2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Arkadaşlar ben bitik bir vaziyetteyim. Asla uyumuyor. Sallamayı bırak dediler bıraktım, gece emzirmeyi bırak dediler bıraktım, susuyodur su ver gece dediler verdim, bi yeri ağrıyodur ilaç ver yatır dediler verdim, acıkıyodur dediler yedirip uyuttum, erken yatırıyosun dediler geç yatırdım, geç yatıyo dediler erken yatırdım. Olmuyor. Sizden artık bebeğimi nasıl uyutmam gerektiğine dair tavsiye istemiyorum. Birileri artık bana uykusuz nasıl ayakta durabileceğime dair tavsiye versin çünkü benim artık mecalim kalmadı
Dün gece 6 kere uyandı sabah 7den sonrası yok bu gece 7 kere uyandı yine 7den sonrası yok. Bu 2 geceye mahsus bişey değil örnek olsun diye söylüyorum sadece
Merhaba canım. 13 aydır çekiyorum bu durumu . Bu yüzden eşim hergun tartışıyoruz. Sinir filan kalmadı . Doktorlara sorduğumda ya da çevredekilere bu çocukta böyle büyüyecek demislerdi

Kızlar çocuğuna tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran var mi ? Yaptıran varsa hangi sigorta şirketinden yaptırdınız. Bi geçen sene 8 bin liraya yaptırdık. Bütün haklarimiI kullandığımız için 21 bin lira fiyat çıkardılar. Bu bebek sonuçta aylık kontrole götürüyorum. Götürmek zorundayım. Bütün haklarını kullanmak gibi saçma bir şey olur mu o yaş grubuna

Kızlar çocuğuna tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıran var mi ? Yaptıran varsa hangi sigorta şirketinden yaptırdınız. Bi geçen sene 8 bin liraya yaptırdık. Bütün haklarimiI kullandığımız için 21 bin lira fiyat çıkardılar. Bu bebek sonuçta aylık kontrole götürüyorum. Götürmek zorundayım. Bütün haklarını kullanmak gibi saçma bir şey olur mu o yaş grubuna
Eşimin iş yeri Türkiye Sigorta ile anlaşmalı olduğu için oraya yaptırmıştık.Hafta sonu, bayram tatili ya da il dışında acil durumlarda zor durumda kalmayalım diye. Bu yüzden sanırım 3 kez kullandık. Ne kadar fiyat çıkarırlar bilmiyorum bu sene.
Ben özel hastaneleri ticarethane olarak gördüğüm için mecbur kalmadıkça götürmüyorum.
Üniversite hastanesi hocalarının muayeneleri 320 tl burada. Onlara götürüyorum.

Eşimin iş yeri Türkiye Sigorta ile anlaşmalı olduğu için oraya yaptırmıştık.Hafta sonu, bayram tatili ya da il dışında acil durumlarda zor durumda kalmayalım diye. Bu yüzden sanırım 3 kez kullandık. Ne kadar fiyat çıkarırlar bilmiyorum bu sene.
Ben özel hastaneleri ticarethane olarak gördüğüm için mecbur kalmadıkça götürmüyorum.
Üniversite hastanesi hocalarının muayeneleri 320 tl burada. Onlara götürüyorum.
Üni hastanesinde sıra bulmak çok zor. Özel hastane de herseyiyle ilgileniyorlar. Mesela idrar alınırken ki torbaya kadar kendileri takıyor. Dün bir aile 3 sefer yapamadı. Ve düzenli takip oluyor

Üni hastanesinde sıra bulmak çok zor. Özel hastane de herseyiyle ilgileniyorlar. Mesela idrar alınırken ki torbaya kadar kendileri takıyor. Dün bir aile 3 sefer yapamadı. Ve düzenli takip oluyor
Evet özel biraz daha müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyor . Benim götürdüğüm özelde muayene 3 dakika sürüyor, sadece kilo bakılıyor .😂😂😂
Üniversitede sosyal pediatride sağlam çocuk muayenesi yapılıyor çok daha ilgililer.

Merhaba canım. 13 aydır çekiyorum bu durumu . Bu yüzden eşim hergun tartışıyoruz. Sinir filan kalmadı . Doktorlara sorduğumda ya da çevredekilere bu çocukta böyle büyüyecek demislerdi
Ben de doğumdan beri böyleyim ve evet biz de çok sık tartışıyoruz bu konuda 😞 asla anlamıyorlar gecelerce günlerce uyumadan çocuk bakmanın ne kadar zor olduğunu. Ben de istemiyorum evladıma bağırıp çağırmak ama bi yerden sonra tahammül kalmıyor. Herkes biz de böyle büyüttük diyor ben inanmıyorum arkadaşım her çocuğun böyle olduğuna herkesin böyle büyüttüğüne

