2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Onu da çok inceledim ama orada şu olay vardı tek hamle ile kapanıyor ama tek elle biraz zor ama güzel çok detayı var tabiki onunda priam modeli güzel önceki modellerine göre hafif ben onun pusetini beğenmiştim oh dedim hem puset hem yatıyor bebeğimi yeni doğmuşken oturma pozisyonuna koymak zorunda kalmayacağım falan babyone da bize şunu dediler onda bir kilit sistemi var araç hareket halindeyken yatış pozisyonu olmamalıymış ne anladım ben bu işten dedim meğersem firma onun için gerekli izni almamış.nuna ve joie de izin almışlar ben tam nuna karar vermiştim ki babywanne sinin de araca takılabildiğini öğrendik dedik ozaman puset kalsın babywanne alalım çünkü kullanacağı ayı hesapladım boşuna o süreçte kemik yapısı daha şekil almadan pusette oturma pozisyonunda kalacak zaten pusetleri sevmiyorlar bir süre sonra oturma yapacak ayında ise bir boy büyüğe geçmesi gerekli ozaman çocuğumu niye zorlayın yatarak keyifle gitsin ve çok kullanışlı bende tüm detaylarıyla konuşunca böyle bir çizgi çizdim ebelerde tavsiye ediyormuş babywanne daha rahat diye ilginç ki içi rahat ve yatar pozisyonda durabildikleri için daha uzun ve rahat duruyorlarmış.bu konu da bir araştırma yap fiyatlar evet maalesef yüksek ama artık el mahkum olacak ne yapalım bari iyisi olsun
ayrıntılı uzun uzun anlattığın için çok teşekkür ederim ♥️♥️ ben hep araştırmalarım sonucu bir şeye ulaşmaya çalışıyorum 🙈 bu da ne kadar sağlıklı oluyor bilmiyorum.. yazdıklarınıza türkiyede var mı diye bakıp kararımı öyle vereceğim 🥰 bebek arabası-puset konusunda lütfen herkes yazsın belki birbirimize ışık oluruz 💐

Karnım benim de kaşınıyor ama fazla kaşıma iz kalır diyorlar 🤣
yaaa gerçekten miii eyvah 🙈🙈 benim bacaklarım falan da kaşınıyor ara sıra. hatta hastalandım mı diye düşündüm bi dönem.. kremler tatlı badem yağı falan kullanıyorum ama nafile 🙈

ayrıntılı uzun uzun anlattığın için çok teşekkür ederim ♥️♥️ ben hep araştırmalarım sonucu bir şeye ulaşmaya çalışıyorum 🙈 bu da ne kadar sağlıklı oluyor bilmiyorum.. yazdıklarınıza türkiyede var mı diye bakıp kararımı öyle vereceğim 🥰 bebek arabası-puset konusunda lütfen herkes yazsın belki birbirimize ışık oluruz 💐
Türkiye’de bilmiyorım cybex diyince ben avrupadasınız zannettim o zaman diğer türkiyeden şu markalara bakın derim maxi cosi ve chıcco yu da inceleyin mutlaka

Türkiye’de bilmiyorım cybex diyince ben avrupadasınız zannettim o zaman diğer türkiyeden şu markalara bakın derim maxi cosi ve chıcco yu da inceleyin mutlaka
yok yok ben malatyadayım burada bebek ürünleri satan birkaç mağaza var. istanbula gider alışveriş yaparız diyordum ama olmayacak sanırım 🙈🙈 o yüzden 2.el falan da bakıyorum 🥰 mutlaka bakayım tekrardan çok teşekkür ederim 😻

