2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar oğlum aşırı derecede vuruyor. Biz hiç vurmuyoruz. Nerden öğrendi bilmiyorum ama kucağımıza aldığımızda ya da oynarken şap şap özellikle yüzümüze vuruyor. Sizinkiler de öyle mi? Tepki vermemeye çalışıyoruz ama ben çok sakin kalamıyorum çünkü çok acıtıyor ne yapsam bilemiyorum. Dikkatini dağıtmaya çalışıyorum o an dağılıyor sonra yine devam ediyor bugün artık çok kötü kızdım elini tuttum, ama o oyun sanıyor dahq çok gülüp vurdu. 😔

Kızlar oğlum aşırı derecede vuruyor. Biz hiç vurmuyoruz. Nerden öğrendi bilmiyorum ama kucağımıza aldığımızda ya da oynarken şap şap özellikle yüzümüze vuruyor. Sizinkiler de öyle mi? Tepki vermemeye çalışıyoruz ama ben çok sakin kalamıyorum çünkü çok acıtıyor ne yapsam bilemiyorum. Dikkatini dağıtmaya çalışıyorum o an dağılıyor sonra yine devam ediyor bugün artık çok kötü kızdım elini tuttum, ama o oyun sanıyor dahq çok gülüp vurdu. 😔
Vurmayı öğrenmiş bir şeyi bir şeye çarpmayı, alan yaratıp fırsat verin bu güdüsünü gidersin, mesela oyuncak davul alabilirsiniz ya da tahta kaşıklarla plastik kaplara vurdurabilirsiniz.

Tüm hasta bebeklere şifa, anneler güç kuvvet diliyorum.
Bizimkini yeniden götürdük doktora. Her gittiğimiz doktor var olan ilaca bir tane daha ekliyor. En son alerji için iğne yapıldı çok az rahatladı.
Bir çok şeyi yasakladılar resmen çocuğum aç . Kabak , fasülye, patates, muz ve avokado veriyorum ama yavrum yemek yemek istiyor. Kendimize ne koysak ısrarla onu yemek istiyor, veremiyorum 😞.
Uyuz ilacını da boş yere kullandığımızı söyledi cildiye doktoru ☹️. Gıda dışında polen alerjisi de olabilirmiş.
Tedavi biraz uzun sürecekmiş, inşallah geçer.
Olmazsa yeniden alerji testi yapılacak 😔
Geçmiş olsun canım. Siz ona uyum sağlayacaksınız bir süre demekki. Kendi ellerimizle mi yapıyoruz diye düşünüyorum artık. Mikrop kapmasin aman söyle olmasın diye diye sonunda hemen hastalanan bir çocuk yapiyoruz

Ayni benimki bana vuruyor.dis çıkardığı için ısırıp etimi çekiyor. İstediğini yaptırmak için böyle şeyler yapacak demişti doktor. Umarım önümüzdeki ay vazgecer

Kızlar yarın oğlanı pikniğe goturecegiz( aslında bu sıcakta götürmek istemiyorum ailem hava alsın rahatlas8n dedi) ince uzun kollu mu giydirsem yoksa normal şortlu zibinlardan d3vam mi etsem

Kızlar yarın oğlanı pikniğe goturecegiz( aslında bu sıcakta götürmek istemiyorum ailem hava alsın rahatlas8n dedi) ince uzun kollu mu giydirsem yoksa normal şortlu zibinlardan d3vam mi etsem
Ben böcek ısırır, güneşte yanar diye uzun giydiriyorum. Yanıma yedek kıyafet alıyorum duruma göre değiştiriyorum.

Bebekleriniz bir odada kendi başlarına oynuyor mu? Benimki sürekli ya paçamda ya yakamda. Odadan odaya onsuz geçemiyorum ne yapılır nasıl alıştırılır biraz benden ayrılsın istiyorum artık

ah kuzum benimki de aynıydı benimki üstelik saçımı çekiyor… vurması biraz azaldı saç çekmeye devam. zamanla geçecek ama inşallah hızlıca geçer

