Gebeliğe Hazırlık 2022 Müstakbel Nisan Anneleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Şuan çok yerinde düşünüyorsunuz bir dahaki evrede yumurtlamaya yakın bi gider görünürsünüz bakar çok mu küçük yumurta, o dönemde rahim 7 mm altında mı o zaman tamam ona göre bir yol izlenir ama 4.günden hemde 3 ay olmuş ne diye geriyor ki. Benim sürecimi R Random3 çok iyi bilir kürtaj sonrası rahim inceliğinden o kadar çektiğim halde bile şimdi doktorum diyor ovulasyona yakın rahim kalınlaşacak 5. Gün tabiki ince olur sakın stres olma diye kırk kez söyledi adam aklıma takarım diye. Yumurtlama gözüküyor diyorsunuz, hormonlar iyi daha ne olsun

You go girl kilo olayı benim de canımı sıkıyor 5 kilo versem bende iyi olacak ama irade zayıf yahu ekmek çok seviyorum o da beni seviyor
Ekmegi kim sevmez Azaltayim demekle olmuyor ama tamamen kesmek lazim. Yiyince canin istiyor tekrar zaten. Bi ara sekeri oyle birakmistik ki, uzuuun aradan sonra dondurma yedigimde tadi zehir gibi geldigi icin yiyememistim.

nacizane tavsiyem doktoru degistirin bu doktorla olmaz, ne dogru düzgün bilgilendirmiş ne de motive etmiş, kafadan ilac vermiş. 4.günde tabiki yumurtalar büyük olmaz, yumurtlama dönemindeki durumunu kontrol etmesi gerekirdi, sizi adetin 11,12.günleri cagırmalıydı ki bunu kontrol edebilsin. hatta yumurta catladıktan sonra cagırıp catlamıs mı dıye progesteron seviyesini olcen doktorlar da var.
yaşınız genc, hormon degerleriniz de normalmıs, bir 6 ay daha denedikten sonra olmuyorsa ozaman gidin bence tekrar kontrole, o sırada eşiniz de degerlerine baktırır.
benim tecrübem de doktora gittikten sonra cok stres olup beklentiye giriyor insan ancak benim gitmem gerekiyor hem yas ileri hem amh düşük (yani rezerv az oldugu icin).
dilerim en yakın zamanda saglıkla hamile kalırsınız

Ekmegi kim sevmez Azaltayim demekle olmuyor ama tamamen kesmek lazim. Yiyince canin istiyor tekrar zaten. Bi ara sekeri oyle birakmistik ki, uzuuun aradan sonra dondurma yedigimde tadi zehir gibi geldigi icin yiyememistim.
Çok şükür tatlıyı pek sevemem yiyemem. Ramazan ayı bira zorlar gibi ama inşallah ramazanda kilo verenlerden olalım kizzzz

Doktorunuz ne güzel düşünmüş. İşte tam bu tutuma ihtiyacımız var. İnsan düşünmeyeyim diyor fakat doktor bu alanın uzmanı olan kişi böyle konuşunda insan ister istemez geriliyor. çok teşekkürler yorumunuz için.

Çok şükür tatlıyı pek sevemem yiyemem. Ramazan ayı bira zorlar gibi ama inşallah ramazanda kilo verenlerden olalım kizzzz
aynen ya ben de ramazanda hedef koydum 5 kilo verecegim. tatlı cok seviyorum ben, her gün abur cubur duramıyorum ve şeker cidden cok zararlı herseye. inşallah biraz kilo verip rahatlarız

Haşa adet olmadım 14 Cu gundeyim

Gerçekten çok erken ya yani bi doktor nasıl 4 aylık süreç için bu şekilde konuşabilir aklım almıyo sen hiç kafana takma malesef her kim olursa olsun doktorda olsa empati yoksunu çok insan var keşke herkeste biraz merhamet olsa

aynen ya ben de ramazanda hedef koydum 5 kilo verecegim. tatlı cok seviyorum ben, her gün abur cubur duramıyorum ve şeker cidden cok zararlı herseye. inşallah biraz kilo verip rahatlarız
İnşallah canim. Ben eve abur cubur almam eşime de aldırmam. Tatlıyı eşim çok sever her gün ister ama benim boğazımdan geçmiyor ya. Çikolata bile yemem. Tüm bunlara rağmen ekmek ben ah o ekmek yetiyor zaten herşeye. Hamile değilsek eger kilo vermeye odaklanalım bari ramazanda

Teşekkür ederim umarım siz de en yakın zamanda hamile kalırsınız. Burda bekleyen herkes müjdeli haberi alır inşallah bir an evvel.
Vitaminleri, hormonları düzeltebiliyoruz ama psikoloji çok daha güçlü bir eleman. Toparlanması da çok hızlı olmuyor. En iyisi doğal akışına bırakmak.

benim eşim de abur cubur seviyor, alıyoruz valla. eskiden bu kadar yemezdim ama son donemde stresten sanırım, canım sıkıldıkca saldırıyorum. ben de ekmege karsı koyabiliyorum en kötü takıllı ekmek yiyince tıkıyor insanı zaten. benim bu ay bos gecti ramazan da oyle gececek. aynen dedigin gibi buna odaklanalım

Benim de bahsettiğim gibi regl döneminde rahim duvarı inceliyor. Yumurta da henüz falükül fazda.
Hormonlarınıza baktırmak için mutlaka regl döneminde gitmelisiniz.
Fakat yumurta, rahim kalınlığı için regliden birkaç gün sonra ya da biliyorsanız en iyisi ovülasyon döneminde gidebilirsiniz.

Kuzum zaten kilon cok degilki gayet iyisin hossun taşsın taş ama bence moral bozan doktordan uzak dur

Kendimi gördüm valla kuzum. Tatlı 40 yıl olsa aramam ama ekmeksiz yapamıyorum. Çok yemeyelim diye sürekli tam buğday alıyoruz ama yine de bırakamıyorum. Bizde dün eşimle yürüyüşe başladık bakalım. Ön hazırlık olsun dedik :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…