Olabilir hassas olduğu için ama bazen aşırı sızlıyor
Yok benim ki içerden dışarı bıçak saplanıyor gibi çok şiddetli sanki açık yara var gibi ama sordum emzire danışmanı hemşireme normal olur dedi kremler falan filan geçecekmiş zamanla artık çekilecek bunlar ne yapalım

yok yok ben malatyadayım burada bebek ürünleri satan birkaç mağaza var. istanbula gider alışveriş yaparız diyordum ama olmayacak sanırım 🙈🙈 o yüzden 2.el falan da bakıyorum 🥰 mutlaka bakayım tekrardan çok teşekkür ederim 😻
Rica ederim ne demek.firmaların İnstgram sayfalarından da incele bak ben öyle yaptım mağazaya gidince fazla değişmedi bu durumlar videolu anlatımlar çok iyi oluyor YouTube’a bakmalısın mutlaka karşılaştırmaları dinledim ben karar verirken daha önce kullananları dinlemek herzaman ile yarıyor bende faydalandım

Kızlar 17+4 haftalık olduk artık. Ama göğüs uçlarım da aşırı hassasiyet var bir yere değdiği an aşırı sızlıyor dokununca filan araniz da böyle olan var mı acaba ?
Seninle aynı günüz neredeyse benim de acıyo ve sızlıyo ama dokunmayınca bişey yok hem zaten dokunma ayşe önerin kitabında okudum gebelikte göğüs uyarılınca (dokunma elleme sıkma vb) rahimde kasılmalara yol açıyomuş ama dikkat ideal ve korunaklı bir sütyen al derim ben öyle yapıcam

R Rudy95 Bende geçen hafta kan gelmişti,kabız da olmuştum,dışkı da katı olunca bağırsağı çizmişdi sanırım.Kepekli ekmeğe geçtim,sabahları yemekten önce 5-6 tane siyah mürdüm eriyi yiyorum her gün.Yoğurt yiyorum.Öğlen de yemekten önce 1 kaşık pekmez yemeye başladım.Bunları yapınca daha olmadı,kabızlık da geçti.

yaaa gerçekten miii eyvah 🙈🙈 benim bacaklarım falan da kaşınıyor ara sıra. hatta hastalandım mı diye düşündüm bi dönem.. kremler tatlı badem yağı falan kullanıyorum ama nafile 🙈
Kaşıdığın zaman çatlar oluşa biliyormuş,o yüzden kaşımayın diyorlar,badem yağını hindistan cevizi yağıyla karıştırıb süre bilirsiniz.Ben de 2 haftadır sürüyorum.Bende kaşıntı yok,çatlak oluşmasın diye sürüyorum.

Valla anacığım kız candır :)) Her sabah işe geç kalma sebebim canım kızım birde süslü olunca aman tanrım :halay:Anne bu olmaz anne bunu iştiyom. Bir gün işe saçımı taramadan gelmişim iş yerine geldiğimde farketmiştim Allahtan düz saçlıyım benden başka anlayan olmadı. :)) Allah'ımm herkesin gönlüne göre versin :emir_bebek:
Amin amin inşallah. Bende onu coo istiyorum ya zaten💕

Kızlar merhabalar, tahmini doğum tarihim 29 Mayıs gösteriyor ama büyük ihtimalle Haziran'da doğacak Allah izin verirse. Sizleri de takip etmeye çalışıyorum elimden geldiğince.
Sizlerden ricam buhar makinesi, bebek arabası ve bebek kamerası tavsiyeleriniz var mı?

Merhaba canım . Diğerleri hakkında bilgim yok ama buhar makinası dediğin şey hava nemlendirici mi hava makinası mi?

Kızlar merhaba
Perşembe günü eşim işten çıkarıldı 😔
Eşimin çalıştığı sitenin görevli dairesinde kalıyorduk kira ödemeden, iş karşılığı olarak
İşten çıkarılınca evden çıkmak zorunda kaldık mecburen 15 gün mühlet verdiler 😔
Kış günü bir de üstüne hamileyim zaten tüp bebek diye üstüne titriyoruz çok korkutuyor beni taşınmak. Size şey sorcaktım daha önce taşınanlarınız varsa misafir takımlarımı bardaklarımı falan nasıl kolilemeliyim kırılmadan götürebilmek için
Nakliye firmaları çok pahalı kendimiz kolileyeceğiz fikir verebilen olursa çok mutlu olurum
Bir de dua edin kolay geçsin inşallah 😔
Kiralık ev bulduk gibi eşim iş de bulabilirse 1 aya kadar düzenimizi kurmuş oluruz inşallah