Vurmayı öğrenmiş bir şeyi bir şeye çarpmayı, alan yaratıp fırsat verin bu güdüsünü gidersin, mesela oyuncak davul alabilirsiniz ya da tahta kaşıklarla plastik kaplara vurdurabilirsiniz.
Aslında vurmalı oyuncakları var oynuyor ama bize vurmaktan ayrı bir zevk alıyor sanki
ah kuzum benimki de aynıydı benimki üstelik saçımı çekiyor… vurması biraz azaldı saç çekmeye devam. zamanla geçecek ama inşallah hızlıca geçer
İnşallah canım daha saç çekme başlamadı bir de o mu var🤯😂
Ayni benimki bana vuruyor.dis çıkardığı için ısırıp etimi çekiyor. İstediğini yaptırmak için böyle şeyler yapacak demişti doktor. Umarım önümüzdeki ay vazgecer
İnşallah çabuk geçer. Siz sakin kalabiliyor musunuz? Ben çok sinirleniyorum o an🥺
Bebekleriniz bir odada kendi başlarına oynuyor mu? Benimki sürekli ya paçamda ya yakamda. Odadan odaya onsuz geçemiyorum ne yapılır nasıl alıştırılır biraz benden ayrılsın istiyorum artık
Asla tek durmuyor hep yanındayız. Zaten yürüyemiyor henüz sadece ayaga kalkıyor biz yanında yokken ayaga kalkar devrilir düşer diye hiç bırakamıyoruz. Yan yana kucak kucağayız. Biraz da erken sanki tek oynamaları için. Odak süreleri çok kısa henüz

Aslında vurmalı oyuncakları var oynuyor ama bize vurmaktan ayrı bir zevk alıyor sanki

İnşallah canım daha saç çekme başlamadı bir de o mu var🤯😂

İnşallah çabuk geçer. Siz sakin kalabiliyor musunuz? Ben çok sinirleniyorum o an🥺

Asla tek durmuyor hep yanındayız. Zaten yürüyemiyor henüz sadece ayaga kalkıyor biz yanında yokken ayaga kalkar devrilir düşer diye hiç bırakamıyoruz. Yan yana kucak kucağayız. Biraz da erken sanki tek oynamaları için. Odak süreleri çok kısa henüz
Aslında sinirleniyorum. Kucağımda havale geçirince şimdi çok önemsemiyorum. Ama alışkanlık olmamasını da istiyorum o ayri

Kızlar 1 yaşla beraber kızım bana yapışık yaşamaya başladı asla oyuncaklarıyla oynamıyor oynasa bile 5 dk en fazla. Sürekli mızmız geziyor hep kucağımda gezmek istiyor hiçbir iş yapamıyorum deliricem 🥵

Arkadaşlar ben bitik bir vaziyetteyim. Asla uyumuyor. Sallamayı bırak dediler bıraktım, gece emzirmeyi bırak dediler bıraktım, susuyodur su ver gece dediler verdim, bi yeri ağrıyodur ilaç ver yatır dediler verdim, acıkıyodur dediler yedirip uyuttum, erken yatırıyosun dediler geç yatırdım, geç yatıyo dediler erken yatırdım. Olmuyor. Sizden artık bebeğimi nasıl uyutmam gerektiğine dair tavsiye istemiyorum. Birileri artık bana uykusuz nasıl ayakta durabileceğime dair tavsiye versin çünkü benim artık mecalim kalmadı
Dün gece 6 kere uyandı sabah 7den sonrası yok bu gece 7 kere uyandı yine 7den sonrası yok. Bu 2 geceye mahsus bişey değil örnek olsun diye söylüyorum sadece
Yapman gereken tek şey uyku eğitimi almak onun dışındaki herşeyi yapmışsın çünkü tek çözümü bir uzmandan uyku eğitimi almak

Kızlar aranızda bebişi yürümeyen var mı? Benim oğlan 12 aylıkken bizim zorlamamızla 5 adım attı. Bir daha da asla yürümedi. 14 aylık şuan. Yürütmek istediğimizde otur otur diyip oturuyor. Çok hızlı emeklediği için yürümek istemiyor. Güçsüz değil. Ayakta oyuncak oynuyor hiç tutunmadan yani yürümek istemiyor. 😔

Kızlar 1 yaşla beraber kızım bana yapışık yaşamaya başladı asla oyuncaklarıyla oynamıyor oynasa bile 5 dk en fazla. Sürekli mızmız geziyor hep kucağımda gezmek istiyor hiçbir iş yapamıyorum deliricem 🥵
Benimki de hep kucağımda, inmiyor. Geçecek bu günler diye teselli ediyorum kendimi.

Kızlar aranızda bebişi yürümeyen var mı? Benim oğlan 12 aylıkken bizim zorlamamızla 5 adım attı. Bir daha da asla yürümedi. 14 aylık şuan. Yürütmek istediğimizde otur otur diyip oturuyor. Çok hızlı emeklediği için yürümek istemiyor. Güçsüz değil. Ayakta oyuncak oynuyor hiç tutunmadan yani yürümek istemiyor. 😔
Benimki ayakta da durmuyor 😃 yürümüyor da. Vakti gelince yapar diye takılmıyorum

X