusma yaşadım ama gebelikle alakalı değil, nerdeyse 5 ay olacak daha kusmalı kalır ki ilk haftalarda bile kusmadım ben, hiç bisey yemedim daha, kusarkede biraz karnımı zorladım, ne yapsam ne iyi gelir
nene limon iç canım mideni üşütmüş olabilirsin ıhlamurda içebilirsin zararı olmaz diye okumuştum

Kefiri Kimler İçemez Ve Tüketemez?

Sağlıklı bir içecek olan kefiri emziren ve hamile kadınların tüketmeleri uzmanlar tarafından önerilmez.”
:bicak:
Kızlar ben her gün 1 tane kefir içiyordum faydalı diye bi tane sitede bunu okudum ne alaka anlamadım. Haftaya doktora soracağım ama bilgisi olan var mı neden içilmez yazmamışlar bazı yerlerde de içilebilir denmiş

Sağlıklı bir içecek olan kefiri emziren ve hamile kadınların tüketmeleri uzmanlar tarafından önerilmez.”
Kızlar ben her gün 1 tane kefir içiyordum faydalı diye bi tane sitede bunu okudum ne alaka anlamadım. Haftaya doktora soracağım ama bilgisi olan var mı neden içilmez yazmamışlar bazı yerlerde de içilebilir denmiş
Benim doktorum hamileliğin ilk haftalarında içebilirsen kefir iç dedi çocuğun sağlığı için bence içebilirsin probiyotik olarak çok zengin tabi ben içemiyorum o ayrı 😀

Ben sordum bugun doktoruma wpden çok normal büyüdüğü için oluyor dedi. Muayneye gittiğimde belki bende bi idrar testi isterim. Ama enfeksiyon mu diye bende düşündüm ama akıntım normal yanma kaşıntı yok. Ben hamilelikten önce 3 ayda bir sistit olurdum böyle aşırı sürekli acılı tuvalet oda yok çok şükür. Bende normal olduğunu düşünmeye başladım. Bir de tabi ilk gebelik. Bide erkek benim ki duyduğuma göre erkek çocukları normalden fazla ağrı yaparmış tabi ne kadar doğru bilemem.
Benimde kronik enfeksiyonum var. Gerçekten zor . Benim de erkek ve ilk gebelik . Artik sürekli düşünüp kendimi üzmeyecegim :)

Kızlar çok acil yardım edin, bugün çok şiddetli bulantı kusma yaşadım ama gebelikle alakalı değil, nerdeyse 5 ay olacak daha kusmalı kalır ki ilk haftalarda bile kusmadım ben, hiç bisey yemedim daha, kusarkede biraz karnımı zorladım, ne yapsam ne iyi gelir
Geçmiş olsun yediğiniz bir şey mi dokundu acaba.

Bana diyetisyenim gebelik boyunca veriyor günde bir bardak ebemle konuşuncada doktorla konuşuncada süpersin dediler bnce yanlış yayın

Benim doktorum hamileliğin ilk haftalarında içebilirsen kefir iç dedi çocuğun sağlığı için bence içebilirsin probiyotik olarak çok zengin tabi ben içemiyorum o ayrı 😀
Ben de hiç sevmezdim de laktozsuz olan biraz daha lezzetli onu içiyorum hep. Teşekkür ederim bana da mantıksız gelmişti zaten neden içilmesin ki diye

Üstelik bariz hata var yazısı okudum dikkatli oku sindirim sıkıntısı olan kişiler kullanamaz diyor bn sinirim sıkıntım için kullanıyorum kullanmazsam sıkıntı yaşıyorum 😂.diyetisyen de onun için veriyordu.her gün hala içiyorum

Tatlı biseyler ye gitmeden önce, bizde cinsiyet göremedik, ben başka bi dr a gittim, kız dedi, kendi dr umu beklesem bu ayın 23 unde ya görürdü ya görmezdi kimbilir

Valla oğlumu 12.haftada öğrenmiştim, ikili test için gittiğimde hemde, erkek dedi, çok net bi şekilde %100 erkek dedi hatta, erkek oldu

Ben oturup dinlendiğimde hissediyorum, hareket halindeyken hissetmiyorum tabi
Kuzu hala göremedik tatlı yememe rağmen bebek çok aşağıda bildiğin deyimin hemen üstünde kenetlendi kendini gostermedi kasiklara baya baskı yapiyo hayırlısı olsun hhakkimizda

17+2 den selam bende dün gittim yok anam kapattı bacağını bana mısın demedi bir de dil çıkarıyor sıpa :))) Yani ortada bişey göremeyince kız olabilir dedi :) Kızımı da 20. haftada öğrenmiştim :)) benim bebelerde genetik cinsiyet saklama var onu anladım. Hayırlısıyla sağlıklı gelsinler gerisi önemli değil de insan merak etmiyor değil :)
Aynen öyle hayırlısıyla bı dogsunlar sağlıcakla cinsiyeti neyse başımızın tacı ☺️

Kızlar selam uzun süredir yazmıyordum. 16 haftalık oldum. Yurtdışına çıkmıştım bebeğin tüm ihtiyaçlarını neredeyse tamamladım. Bebek arabaları vs yarı yarıya geliyor fiyatı. Bir de bebek bezlerinin fiyatı karşısında şok geçiriyorum. İlk doğumda prima kullanmıştım ama şuan kararsızım. Sleepy ya da başka marka kullanan önerisi olan var mıdır?
Selamlar🥰 hayırlı olsun nerden neler aldınız? Ben de yurtdışından bebek arabamı alacağım kısmet olursa cybex priam düşünüyorum.

Ben diyetisyene gidiyorum canım kefir yazdı listeme içebilirsin.

Hürriyetin haberi, direkt öyle görünce eyvah demiştim de rahatladım şimdi :KK60:
Ben de ton balığına bakmıştım. Doktorlar haftada 1 2 tuketebilirsiniz aşırıya kacmayin demiş sadece milliyet ya da hürriyetteki bir diyetisyen yemeyin çok zararlı yazmış.tiklansin diye mi yapıyorlar nedir

Ağrı olmadan nasıl anlamıştınız safra taşınızı? dün ürolojiye göründüm böbreklerde bir sıkıntı yokmuş şükür enfeksiyondan kaynaklıymış bol su içmeye devam 😊
Aylık standart yapılan kan tahlillerimde karaciğer safra enzimleri çok yüksek çıktı, birde mideye sürekli safra suyu geliyordu belime kadar bıçakla dürtüyorlar gibi kramplı ağrı, soğuk terleme ve ateş yapıyordu.Ama ağrı sebebi taştan ziyade safrada çamur olmasıymış çamur iltihaplanmaya sebep oluyormuş

Aylık standart yapılan kan tahlillerimde karaciğer safra enzimleri çok yüksek çıktı, birde mideye sürekli safra suyu geliyordu belime kadar bıçakla dürtüyorlar gibi kramplı ağrı, soğuk terleme ve ateş yapıyordu.Ama ağrı sebebi taştan ziyade safrada çamur olmasıymış çamur iltihaplanmaya sebep oluyormuş
Peki nasıl bir tedavi uygulayacaklarmış benimde karaciğer bakıldı sonuçları almadım ama gideceğim almaya benzer ağrılar var mesela karaciğer tarafım sırtımdan önden göğsümün altından yandan batıyor yemek yiyince sağa sola kafamı çevirsem bile ağrıyor bana bir tek kefir içmek yaradı o rahatlatıyor

X