2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Hayatında hiç diyet yapmadım. O yüzden bu konuda bilgisizim. Mesela şimdi b u menüyü hergün bu şekilde tekrarlanacak mi? Hiç farklı olmayacak mı?
Aynen her gün benzer şekilde uyarlıyorsun. Misal haşlanmış yumurta yerine bazen tereyağında yumurta yapıyosun. Yumurta yiyemediğin günlerde peyniri artırıyosun. Sulu yemek bulamazsan o gün ne varsa ondan yiyosun Ben sabit olarak her gün 2 ceviz, pekmez tahin, peynir, dereotu ekliyorum kahvaltıya. Meyveyi de 3-4 öğün yiyoruz. Aralarda yiyoruz işte onu da. Meyveyi değiştiriyorum sürekli bazen muz bazen portakal. Burada en önemli şey abırcubur, şeker, çikolata, yaşpasta, hamurişi, paketli gıda gibi hiçbir şeyin beslenme listesinde olmaması. İlk doğumumda bu listeye uyarak birkaç ayda doğum kilolarımdan kurtulmuştum. 10 kilodan fazla vermiştim. Sütüm de çoğalmıştı. Çayları rezene çayı olarak içiyordum. O yüzden hiç dikkat edemesek bile şekeri çikolayı paketli gıdaları hayatımızdan çıkarınca fazla yağ almadan doğuma gideriz diye umuyorum

merhaba canım allah yardımcınız olsun lütfen kendini çok yormadan toparlanmaya çalış. ben mutfak eşyalarını gazete kağıtlarına sarıp hareket etmeyecek şekilde kolilemiştim bazılarının aralarına bez sıkıştırmıştım.

Merhabalar. 15+2 deyim. Dün ki ultrasonda bebeğim yüz üstü yatıyordu hiç böyle bi durumla karşılaşan oldu mu bu arada mutlu yıllar herkese sağlıkla güzellikle geçmesi dileğiyle

Kızlar bugün yürürken birden altım islandı. Acil lavobaya gittim ama gelen sıvı şefaf ve su gibiydi. İdrar olduğunu sanmıyorum çünkü çok su icmeme rağmen rengi oldukça koyu. Ve ciş kokardı. Bu kokusuz ve su gibi. Amniyon sıvısı olabilir mi diye korkuyorum. Böyle bir durum yaşayan var mı?

Merhaba benm bebeğime de aynı şeyi söyledi doktor inşallah sağlıkla atlatırız

Umarim her şey en kısa zamanda yoluna girer.

Ben de cybex mios modelini düşünüyorum hem hafif hem sağlam. Ana kucağı olarak da cloud z modelini almayı düşünüyorum. Diğer arabalardan pahalılar evet ama hem sağlamlık hem tasarım hem çocuğun sağlığı açısından en iyi bence. Diğer beğendiklerim ise bugaboo ve mamas papas strada onlara da bakabilirsin canım

Gebeligim ilk 2 ayında bunu çok yaşadım. Sabahları kalkınca ozellikle su akıyordu. Ama kontrellerde bişi çıkmadı. Ama şuan ileri haftalarda olduğumuz için bilemiyorum .. gelen su miktarı ne kadardı.? Benim avuç ayası kadar oluyordu

Miktar olarak çok muydu? Amniyon sıvısını ayırt edici pedler var yanlış hatırlamıyorsam. Çok değilse ve tekrar etmiyorsa önemli birşey değildir ama doktora sormakta fayda var

Bir iki gün hisseder gibi oldum sonra farklı bir yerde hissetmeye başladım baş aşağı dönmüş dün ultrasonda gördüm. Şu an pek hissetmiyorum hareketlerini. İyice büyüyene kadar böyle olabiliyor

Aynen benimde o kadar bir kez geldi tekrarı olmadı. Kontrol ediyorum surekli

Miktar olarak çok muydu? Amniyon sıvısını ayırt edici pedler var yanlış hatırlamıyorsam. Çok değilse ve tekrar etmiyorsa önemli birşey değildir ama doktora sormakta fayda var
Bir kez geldi avuç ayası kadar sadece. Kontrol ediyorum surekli tekrarı olursa hemen doktora gideceğim

Kızlar kilo alımlarınız ne durumda? Ben 1 kilo almışım sadece ve 17. Haftamdayim az mı normal mi bilemedim?

Bana 3 ocağa randevu verdi sağlık ocağı, tetnoz aşım var

Ayy çok teşekkür ederim. İçimi rahatlattiniz . Dünden beri sürekli bisiler yiyip uzanıyorum oynar belki diye ama yok kimildamiyor. mylittlemiracle_
Bende de oluyor bı bakıyorum iki gün üst üste çok net hissediyorum bı bakıyorum bı kaç gün hiç bişe yok daha gücü neki hareketi ne olsun Allah'a emanetler

Kızlar kilo alımlarınız ne durumda? Ben 1 kilo almışım sadece ve 17. Haftamdayim az mı normal mi bilemedim?
bende 1 almisim acaba emziriyorum ondanmi diye geciyordu aklimdan。 kizimda bu haftalarda oooo ucmustu kilom cok sasirtici。 yoksa cinsiyet farkindanmi bilemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…