Ben yeni yılda gebelik diyetine başlamayı düşünüyorum. İnşallah çok kilo almayız🙈
Hadi başlayalım. Ben ünlü bir diyetistenin diyet listesini almıştım geçmişte. Doğumdan sonra da süt artıran yağ yaktıran diyet olarak yapılıyor. İsteyen başlayabilir😄

HAMİLE DİYETİ VE EMZİREN DİYETİ
KAHVALTI – 08:00 – 09:00
1 b çay(rezene, ıhlamur gibi), 1 haşlanmış yumurta, 30 gr yarım yağlı peynir, soğuk sebzeler, dereotu, 2 tam ceviz veya 6 zeytin, 1 tk tahin + 1 tk pekmez, 1 dilim tam buğday ekmek.

ARA ÖĞÜN 1 – 10:30 – 11:00
1 sb süt veya 4 kaşık yoğurt, 1 meyve. (Emzirenler 3 adet hurma yiyebilir, hamileler hurma yemeyecek)

ÖĞLEN 13:00 – 14:00
1 kepçe çorba veya 1 dilim ekmek, 1 porsiyon et(5 köfte)/balık(250 gr)/tavuk(200 gr), bol yağsız salata, 1 dilim ekmek.

ARA ÖĞÜN 2 – 15:00
1 b çay(rezene, ıhlamur, zencefil gibi), 1 incir, 1 meyve (emzirenler 3 hurma yiyebilir), 1 çb leblebi.

ARA ÖĞÜN 3 – 17:00
1 meyve, 1 sb süt veya 4 k yoğurt

AKŞAM – 19:00
Çorba, 8 kaşık susuz sebze yemeği, 4 kaşık yoğurt, 1 dilim ekmek
(öğlen et/tavuk/balık yenmediyse akşam yiyoruz, o zaman yoğurdu öğlen yiyip akşam salata yemelisiniz. Yoğurt ile et grubunu karıştırmıyoruz)

ARA ÖĞÜN 4 – 21:00
1 meyve, 1 sb kefir. Kefir sevmeyenler süt içsin.
(Yani günde 3 ara öğün var, hepsinde de meyve var. Emzirenler bazı meyveleri hurma ile değiştirecek)

Kızlar merhaba
Eşimin çalıştığı sitenin görevli dairesinde kalıyorduk kira ödemeden, iş karşılığı olarak
Kış günü bir de üstüne hamileyim zaten tüp bebek diye üstüne titriyoruz çok korkutuyor beni taşınmak. Size şey sorcaktım daha önce taşınanlarınız varsa misafir takımlarımı bardaklarımı falan nasıl kolilemeliyim kırılmadan götürebilmek için
Nakliye firmaları çok pahalı kendimiz kolileyeceğiz fikir verebilen olursa çok mutlu olurum
Kiralık ev bulduk gibi eşim iş de bulabilirse 1 aya kadar düzenimizi kurmuş oluruz inşallah
Merhaba, umarım herşey kolaylıkla hallolur tekrar düzeninize girersiniz 🙏🏻. Hamileyken taşınanlardanım ben de oğluma 7 aylık hamileyken taşınmıştık. İnternetten kağıt ve patpat mı ne deniyor onlardan almıştık kırılacakları onlara sardık hep. Bir bakın isterseniz trndyl da falan vardır ben ordan almıştım.

Kızlar merhaba
Canim Allah kolaylık versin. Biz eski yöntem gazetelere sarmistik. Ama şimdi patpatlar sanki daha mantıklı.