Arkadaşlar ben bitik bir vaziyetteyim. Asla uyumuyor. Sallamayı bırak dediler bıraktım, gece emzirmeyi bırak dediler bıraktım, susuyodur su ver gece dediler verdim, bi yeri ağrıyodur ilaç ver yatır dediler verdim, acıkıyodur dediler yedirip uyuttum, erken yatırıyosun dediler geç yatırdım, geç yatıyo dediler erken yatırdım. Olmuyor. Sizden artık bebeğimi nasıl uyutmam gerektiğine dair tavsiye istemiyorum. Birileri artık bana uykusuz nasıl ayakta durabileceğime dair tavsiye versin çünkü benim artık mecalim kalmadı
Dün gece 6 kere uyandı sabah 7den sonrası yok bu gece 7 kere uyandı yine 7den sonrası yok. Bu 2 geceye mahsus bişey değil örnek olsun diye söylüyorum sadece
bir problem olduğunda her şeyi deniyoruz maalesef etraf zaten hiç susmuyor 😞
beni de sürekli şımarıklıkla suçluyorlar ben çalışıyorken bebeğe bakıyorlarmış daha ne istiyormuşum 😭 asla güzel anlamda desteklenmiyoruz. gerçi benim bebişim de bensiz zor duruyor dünyayı bana dar etmek için hep beni istiyo 😭 ama biri bebeğe bakarken bile tek derdimiz evi toparlamak temizlemek banyo yapmak bulaşıkları kaldırmak yemek yapmak hatta tuvalete gitmek vs oluyor ve bunlar asla dinlenme değil asla…şöyle aktif bir şekilde dinlenmeyeli yıl oluyor üstüne sürekli hareket halinde enerjik bebeler olunca yıpranmamak elde değil ben kendimi çökmüş yaşlanmış hissediyorum…
kısaca yalnız değilsin 🌷 ve bu günler yakında geçecek 🙏♥️

Ben de doğumdan beri böyleyim ve evet biz de çok sık tartışıyoruz bu konuda 😞 asla anlamıyorlar gecelerce günlerce uyumadan çocuk bakmanın ne kadar zor olduğunu. Ben de istemiyorum evladıma bağırıp çağırmak ama bi yerden sonra tahammül kalmıyor. Herkes biz de böyle büyüttük diyor ben inanmıyorum arkadaşım her çocuğun böyle olduğuna herkesin böyle büyüttüğüne
Bence bazı çocuklar gerçekten zor, hem az uyuyan hem aşırı hareketli çocuk çok yorucu, kv ve kp ye bırakıyorum 1 saat sonra beni arıyorlar kv ilgilenmiyor alışırsa bakmak zorunda kalırım diye, günde 1 saat ilgilenmiyorlar yakın olmamıza rağmen benim için o kadar rahatlatıcı olurdu ki o 1 saat, bir de diyor benim çocuklarımda uyumazdı torununu gördükten sonra lafını geri çekti, onlar hep kalabalıkta büyütmüşler komşusu akrabası kayınvalidesi derken büyümüşler çocuklar, annem bile senin çocuğun şımarık diyor niye çünkü ağlatmamışım hiç, çocuk ilk altı ay geceleri bile ağlıyordu gazdan o kadar huzursuzdu ki ben de onla ağlıyordum çaresizlikten, eşimde fosur fosur uyuyordu, artık memede uyumak istemiyor sıcaktan galiba çarşafta sallanarak uyumak istiyor eşimden yardım istiyorum, ayağında salla diye benle kavga ediyor, uyuduğunda da gündüz de gece de bekçi gibi yanında bekliyorum beni görmezse bir daha uyuyamaz diye, eşim dizisini izler ev karşısında kuruyemiş yiyerek, zaten ilişkimiz sıfır ev arkadaşı olduk.

Allah yardımcın olsun,biri yardım etsin,siz de dinlenin,uyuyun.Gece emzirmesini kesdikten sonra benim oğlumun gece uykusu iyi çok şükür.
Olabilir, klimamız yok camı üstten açık oluyor zıbınla yatırıyorum başka yapabilceğim bişey yok bu konuda da 😞
Vantiatör varmı?Ben geceleri vantilatör kullanıyorum,yanında uyursam,sabaha kadar uyanmadan uyuyor
Kızlar oğlumu hastaneye tekrar götürürken yolda havale geçirdi. Allah kimseye vermesin 😔
Geçmiş olsun,şimdi nasıl?Havale geçirirken nasıl oldu?Yani havale geçirdiğini nasıl anladınız?

Allah yardımcın olsun,biri yardım etsin,siz de dinlenin,uyuyun.Gece emzirmesini kesdikten sonra benim oğlumun gece uykusu iyi çok şükür.
Vantiatör varmı?Ben geceleri vantilatör kullanıyorum,yanında uyursam,sabaha kadar uyanmadan uyuyor
Geçmiş olsun,şimdi nasıl?Havale geçirirken nasıl oldu?Yani havale geçirdiğini nasıl anladınız?
Vantilatör de yok, çarpmıyor mu

X