Hadi başlayalım. Ben ünlü bir diyetistenin diyet listesini almıştım geçmişte. Doğumdan sonra da süt artıran yağ yaktıran diyet olarak yapılıyor. İsteyen başlayabilir😄

HAMİLE DİYETİ VE EMZİREN DİYETİ
KAHVALTI – 08:00 – 09:00
1 b çay(rezene, ıhlamur gibi), 1 haşlanmış yumurta, 30 gr yarım yağlı peynir, soğuk sebzeler, dereotu, 2 tam ceviz veya 6 zeytin, 1 tk tahin + 1 tk pekmez, 1 dilim tam buğday ekmek.

ARA ÖĞÜN 1 – 10:30 – 11:00
1 sb süt veya 4 kaşık yoğurt, 1 meyve. (Emzirenler 3 adet hurma yiyebilir, hamileler hurma yemeyecek)

ÖĞLEN 13:00 – 14:00
1 kepçe çorba veya 1 dilim ekmek, 1 porsiyon et(5 köfte)/balık(250 gr)/tavuk(200 gr), bol yağsız salata, 1 dilim ekmek.

ARA ÖĞÜN 2 – 15:00
1 b çay(rezene, ıhlamur, zencefil gibi), 1 incir, 1 meyve (emzirenler 3 hurma yiyebilir), 1 çb leblebi.

ARA ÖĞÜN 3 – 17:00
1 meyve, 1 sb süt veya 4 k yoğurt

AKŞAM – 19:00
Çorba, 8 kaşık susuz sebze yemeği, 4 kaşık yoğurt, 1 dilim ekmek
(öğlen et/tavuk/balık yenmediyse akşam yiyoruz, o zaman yoğurdu öğlen yiyip akşam salata yemelisiniz. Yoğurt ile et grubunu karıştırmıyoruz)

ARA ÖĞÜN 4 – 21:00
1 meyve, 1 sb kefir. Kefir sevmeyenler süt içsin.
(Yani günde 3 ara öğün var, hepsinde de meyve var. Emzirenler bazı meyveleri hurma ile değiştirecek)
Hayatında hiç diyet yapmadım. O yüzden bu konuda bilgisizim. Mesela şimdi b u menüyü hergün bu şekilde tekrarlanacak mi? Hiç farklı olmayacak mı?

Kızlar merhaba
Merhaba canım. Allah kolaylık versin. Ben 1 ay önce taşındım. Nakliye şirketiyle anlaştık ama guvenemedigim için herşeyi ben koliledim. Öncelikle ben açarken kolaylık olsun diye misafir takım, bardaklar, günlük takım diye ayırdım. Hepsini kolilerken tektek gazete gibi kağıtlara sardım. Ve çok önemli kırılmasını istemediğim parçaların yanlarına aralarına el bezlerimi, sofraları, mutfak havlusu gibi şeylerle sardım. Varsa sende bolca aralara ekle. Bende 2 tabak kırıldı sadece. 1i benim hatam yanlış şekilde kattigim için. Taşıma şirketi cok dikkat etmiyor kirilcak yazmama rağmen ters çevrilmişler. Evde ne var ne yok kepsini koliledim ve mutlaka üzerine yaz. Yoksa kolide ne var tek tek aramak zor oluyor. Annem geldi yardıma yoksa tekbasima imkansız. Toplanmak ayrı dert yerleşmek apayrı. Ben çalıştığım için çok zorlandım. Yeri geldi işler bitsin diye koli bile kaldırdım.Bebeğime birşey oldu diye çok korktum ama Allah'ıma şükür herşey yolunda. Sen benim gibi aceleci davranma. Yardım edecek birileri varsa hemen biter zaten. Ama yoksa yavaş yavaş yap acele etme dikkat et kendine.

Merhaba hanımlar. 3 gündür bebeğimin hareketlerini hissetmeye başlamıştım. Kasık bolgemde kelebek çırpar gibi. Dünden beri hiç hissetmiyorum ayrıca o şişmiş göbeğim bugün indi.. böyle arada yaşayanlar varmı?

X